Huawei P20 Pro Nem Algılandı Hata Sorunu Nasıl Onarılır

#Huawei # P20Pro, ilk olarak Nisan 2018’de piyasaya sürülen amiral gemisi kalitesindeki bir cihazdır. 1080 x 2240 piksel çözünürlüğe sahip çok daha büyük 6.1 inç OLED ekrana sahip P20 modelinin yükseltilmiş bir sürümüdür. Leica’nın ortaklaşa geliştirdiği optikli üçlü arka kamera sistemine sahiptir. Kaputun altında 8GB RAM ile eşleştirilen ve uygulamaların sorunsuz çalışmasını sağlayan bir Hisilicon Kirin 970 octa çekirdek işlemci var. Bu, sağlam bir performans sergileyen cihaz olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Huawei P20 Pro nem algılanan hata sorununu çözeceğiz.

Bu konuda bir Huawei P20 Pro veya başka bir Android cihaza sahipseniz, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişeniz konusunda size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Huawei P20 Pro Nem Algılandı Hata Sorunu Nasıl Onarılır

Cihazınızda görebileceğiniz bir hata mesajı, nem tespit hatasıdır. Bu, telefonunuz genellikle ıslandığında meydana gelir ve cihazın dahili bileşenlerini kısa devre nedeniyle hasar görmekten korumak için bir güvenlik önlemidir. Bu hata mesajını telefonunuzun ekranında gördüğünüzde, telefonunuzu şarj edemezsiniz. Bu durumda yapmak isteyeceğiniz şey, telefonun kuru olduğundan emin olmaktır. Dış kısmı kuru bir bezle silin, ardından telefon şarj portunda bulunan nemi almak için bir saç kurutma makinesi kullanın. Ayrıca telefonu birkaç saat serin ve kuru bir yere yerleştirerek nemin doğal olarak buharlaşmasını sağlayabilirsiniz. Telefon kuruduktan sonra hala hata mesajı alıp almadığınızı kontrol edin.

Sorun devam ederse veya telefon su ile temas etmemiş olsa bile gerçekleşirse, aşağıdaki sorun giderme adımlarını uygulayın.

Telefon yazılımınızın güncellendiğinden emin olun

Telefonunuzun önce en son yazılım sürümünde çalıştığından emin olmak en iyisidir. Bir güncelleme varsa, önce onu indirmenizi ve yüklemenizi öneririm.

Yumuşak sıfırlama gerçekleştir

Sorunun sadece küçük bir yazılım aksaklığından kaynaklanma olasılığı vardır. Bu durumda, yazılım sıfırlaması bu sorunu giderir, çünkü telefon yazılımını yeniler. Cihazı kolayca yeniden başlatarak kolayca yapabilirsiniz.

    Güç ve Sesi azaltma tuşunu 45 saniye kadar basılı tutun. Aygıt yeniden başlatılıncaya kadar bekleyin.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Telefonu Güvenli Modda başlatın

Bazen Google Play Store’dan indirdiğiniz bir uygulama yüklendiğinde Huawei P20 Pro nem tespitinde hataya neden olabilir. İndirdiğiniz bir uygulamanın soruna neden olup olmadığını kontrol etmek için, yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalışmasına izin verildiğinden telefonu Güvenli Mod’da başlatmanız gerekir.

    Güç düğmesini birkaç saniye basılı tutarak telefonu kapatın. Güç düğmesini basılı tutun ve ekranda Huawei logosunu gördüğünüzde bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan sonra, hemen Ses seviyesini düşürme tuşunu basılı tutun. telefon tamamen açılıncaya kadar Ses seviyesi tuşuna basın. Telefon açıldığında, ekranın altında “Güvenli mod” görünmelidir.

Sorunun bu modda ortaya çıkmaması durumunda, büyük olasılıkla yüklediğiniz bir uygulamadan kaynaklanıyordur. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Belirli bir uygulamayı bulmak için bir deneme yanılma yöntemi yapmanız gerekecektir. Telefonu normal şekilde başlatın, bir uygulamayı kaldırın, ardından sorunun devam edip etmediğini kontrol edin. Artık sorun oluşana kadar bu adımı tekrarlayın. Kaldırdığınız son uygulama büyük olasılıkla suçludur.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefonunuz genellikle önbelleğe alınmış verileri veya çalışmasını hızlandırmak için sürekli olarak kullanılan verileri depolar. Telefonun özel bölümünde saklanan verileri bozulduğunda ortaya çıkan durumlar vardır. Bu olduğunda, bu genellikle telefonda bazı sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Soruna neden olanın bu olasılığını ortadan kaldırmak için, telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeniz gerekir.

    Telefonunuzu kapatın. Cihazınızdaki Güç düğmesi ile birkaç saniye boyunca aynı anda Ses Açma düğmesini basılı tutun. Telefon, hisse senedi kurtarma moduna girer işlem tamamlandı

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama yap

Yukarıdaki adımların Huawei P20 Pro nem algılanan hata hatasını düzeltememesi durumunda, bunun bir sistem arızasından kaynaklanma olasılığı vardır. Şu an bununla başa çıkmanın en iyi yolu fabrika ayarlarına sıfırlama yapmaktır. Sıfırlama yapmadan önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

    Telefonunuzu kapatın. Cihazınızdaki Güç düğmesi ile birkaç saniye boyunca aynı anda Ses Açma düğmesini basılı tutun. Telefon, hisse senedi kurtarma moduna girer. işlem tamamlandı

Telefonu kurun ve sorunun devam edip etmediğini kontrol edin. Bunu yaparsa, bu zaten hatalı bir donanım bileşeninden kaynaklanmış olabilir. Şu an yapılacak en iyi şey, telefonu bir servis merkezine getirmek ve kontrol ettirmek.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Ve endişelenme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuruz ancak hızlı bir cevap vermeyi garanti edemeyiz. Size yardım edebilseydik, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.