Huawei P20 Pro Pil Ömrü Sorunları Nasıl Onarılır

Huawei P20 Pro, birçok özelliğe sahip etkileyici bir akıllı telefon ve en son aygıtları kullanırken kalabalığın arkasına geçmeyi planlamıyorsanız, mutlaka bu yeni cihazı kullanmanız gerekir. Bu sadece taşıdığınız bir telefon değil, birçok insan için bir stil ifadesinden ibarettir. Modaya uygun olmak, çalışmakta veya çalışmakta olmanın yoludur. Telefonun finişi özellikle camı çevreleyen metaldir. Olağanüstü bir sıkılık ve iyi bir tutuş ile size bloktaki bu yeni çocuktan almak istediğiniz her şeyi sunuyor.

Akıllı telefonlara olan bağımlılık, küçük sorunların onları teknolojik olarak en gelişmiş cihazları kullanmaktan alıkoymayacak kadar yükseldi. Bununla birlikte, Huawei P20 Pro’nun pil ömrü hakkında son zamanlarda pek çok konu başlamıştır. Sorunlar aniden ortaya çıkıyor gibi görünüyor, bu nedenle şarjın bu cihazda boşalmasını önlemek için mevcut olan hızlı düzeltmeleri de uygulayabilirsiniz. Kolayca uygulanabilen çözümler, bataryada ortaya çıkan sıkıntılardan kurtulmak istediğinizdir.

Ayrıca bakınız: Genel Huawei P20 Sorunları ve düzeltmeleri

Huawei P20 Pro pil ömrü sorunları nasıl giderilir

Sorun: Bataryanın çabuk bitmesi

Bazı insanlar bu modeli çoktan satın almış ve birçoğu bu akıllı telefonun hızla kaybolan şarjından şikayet etmeye başlamış. Bu sorunla karşılaşmanızdan daha sık karşılaşırsanız, birçok sıkıntıya neden olabilir. Doğru çözümü bulmak için, öncelikle batarya sorunlarını daraltmanız gerekir. Telefon hızlı şarj oluyor mu ve sık sık ısınıyor mu? Ortaya çıkan sorunların izini sürerek doğru çözümleri belirlemenize yardımcı olabilir. 4000 mAh hacimli bir batarya ile, cep telefonundaki şarj birkaç gün sürmelidir. Uygulamalara ve akıllı telefona erişdiğiniz özelliklere bağlı olarak, pil hızla boşalabilir.

Yöntem 1: telefonu serbest bırakma

  Telefona birçok uygulama yüklediyseniz ve kullanmıyorsanız, telefonu serbest bırakmanız ve daha hafif hale getirmeniz gerekir. İhtiyacınız olmayan uygulamaları kaldırdığınızda, işlemcinin daha az çalışması gerekir ve daha fazla ücretten tasarruf edersiniz veya ücreti kolayca boşaltmanızı önler Bu akıllı telefonun kamerasını kullanarak birçok resme tıklayabilirsiniz, ancak partiden en iyi resimleri seçmek için hiçbir zaman yeterli zamanınız olmaz ve ihtiyacınız olmayanları silin. İşlemcinin hızını artırmak ve telefonun daha az pil tüketmesini istiyorsanız, bu istenmeyen resimlerden kurtulmanız gerekir. Telefonu düzenli olarak kullanıyorsanız, kullanmadığınızda her zaman kapattığınızdan emin olun. Telefonu kullanırken bile kullanılmayan tüm özellikleri kapatmaya çalışın.

Huawei P20 Pro uninstall app

Yöntem 2: Güç bankası satın almak ve fazla ücret almak için alınacak önlemler

  Bugün birçok kişi bir güç bankası kullanıyor ancak cihazın özelliklerine uymadan bir tane satın almak zarar verebilir. Cihazları her gün birkaç kez şarj etmek batarya ömrünü kısaltabilir.

Yöntem 3: üçüncü taraf pil tasarrufu uygulamasını kullanma

Cihazdaki pil tüketimini azaltmak için, üçüncü taraf uygulamaların kullanılması yardımcı olabilir.

  Bazı pil tasarruflu uygulamalardan birini seçebilir ve bunları Play Store’dan indirebilirsiniz. Bu üçüncü taraf uygulaması, kullanılmayan tüm uygulamaları tanımlayabilir veya uyku moduna geçirebilir ve böylece masraftan tasarruf etmenize yardımcı olur. Arka planda çok az sayıda uygulama çalıştığında, batarya performansında bir iyileşme göreceksiniz.

Yöntem 4: Ağır oyunlar yüklemekten kaçının

Günlük çıkan en yeni oyun çeşitleriyle insanlar akıllı telefonlarda oyun oynamayı çok seviyor. Ancak, oynadığınız oyunlar hakkında dikkatli olmalısınız.

  Telefona oyun yüklemek fena değil ancak cihazı ağır olan oyunlara aşırı yüklemekten kaçının. Yeni oyunlar yüklediğinizde, artık oynamadığınız oyunları kaldırmalısınız. Oyunlar cep telefonunuzda çok fazla yer kaplar, böylece ne kadar çok oynarsanız, pil o kadar hızlı bitir. Oyunlar, telefonunuzda bulunan sensörler ve veri bağlantısı gibi kaynakları kullanır. Bataryayı olumsuz etkileyebileceğinden ağır oyunları indirmekten kaçının.

Yöntem 5: Ekranın parlaklığını azaltma

Bataryanın ölümcül düşmanı cihazın ekranındaki parlaklıktır.

  Ekranın her şeyden daha fazla pil tükettiğini unutmayın. Otomatik parlaklık özelliği, ekranın parlaklığını ortamdaki ışık seviyesine göre ayarlarsa, şarjı azaltabilirsiniz. Pil ömrünü uzatmak için ekranın parlaklığını olabildiğince azaltmaya çalışın. İhtiyacınız olmadıkça ekran parlaklığını en aza indirirseniz daha iyi sonuçlar alırsınız.

Huawei P20 Pro adjust Brightness

Yöntem 6: Wi-Fi ve Bluetooth’u kapatma

Harici cihazları bağlamak için Bluetooth’u kullanmayı veya evde ya da ofiste olsanız çoğu zaman Wi-Fi bağlantısını kullanmayı sevebilirsiniz. Bununla birlikte, her ikisi de akü boşaltan olarak tanımlanır, ancak yapmanız gereken tek şey, kullanımı en aza indirgemek için şarjı elinde tutabilmektir.

  Aktivite izleyici, kablosuz hoparlör veya dinleyeceğiniz ekstra radyo olsa da; Bluetooth’u sık sık kullanmak çok fazla pil tüketebilir. Arabada değilken veya kablosuz müzik dinlerken Bluetooth özelliğini kapatmayı deneyin. Bluetooth kullanımını azalttığınızda pil ömrünüze kesinlikle birkaç saat daha ekleyebilirsiniz. 3G, 4G veya diğer veri servisleriyle iyi bir bağlantınız varsa, Wi-Fi seçeneğini kullanarak gereksiz yere yiyeceği için hiçbir anlamı yoktur. Ağı kullanmadığınızda bile Wi-Fi telsizini AÇIK bırakabilirsiniz. Diğer veri servislerine erişebildiğiniz zaman ağı kapatmayı deneyin ve yalnızca Wi-Fi veri ağı sınırına geri döndüğünüzde tekrar değiştirin.

Huawei P20 Pro Turn off wi-fi

Yöntem 7: ekran zaman aşımını azaltma

Ekranınızı kullanmayı bıraktıktan sonra bile yanık kalmasını istiyor musunuz? Ekran zaman aşımını azaltmak, telefondan önemli ölçüde tasarruf etmenize yardımcı olabilir.

  Ekran Zaman Aşımı adı verilen bir seçenek bulmak için Ekran Ayarları menüsüne gidin. Her saniye önemli olduğunda, cihazın ücretten tasarruf etmesini sağlamak için zaman aşımını en düşük sınıra indirmeniz gerekir. Aralık, on beş saniye ila iki dakika arasındadır. İdeal olarak, otuz saniye geçmemelidir.

Yöntem 8: Aygıttaki ayarları değiştirme

Telefon ayarlarının değiştirilmesi, pilin daha hızlı bitmesini önlemenize yardımcı olabilir.

  Konum servisini kapatmak, cep telefonunda çok fazla ücretten tasarruf etmenize yardımcı olabilir. Şarjı kaydetmek için GPS ayarlarını da değiştirebilirsiniz. Seçenekleri ziyaret etmek için Ayarlar’ı ve ardından Konum ve Mod’u ziyaret edin. Yüksek doğruluk seçeneği GPS, Wi-Fi ve mobil ağı kullanır. Bataryayı korumak için ayarları Batarya Tasarruf moduna geçirmeyi deneyin.

Huawei P20 Pro Turn off GPS

Yöntem 9: Arka planda uygulama çalıştırma

Bir akıllı telefonun aynı anda birden fazla uygulamayı kullanabilmesi, güçlü bir özelliktir. Ancak, her uygulama telefonun işlemci çevrimlerini paylaşır.

  Pil ömrünü uzatmak ve güç tüketimini azaltmak için birkaç uygulamayı kaldırmanız gerekir. Cihazınızdaki çoklu görev seçeneğini seçin ve uygulamaları kapatmak için kaydırın. Batarya monitörünü kontrol etmek uygulamaların güç kullanımını ortaya çıkarır. Çok fazla güç tüketen bu uygulamalardan kurtulabilir veya kullanılmadığında bunları bırakabilirsiniz.

Yöntem 10: Titreşimli seçeneğin kullanımının azaltılması

Zil sesini kullanmak yerine titreşimli seçeneği kullanmayı tercih edersiniz. Ancak, telefonu titreşimli modda kullanmak daha fazla güç kullanır. Zil sesi sesi üretmek için küçük bir membran kullanırken, vibratör telefonu sallamak için minimum ağırlığı kullanır.

  Telefonu zil sesi moduna geçirmek istemiyorsanız, titreşim modunu kullanmak yerine bataryayı gereksiz yere boşaltmak yerine, gelen aramaları görebilmek için cihazı görünümde bırakabilirsiniz.

Huawei P20 Pro Turn off vibration Mode

Yöntem 11: Gereksiz bildirimleri kapatma

Her uygulamanın bilgileri, mesajları, güncellemeleri ve haberleri kullandığı ve bir şey bulduğu anda cihazınızın ekranı yanıyor veya LED yanıp sönüyor ve mesajlar telefonda görüntüleniyor. Bu bildirimleri istemeyebilirsiniz, ancak kısa mesajları veya cevapsız çağrıları kaçırmak istemeyebilirsiniz. Bu bildirimler pil tüketir. Pil ömrünü artırmak için gerek duymadığınız tüm bildirimleri kapatın.

Çalışmasını sağlamak

Bataryanın daha uzun süre dayanması için telefonu sorumlu bir şekilde kullanmanız ve üzerinde en fazla etkiye sahip olan tüm bu şeylerden kurtulmaya çalışmanız gerekir. Telefonu her zaman uyku modunda bırakmayın, pil ömrünü uzatmak için yeniden başlatmayı deneyin. Başka hiçbir şey işe yaramazsa, bataryayı değiştirmek için cihazınızı mağazaya götürebilirsiniz.