Huawei P20 Wi-Fi Sorunları Nasıl Düzeltilir

Huawei P20, güçlü bir 970 okta çekirdekli işlemci, 6 GB RAM ve 3200mAh çıkarılabilir olmayan bir batarya ile birlikte geliyor. 5.8 inç ekran ve 64 GB genişletilmiş dahili depolama alanı ile en güçlü akıllı telefonlardan birini kapma fırsatını elde edersiniz. Bununla birlikte, telefonun kusur payı vardır ve karşılaşabileceğiniz en yaygın sorunlardan biri Wi-Fi bağlantısıdır. Sorunlarla karşılaştığınızda telefonu değiştirmek yerine, Wi-Fi bağlantısıyla ilgili sorunları çözebilecek bazı hızlı düzeltmelere gidebilirsiniz. Zaten bu cep telefonunun bir modelini aldıysanız, Wi-Fi sorunlarını aşmak için izlemesi kolay bu adımlardan bazılarına gidebilirsiniz.

Ayrıca bakınız: Genel Huawei P20 Sorunları ve Düzeltmeleri

Huawei P20 Wi-Fi sorunlarını çözme

Sorun 1: Wi-Fi bağlantı sorunları

Asıl nedeni bilmiyor olsanız bile, bu sorunla birkaç kez karşılaşabilirsiniz. Ancak, Wi-Fi ile ilgili sorunların üstesinden gelmek için bazı hızlı düzeltmeleri bilmeniz iyi olur. Bağlantı sorunları, düşük veri veya ağ ve internet bağlantısı nedeniyle ortaya çıkar. Wi-Fi bağlantısında sorunlara neden olabilecek sorunlardan bağımsız olarak, sorundan kurtulmak için bu basit adımların bazılarını takip edebilirsiniz. Wi-Fi bağlantısındaki sorunlar sizi hayal kırıklığına uğratabilir.

Yöntem 1: Bant genişliği sınırını ve parolayı denetleme

Çoğu zaman, bağlantı sorunları çevrimiçi ortamda bir şeyi kontrol etmeniz veya bir e-posta yazmanız gerektiğinde en kötü zamanda meydana gelir. Birçok kullanıcı zaman zaman Wi-Fi bağlantı sorunları ile karşı karşıya kalmaktadır. Hızlı düzeltmeleri daha yakından incelemek, sadece hayal kırıklığını aşmanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda farklı yerlerdeki bağlantıyı iyileştirmenize de yardımcı olur.

  Wi-Fi bağlantısıyla ilgili sorunlarla karşılaştığınızda, bant genişliği sınırını aşıp aşmadığınızı kontrol etmeniz gerekir. Wi-Fi bağlantısını kurmak için doğru şifreyi girdiğinizden emin olun; çünkü Wi-Fi şifresi büyük / küçük harf duyarlıdır. Yönelticiyi kapattıktan ve yaklaşık on beş ila yirmi saniye sonra açtıktan sonra Wi-Fi’yi değiştirin. Yönelticiyi yakın zamanda kurduysanız, kablo bağlantısının mükemmel olduğundan emin olun.

Yöntem 2: Aygıt antenini ve diğer uygulamaları kontrol etme

  Cihazın Wi-Fi anteninin düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol etmeniz gerekir. Önceki Wi-Fi bağlantı cihazını kontrol etmek ve başka bir tane eklemek yardımcı olmak için geliyor. Veri alışverişi uygulamalarının arka planda çalışmadığından ve Wi-Fi bağlantısını engelleyebileceğinden emin olun.

Problem 2: Bağlantı ayarlarında sorun

Cihazınızdaki Wi-Fi bağlantısını açtınız mı? İlk başta kontrol etmek, bağlantı sorunlarınızın çoğunu çözebilir.

Yöntem 1: Wi-Fi bağlantısını açma ve kontrol etme

  Wi-Fi bağlantısını açıp açmadığınızı veya yanlışlıkla kapattığınızı kontrol edin. Yanlışlıkla bağlantıyı açmadıysanız şanslısınız. Bildirim çubuğunu aşağı çektiğinizde, simgenin yandığını göreceksiniz. Alternatif olarak, ayarlardan kablosuz bağlantıyı kontrol edebilir ve varsa sorunu takip edebilirsiniz. Ayrıca uçak modunu cihazınızda da kontrol etmelisiniz; yanlışlıkla açtıysanız, Wi-Fi bağlantısında sorun yaşayabilirsiniz. Uçak modu, kablosuz ağ menüsü aracılığıyla da kontrol edilebilir. Uçak modu kapalıysa, ancak hala bağlantıda kesintiler yaşıyorsanız, mevcut diğer çözümlere geçebilirsiniz.

Sorun 3: Yöneltici adında ve şifresinde yanlış

Yanlış bir ağa bağlanmaya çalıştığınızda Wi-Fi bağlantısıyla da karşılaşabilirsiniz.

Yöntem 1: Wi-Fi bağlantısıyla karşılaştığınızda yönlendirici adını ve şifreyi iki kez kontrol edin.

  Komşularınız aynı İSS’ye ve ağ adına sahip olabilir. Yönlendiricinin altını veya arkasını kontrol ederek ağınızın adını kontrol etmeye çalışın. Gereksinim duyduğunuz bilgileri içeren yönlendiriciye yapıştırılmış küçük bir çıkartma bulacaksınız. Ağınızın şifresini yeniden girmek, Wi-Fi bağlantı sorununu çözmenize yardımcı olabilir. Şifre büyük / küçük harf duyarlıdır; bu nedenle, belirtildiği gibi küçük veya büyük harflerle girmeniz gerekir.

Yöntem 2: yönlendirici ve aygıtı yeniden başlatma

  Yönlendirici, akıllı telefonunuzdaki Wi-Fi bağlantı sorunlarından sorumludur. Her zaman olduğu gibi, hızlı bir düzeltme sorunu kolayca çözebilir. Yönelticiyi elektrik prizinden çıkarmak da yardımcı olabilir. Şebeke geri dönmeden önce birkaç dakika bekleyebilirsiniz. Yönelticinin fişini çekerken sorunun çözülmesine yardımcı olmadığında, cihazı yeniden başlatabilirsiniz. Yeniden başlatmak bir dakikadan az sürer, ancak cihazdaki diğer birçok sorunu da çözebilir. Güç düğmesini basılı tutmanız ve yeniden başlatma seçeneğini seçmeniz gerekir. Cihazın tekrar açılmasını bekleyin ve bağlantı sorunlarının devam edip etmediğini kontrol edin.

HUwaei p20 router reset

Yöntem 3: Ağı unutmak ve yeniden bağlamak

  Ağı unutmak ve yeniden bağlamak Wi-Fi bağlantı sorununu çözebilir. Ayarları ziyaret edebilir, Wi-Fi seçeneğini bulabilir ve ağınızı seçebilirsiniz. Ekranda bir pencere açılır. Diğer seçeneklerle birlikte Unut düğmesini de göreceksiniz. Bu düğmeye dokunmanız ve aynı şifreyle Wi-Fi ağına yeniden bağlanmanız gerekir. Şifreyi yönlendiricinin arkasında veya altındaki etikette bulabilirsiniz.

Yöntem 4: Fabrika telefonu ‘sıfırlama’

Bu, hızlı düzeltmelerin geri kalanı çalışmadığında veya sorunu veya Wi-Fi bağlantı sorununu çözdüğünde kullanılabilir olan son seçenektir. Telefonu fabrika ayarlarına sıfırlama, bağlantı sorunlarına neden olan cihazdaki yazılım hatalarından kurtulmanıza yardımcı olur. Bu işlemi gerçekleştirmek kolaydır ve çok zaman almaz. Bununla birlikte, uygulamalar, belgeler ve görüntüler dahil olmak üzere tüm veriler bu işlem sırasında silinecektir; bu nedenle, önce bu seçeneğe geçmeden önce verileri yedeklediğinizden emin olun.

  Fabrika ayarlarına sıfırlamanın en kolay yolu ayarlardandır. Cihazdaki ayarlar seçeneğini açın ve “Yedekle ve sıfırla” menüsünü bulun. Telefondan veri silmek için fabrika ayarlarına sıfırlama seçeneğini seçmek için üzerine dokunmanız gerekir. Telefon açıldığında, ilk kez yaptığınız gibi ayarlama işleminde ilerlemeniz gerekir. Şifreyi kullanarak Wi-Fi’ye bağlanmayı deneyin ve sorunsuz bir şekilde yapıp yapamayacağınızı kontrol edin.

HUwaei p20 Factory reset

Sorun 4: Wi-Fi ağında kimlik doğrulama sorunu

Genellikle, ağda bir kimlik doğrulama mesajı bulunduğunu ve bu sorunun arkasındaki nedenlerin çok olduğunu not edebilirsiniz. İşin püf noktası, cihazınızda böyle bir olayın nedenini belirlemektir.

Yöntem 1: Wi-Fi ağını unut

Son doğrulama işleminden itibaren değiştikten sonra Wi-Fi şebekesine bağlanmanız gerektiğinde, cihaz hata mesajını görüntüleyebilir. Tek yapmanız gereken cihazınızdaki Wi-Fi şebekesini unutmak.

  Wi-Fi ağının ayarlarını ziyaret edin ve şüpheli ağa basın. ‘Bu ağı unut’ seçeneğini göreceksiniz; Seç. Bundan sonra, ağa tekrar bağlanmayı deneyebilir ve sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edebilirsiniz.

Huawei P20 Wi-fi network

Yöntem 2: Kutu düğmesine basma

  Kutu senkronizasyon modunda değilse, doğrulama hatası da olabilir. Bu modu etkinleştirmek için senkronizasyon düğmesine basmanız gerekir. Etkinleştikçe, bir ışık yanıp sönebilir ve ağa yeniden bağlanmayı denemek ve bir sorun olup olmadığını kontrol etmek zorundasınız.

Yöntem 3: Güvenlik parolasını yeniden yazma

Genellikle, kimlik doğrulamadaki hata girdiğiniz yanlış güvenlik ağı şifresi nedeniyle oluşur.

  Güvenlik şifresini büyük ve küçük harf olarak yazabilirsiniz. Kodu boşluk ve kısa çizgi olmadan yazmayı deneyin. Aygıtı yeniden başlatmak, akıllı telefonla ilgili sorunların yaklaşık yüzde doksanını hızla çözdüğü için kimlik doğrulama sorununu çözebilir

Yöntem 4: Kutuda sorun var

  Kutunun parametrelerini kontrol etmeniz gerekir. Sorunun dönüp dönmediğini görmek için Wi-Fi şebekesine tekrar bağlanmayı deneyin.

Sonuç

Yukarıdaki hızlı düzeltmelerin hiçbiri cihazdaki Wi-Fi bağlantısını geri yüklemek için işe yaramazsa, telefonda bir donanım sorunu olabilir. Sorunun olup olmadığını görmek için diğer cihazları Wi-Fi şebekesine bağlamayı deneyebilirsiniz. Diğer cihazlar bağlanamazsa, yönlendiriciyle ilgili ciddi bir sorun olduğunu tanımlamak kolaydır. Yönlendiriciden kaynaklanan sorun genellikle ortaya çıkar ve yapmanız gereken tek şey, servis sağlayıcınızla konuşmak ve adam yönlendiricideki sorunları çözmek için geldiğinde sorunun giderilmesini sağlamaktır.