Huawei P20 Pro Şarj Olmuyor Açılışta Kalıyor

#Huawei # P20Pro, Çinli şirketin geçtiğimiz nisan ayında piyasaya sürdüğü en son Android cihazlardan biri. Bu telefonun en iyi özelliği, inanılmaz kalitede fotoğraflar çekebilmesi için kamerası. Arka kamera Leica tarafından ortaklaşa geliştirildiği için bu cihazdan bekleniyor. Bu telefon 6.1 inç AMOLED ekrana sahipken, kaputun altında 8GB RAM ile birlikte Kirin 970 işlemci bulunuyor. Bu, sağlam bir performans sergileyen cihaz olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Huawei P20 Pro’da Huawei logosu sorununa takılı kalmamakla mücadele edeceğiz.

Bir Huawei P20 Pro veya bu konuda başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişeniz konusunda size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Huawei P20 Pro Huawei Logo Sıkışmış Şarj Değil Nasıl Onarılır

Sorun: Huawei p20 pro cihazım aniden şarj olmuyor veya açılmıyor ve huawei logo ekranında sıkıştı. Tüm paketler dahil hi-suite kurtarma modunu denedim. Şarj cihazında kırmızı bir ışık yanıp sönüyorsa … hiçbir zaman yeşile dönmez. Coldboot.16 diyor ve telefonun kilitli olduğunu söyleyen bir ekran açabiliyorum. Huawei ile konuştum, hiç yardım etmedi. Birleşik Krallık / İrlanda servis merkezine gönderdiğiniz açıklamada ve çözüm önerisinde bulunmanız gereken önerileri açıkladı. Bana yabancı telefonlar ve garantilerle ilgili çok fazla saçmalık verdi ……… ..huawei Çin’de üretildi ve yardımcı olmadı. Soğuk başlatma ne anlama geliyor ve ne yapabilirim?

Çözüm: Bu durumda yapmanız gereken ilk şey, telefonunuzun pilinin yeterli şarj olduğundan emin olmaktır. Telefonunuzu doğru şekilde şarj etmek için aşağıda listelenen adımları izleyin.

 • Telefonun şarj portunu basınçlı hava kabı kullanarak temizleyin. Bu portta sıkışabilecek tüm kir veya kalıntıları temizlediğinizden emin olun.
 • Telefonu duvardaki şarj cihazını kullanarak şarj edin.
 • Telefon şarj olmazsa, farklı bir şarj kablosu ve duvar şarj cihazı kullanmayı deneyin. Telefonu bir bilgisayarın USB portundan veya kablosuz bir şarj cihazı kullanarak da şarj etmeyi deneyebilirsiniz.

Pilin şarjı yeterli olduğunda, telefonun Huawei logosuna sıkışması sorunu giderilir. Aşağıda listelenen adımları gerçekleştirmeden önce, telefona takılıysa, micro SD kartını çıkardığınızdan emin olun.

Yumuşak sıfırlama gerçekleştirin

Bu durumda yapmanız gereken ilk şey yumuşak bir sıfırlamadır. Bu telefon yazılımını yenileyecek ve genellikle bu tür bir sorunu çözecektir. Bunu yapmak için güç düğmesini en az 10 saniye veya telefon yeniden başlatılıncaya kadar basılı tutun. Ekranda etkinlik olduğunda, güç düğmesini bırakabilirsiniz.

Telefonu Güvenli Modda başlatın

Bu, sorunun yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalışmasına izin verildiğinden indirdiğiniz bir uygulamanın neden olup olmadığını kontrol etmenizi sağlar. Sorun bu modda ortaya çıkmazsa, soruna hangi uygulamanın neden olduğunu bulup kaldırmanız gerekir.

 • Telefonu kapat.
 • Tekrar aç
 • Ekranda Huawei animasyonunu gördüğünüzde ses kısma düğmesini basılı tutun
 • Cihaz önyüklemeyi tamamladıktan sonra sol alt köşede güvenli mod görebilirsiniz

Telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silin

Bu, telefonun içinde saklanmış ve soruna neden olabilecek geçici verileri veya dosyaları siler. Bu prosedür kişisel telefon verilerinizi silmez.

 • Huawei P20 Pro cihazınızı kapatın.
 • Telefonunuz tamamen kapanana kadar birkaç saniye bekleyin.
 • Bir süre boyunca aynı anda Huawei P20 Pro cihazınızdaki Güç düğmesiyle Ses Açma düğmesini basılı tutun
 • Telefonunuz stok kurtarma moduna girer
 • ‘Önbellek bölümünü sil’ seçeneğini vurgulamak için ses düğmelerini kullanın ve seçmek için güç tuşunu kullanın
 • İşlem tamamlandıktan sonra sistemi yeniden başlatın

Fabrika ayarlarına sıfırlama yap

Bu, yukarıdaki adımların sorunu çözemediği durumlarda gerçekleştirmeniz gereken son sorun giderme adımıdır. Bu, telefonunuzu orijinal fabrika durumuna geri döndürür. Bunun telefon verilerinizi sileceğini unutmayın.

 • Ekranda EMUI logosu görünene kadar Sesi aç ve Güç düğmelerini basılı tutun.
 • Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ya dokunun.
 • Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla seçimini yapın.
 • Telefon şimdi tüm içeriği silecek.
 • Sistemi şimdi yeniden başlat seçeneğini seçin.
 • Telefon şimdi başlangıç kurulum ekranına yeniden başlayacaktır.

Yukarıdaki adımların sorunu çözmemesi durumunda, bu daha önce hatalı bir donanım bileşeninden kaynaklanmaktadır. Telefonun bir servis merkezinde onarılması gerekir.