Huawei P20 Wi-Fi Sorununa Bağlanılmayacak Nasıl Onarılır

#Huawei # P20, geçen yıl piyasaya sürülen yeni Leica çift arka kamera sistemi ile tanınan amiral gemisi Android modelidir. Bu cihaz, hem ön hem de arkada camlı bir Alüminyum çerçeve kullanır. Kaputun altında, 6GB RAM ile eşleştirildiğinde birden fazla uygulamanın kolaylıkla çalışmasına izin veren Hisilicon Kirin 970 işlemci var. Bu sağlam bir performans cihazı olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Huawei P20’nin Wi-Fi sorununa bağlanmayacağını ele alacağız.

Bu konuda bir Huawei P20 veya başka bir Android cihazınız varsa, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili endişeleriniz konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Bu, hiçbir dize eklenmeden sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, doğru bir değerlendirme yapılabilmesi ve doğru çözümün verilebilmesi için olabildiğince ayrıntılı olmaya çalışmanızı rica ediyoruz.

Huawei P20 Wi-Fi Sorununa Bağlanılmayacak Nasıl Onarılır

Bu sorun için önerilen sorun giderme adımlarından herhangi birini gerçekleştirmeden önce, telefonun en son yazılım sürümünde çalıştığından emin olmanız gerekir. Bir güncelleme varsa, önce indirip yüklemelisiniz. En son yazılım güncellemesi yüklendikten sonra, aşağıda listelenen adımlarla devam edin.

Telefonun Wi-Fi anahtarını açın

Bazen telefon sahibi, telefonun Wi-Fi anahtarını açmayı unutur ve böylece bir Wi-Fi sorunu var gibi görünür. Bu durumda ilk önce yapmak isteyeceğiniz şey, telefonun Wi-Fi özelliğinin açık olduğundan emin olmaktır.

  Ayarlar’ı seçin Kablosuz ve ağları seçinWi-Fi’yi seçinWi-Fi’yi açın

Telefonun artık Kablosuz ağa bağlanıp bağlanamayacağını kontrol etmeye çalışın.

Sorunun yönlendiriciden kaynaklanıp kaynaklanmadığını kontrol edin

Sorunun olası bir nedeni olarak yönlendiriciyi kaldırmanız gerekecektir. Diğer cihazlar yönlendiriciye başarıyla bağlanabilir mi? Yönelticide, telefonunuzun ona bağlanmasını engelleyen bir ayar etkinleştirilmiş (MAC Filtreleme) var mı? Bunun yönlendiriciyle ilgili bir sorun olup olmadığını kontrol etmenin hızlı bir yolu, telefonunuzu farklı bir Kablosuz ağa bağlamayı denemek ve sorunun devam edip etmediğini kontrol etmektir.

Yazılımdan sıfırlama gerçekleştirme

Sorunun yönlendiriciden kaynaklanmadığından emin olduğunuz şey, küçük bir yazılım aksaklığının suçlu olup olmadığını kontrol etmenin zamanı geldi. Yapmak isteyeceğiniz şey, cihazı yeniden başlatarak kolayca yapılabilecek telefon yazılımını yenilemektir.

  Güç ve Sesi kısma tuşunu 45 saniyeye kadar basılı tutun. Cihaz yeniden başlarken bekleyin.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Telefon şebekesi ayarlarını sıfırlama

Bu adım genellikle telefonun veri ağına bağlanırken bir sorunu olduğunda yapılır. Telefonunuzda aşağıdaki değişiklikler meydana gelir.

  Kayıtlı Wi-Fi ağları silinecek.Aylanan Bluetooth cihazları silinecek.Arka plan veri senkronizasyonu ayarları açılacak.Müşteri tarafından manuel olarak açılan / kapatılan uygulamalardaki veri kısıtlayıcı ayarları varsayılan ayara sıfırlanacaktır. modu otomatik olarak ayarlanır.

Cihazınızın ağ ayarlarını sıfırlamak için:

  Güç tuşuna birkaç saniye basarak cep telefonunu açınAyarlar ve Sistem’i seçin. Sıfırla’ya dokunun.Ağ Ayarlarını Sıfırla’yı açın.Ağ Ayarlarını Sıfırla’yı seçin ve Ağ Ayarları Bir kez daha Sıfırla’ya dokunun.

Kablosuz ağa tekrar bağlanın ve sorunun devam edip etmediğini kontrol edin.

Telefonu Güvenli Modda başlatın

İndirdiğiniz bir uygulamanın yüklendiğinde telefonda sorunlara neden olacağı durumlar vardır. İndirdiğiniz bir uygulamanın Huawei P20’nin Wi-Fi sorununa bağlanmamasına neden olup olmadığını kontrol etmek için, yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalışmasına izin verildiğinden telefonu Güvenli Mod’da başlatmanız gerekir.

  Güç düğmesini birkaç saniye basılı tutarak telefonu kapatın. Huawei düğmesini ekranda gördüğünüzde güç düğmesini basılı tutun ve bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan sonra hemen Ses kısma tuşunu basılı tutun. Telefon tamamen açılıncaya kadar Ses tuşuna basın.Telefon açıldığında, ekranın altında “Güvenli mod” görünmelidir

Sorunun bu modda ortaya çıkmaması durumunda, büyük olasılıkla yüklediğiniz bir uygulamadan kaynaklanır. Bunun hangi uygulama olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefonun özel bölümünde saklanan önbelleğe alınan verilerin bozulabileceği durumlar vardır. Bu olduğunda, bu genellikle telefonda belirli sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Soruna neden olan şeyin bu olduğunu ortadan kaldırmak için telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeniz gerekir.

  Cihazınızdaki Güç düğmesiyle birlikte Ses Seviyesini YUKARI düğmesini birkaç saniye aynı anda basılı tutun Telefon stok kurtarma moduna girecektir ‘Önbellek bölümünü sil’ seçeneğini vurgulamak için ses seviyesi düğmelerini kullanın ve seçmek için açma / kapatma tuşunu kullanın. süreç tamamlandı

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama

Yukarıdaki adımların düzeltilmemesi durumunda Huawei P20, Wi-Fi sorununa bağlanmayacaktır, bunun bir yazılım aksaklığından kaynaklanma olasılığı vardır. Şu anda bununla başa çıkmanın en iyi yolu fabrika ayarlarına sıfırlamaktır. Sıfırlamayı yapmadan önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

  Cihazınızdaki Güç düğmesiyle birlikte Ses Seviyesini YUKARI düğmesini birkaç saniye aynı anda basılı tutun. süreç tamamlandı

Telefonu kurun ve sorunun devam edip etmediğini kontrol edin. Bunu yaparsa, buna zaten hatalı bir donanım bileşeni neden olmuş olabilir. Şu anda yapılacak en iyi şey, telefonu bir servis merkezine götürmek ve kontrol ettirmek.

Bizimle etkileşime geçin

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazı destekliyoruz. Ve endişelenmeyin, sorularınız için tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuyoruz ancak hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz. Size yardımcı olabildiysek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun.