Huawei P30 Black Screen of Death nasıl düzeltilir | ekran siyah kalıyor ve açılmıyor

Huawei P30 ekranınız kararırsa ve ne yapacağınızı bilmiyorsanız, bunun birkaç olası nedeni olabilir. Bu sorun giderme kılavuzunda Huawei P30 Siyah Ekran Ölüm sorununu çözmek için ne yapmamız gerektiğini göstereceğiz. Nedenini sistematik olarak daraltmak için sunduğumuz sıraya göre aşağıdaki adımları takip ettiğinizden emin olun.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Huawei P30 ölüm siyah ekranı düzeltmek için nasıl | ekran siyah kalıyor ve açılmıyor

Sorun Giderme Huawei P30’un ölüm sorunu siyah ekranı zor görünebilir, ancak bazı durumlarda oldukça basit olabilir. Telefonun herhangi bir donanım arızası yaşadığına dair bir kanıt yoksa, bunun en olası nedeni bir uygulama hatası veya yazılım sorunudur. Sorunu kendi başınıza çözüp çözemeyeceğinizi görmek için aşağıdaki önerilerimizi takip edin.

Ölüm düzeltme # 1’in siyah ekranı: Fiziksel hasar olup olmadığını kontrol edin

Huawei P30’unuzun ekranı en güvenilir bileşenlerinden biridir. Her zaman işe yaraması önemlidir, çünkü çok önemli işlevleri yerine getirir. Ekran sadece görüntüleri veya videoları göstermiyor, aynı zamanda sisteme açılan bir ağ geçidi görevi de görüyor. Bu olmadan, telefonu kullanamazsınız veya İşletim Sisteminde dolaşamazsınız. Huawei P30 gibi amiral gemisi telefonların ekranları çok iyi ve yıllarca dayanacak şekilde tasarlandı. Cihazı fiziksel olarak etkilemediğiniz veya düşürmediğiniz sürece, güvenilir bir şekilde çalışması gerekir.

Bu nedenle, şu anda yapmak istediğiniz ilk sorun giderme adımı, belirgin hasar belirtileri olup olmadığını kontrol etmektir. Telefonunuzun ekranı siyah kalıyorsa veya yanlışlıkla düşürdükten sonra açılmıyorsa, bunun nedeni donanımın zarar görmesi olabilir. Görünür belirtileri kontrol etmek, ölüm sorununun Siyah ekran nedenini belirlemenize yardımcı olacak bir onaydır. Telefonda fiziksel bir hasar varsa, yapabileceğiniz en az şey bir profesyonel tarafından kontrol edilmesini sağlamaktır. Sorunun olası yazılım nedenlerine yardımcı olması gerektiği için aşağıdaki sorun giderme işlemlerine devam etmeniz gerekmez. Asıl sebep kötü donanım olduğunda, bir yazılım çözümü ararken zamanınızı boşa harcamayın.

Bununla birlikte, herhangi bir fiziksel sorun belirtisi bulamazsanız veya cihaz hiç bir zaman sert bir şeye düşmediyse veya çarpılmadıysa, sorunun çözülebilir olup olmadığını anlamak için aşağıdaki sorun giderme işlemlerine devam etmelisiniz.

Ölüm düzeltme # 2 siyah ekran: Telefonunuzu şarj edin

Bazı insanlar Android’lerini tepkisiz bulabilirlerse veya ekran siyah kalırsa hemen panikleyebilirler. İşin iyi yanı, bu durumlarda bazılarının nedeni basit olabilir: batarya boş. Panik yapmak yerine, orijinal şarj cihazınızı alın ve bataryayı kullanın. Ardından, telefonu tekrar açmadan önce en az 30 dakika bekleyin. Bu, bataryayı doldurması için yeterli zaman vermelidir. Şarj işlemi bittiğinde, telefonu tekrar açmayı deneyin.

Hala şarj olurken, pili gereksiz yere boşaltmamak için cihazı açmaya çalışmadığınızdan emin olun.

Ölüm düzeltme # 3 siyah ekranı: Yumuşak sıfırlama yapın

Bataryayı şarj etmek hiçbir şeyi değiştirmiyorsa veya bataryanın şarjının bitmiş olduğunu ama aynı şekilde davranmadığını düşünüyorsanız, sisteminize sıfırlama işlemi yaparak bir sarsıntı verebilirsiniz. Güç tuşunu 10 ila 15 saniye basılı tutarak zorunlu bir yeniden başlatma yapmayı deneyin. Telefonunuz çalışırsa, yeniden başlatılmalı ve bir titreşim hissetmeli ve Huawei logosunu görmelisiniz. Titreşimi hissetmiyorsanız ve ekran hala boşsa, cihazın yeniden başladığını görene kadar Açma / Kapama tuşuna uzun süre basılı tutun. Yumuşak yeniden başlatma veya sıfırlama, pili çıkarılabilir pil paketleri olan eski cihazlardan fiziksel olarak çıkarmaya eşdeğerdir. Cihazı birkaç kez yeniden başlatmayı denedikten sonra hiçbir şey değişmezse, bu sorun giderme işleminden vazgeçebilir ve aşağıdakilere geçebilirsiniz.

Ölüm düzeltme # 4 siyah ekranı: Güvenli Mod’a yeniden başla

Bazen, bir üçüncü taraf uygulaması sorunlara neden olabilir veya İşletim Sistemini etkileyebilir. Cihazınız tamamen kapalı olmadığına dair bir gösterge gösteriyorsa (hala titrer veya sesli bildirimler yapar), o zaman yaşadığınız Siyah Ölüm Ekranı sorununa tek bir kötü uygulama neden olabilir. Telefonu güvenli moda getirmeyi deneyin ve ne olacağını görün. Bu modda, hiçbir üçüncü taraf uygulamasının çalıştırılamaması gerekir. Yani, güvenli modda para cezası varsa, kötü bir üçüncü taraf uygulamasının suçlu olduğunu iddia edebilirsiniz. İşte güvenli modda önyükleme yapmanın yolu:

    Aygıtı kapatın. Yeniden açın. Ekranda Huawei animasyonunu gördüğünüzde Ses Seviyesi Aşağı düğmesini basılı tutun. Cihazın önyüklenmesi bittiğinde sol alt köşede güvenli mod görebilirsiniz. Cihaz güvenli bir şekilde başlatıldı. modu şarj edin ve bir fark olup olmadığını görün.

Unutma: güvenli mod, üçüncü taraf uygulamalarını engeller ancak asıl nedenin hangisi olduğunu size söylemez. Sistemde kötü niyetli bir üçüncü taraf uygulaması olduğunu düşünüyorsanız, tanımlamanız gerekir. İşte tam olarak yapmanız gerekenler:

    Güvenli moda önyükleme yapın. Sorunu denetleyin. Üçüncü taraf bir uygulamanın suçlu olduğunu onayladığınızda, uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. En son eklediklerinizle başlamanızı öneririz. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda getirin ve sorunu kontrol edin. Huawei P30’unuz hala sorunluysa, 1-4. Adımları tekrarlayın.

Ölüm düzeltme # 5’in siyah ekranı: Kurtarma için önyükleme ve ana sıfırlama

Sorun bu noktada hala çözülmezse, yapmanız gereken son sorun giderme adımı, telefonun Kurtarma Modunda açılıp açılmadığını görmektir. Olursa ve başarılı bir şekilde yapabilirseniz, bu Android işletim sistemi sorunlarının olası olduğunu gösterir. Kurtarma Modu, Android’den ayrı bir yazılım ortamıdır; bu nedenle, Huawei P30’unuz Android’i düzgün şekilde yüklemeyecek ancak Kurtarma’ya giderse fabrika ayarlarına sıfırlama veya ana sıfırlama yapmanız gerekir. Bu prosedür mevcut olan tek işlem olduğundan, kişisel verilerinizin bir kopyasını kaydetme seçeneğiniz olmayacak, böylece onları unutabilirsiniz.

Kurtarma Moduna başlatmak ve fabrika ayarlarına sıfırlamak için:

    Birkaç saniye için Güç tuşuna basarak cep telefonunu kapatın. Sesi Aç ve Güç düğmelerini birkaç saniye basılı tutun. Kurtarma Modu göründüğünde tüm tuşları bırak. “Şimdi sil” seçeneğini seçin. fabrika ayarları”. Gezinmek için Ses düğmelerini ve kabul etmek için Güç tuşunu kullanın. İşlemi “evet” yazarak onaylayın ve “verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla” yı seçin. ”.Güç tuşunu kullanarak son olarak“ sistemi şimdi yeniden başlat ”ı seçin.

Ölüm düzeltme # 6 siyah ekran: Huawei’den yardım al

Aygıtı fabrika ayarlarına sıfırladıktan sonra hiçbir şey pozitif çıkmazsa, sorunun çözme yeteneğinin ötesinde olduğunu varsayabilirsiniz. Ekran aksamında bir donanım arızası veya toplam arıza olabilir. Bu durumlarda, cihazı tamir için göndererek bir profesyonelin durumu ele almasını istersiniz. Bölgenizdeki garanti şart ve koşullarına bağlı olarak, Huawei cihazı ücretsiz olarak tamir etmelidir. Yine de ilk elden bilgi almak için, yerel Huawei mağazanızı arayın veya ziyaret edin. Siyah ekran sorunları genellikle, bir kullanıcının cihazı düşürmesi veya cihaza sert bir şekilde çarpması gibi fiziksel arızalardan önce gelir. Ekranda gözle görülür bir hasar varsa, telefonu ücretsiz olarak onaramazsınız. Büyük olasılıkla ekranın değiştirilmesini ve onarım ücretini ödersiniz. Yine, vaktinden önce Huawei ile konuşun, böylece tamir sırasında ve sonrasında ne bekleyeceğinizi bileceksiniz.

 


Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu yüzden Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy sosyal ağ varlığına da sahip olduğundan Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.