Huawei P30 için Gerçek düzeltme Yok Sinyal | Huawei P30’daki ağ sorunlarını giderme

Huawei P30 Sinyal Yok sorunu mu yaşıyorsunuz? Huawei P30 cihazınız aralıklı veya kalıcı olarak sinyal kaybediyorsa, sebebin nerede olduğunu belirlemek için birkaç adım atmanız gerekir. Sorunu çözmek için bu kılavuzdaki sorun giderme adımlarımızı izleyin.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Huawei P30 için Gerçek düzeltme Yok Sinyal | Huawei P30’daki ağ sorunlarını giderme

Huawei P30 No Signal sorununu çözmek o kadar zor değil, ancak yapmanız gereken birçok şey var. Bunun birkaç olası nedeni olabilir, bu nedenle bir dizi mantıksal sorun giderme adımı gerçekleştirilmelidir. Huawei P30’unuzda No Signal’ı düzeltmek için neler yapabileceğinizi öğrenin.

Huawei P30 Sinyal Yok # 1: Ağın açık olduğunu onaylayın

Bir Huawei P30 Sinyali Yok sorununuz varsa, yapmanız gereken ilk sorun giderme adımı bir ağ sorunu olup olmadığını kontrol etmektir. Bu, sinyalin tamamen kaybolup kaybolmadığını veya aralıklı olarak sönüp bitmediğini kontrol etmek anlamına gelir. Tamamen bittiyse, bu hiçbir şekilde sinyal göstergesi olmadığı anlamına gelir, bunun başka bir telefon kullanarak şebeke olup olmadığını onaylayın. Sizinle aynı şebeke operatörünü kullanan birini tanıyorsanız, telefonunda sinyal olup olmadığını sormaya çalışın.

Öte yandan, sinyal kesintili ise, bu diğer faktörlerin oyunda olduğu anlamına gelebilir. Sebepleri daraltmak için aşağıdaki sorun giderme işlemlerine devam edin.

Huawei P30 Sinyal Yok # 2: SIM kartı kontrol edin

Bu noktada kontrol etmeniz gereken temel faktörlerden biri de SIM kart. Bunu, telefonunuzu kapatarak ve SIM kartı geçici olarak çıkararak yapabilirsiniz. Bundan sonra, SIM kartı takmadan önce birkaç saniye bekleyin. Yardımcı olursa, SIM kartı tekrar takmadan önce bakır temas noktalarını silerek temizlediğinizden emin olun. SIM kartlar nadiren kötüye gider, ancak toplam arıza duyulmamış değildir. Çoğu durumda, hesap sorunu SIM kartın düzgün çalışmamasının nedeni olabilir. Diğer zamanlarda, bakır temas noktalarına yapışan fiziksel hasar veya kir olabilir. Her iki durumda da, SIM kartın iyi çalışıp çalışmadığını kontrol etmenin en iyi yolu yenisini almaktır. Mümkünse, yerel taşıyıcı mağazayı ziyaret etmeyi deneyin ve bir SIM kart değişimi alıp alamayacağınızı görün. Hesap sorunlarına yol açmamak için numaranızı nasıl koruyacağınıza ilişkin talimatlar sorduğunuzdan emin olun. Yeni bir SIM kart almak biraz fazla ise, mevcut SIM’inizi uyumlu başka bir telefona yerleştirmeyi deneyin ve çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Varsa, bir sonraki sorun giderme adımına geçin.

Huawei P30 Sinyal Yok # 3: Yumuşak sıfırlama gerçekleştirin

Bir cihazı yeniden başlatmak bazen harikalar yaratabilir. Önerilerden hiçbiri şimdiye kadar çalışmadıysa, telefonu yeniden başlatmaya zorladığınızdan emin olun. Güç tuşunu 10 ila 15 saniye basılı tutarak zorunlu bir yeniden başlatma yapmayı deneyin. Telefonunuz çalışırsa, yeniden başlatılmalı ve bir titreşim hissetmeli ve Huawei logosunu görmelisiniz. Titreşimi hissetmiyorsanız ve ekran hala boşsa, cihazın yeniden başladığını görene kadar Güç Tuşunu daha fazla basılı tutun.

Cihazı birkaç kez yeniden başlatmayı denedikten sonra hiçbir şey değişmezse, bu sorun giderme işleminden vazgeçebilir ve aşağıdakilere geçebilirsiniz.

Huawei P30 Sinyal Yok # 4: Ağ ayarlarını sıfırla

Ağ ayarları yanlışsa, bir Huawei cihazı bazen ağ sorunları yaşayabilir. Bu kişisel olarak bazı yanlış değişiklikler yaptığınız anlamına gelmez. Bazen bir uygulama veya güncelleme, diğer uygulamalar veya İşletim Sistemi için uygun olmayan değişikliklere yol açabilir. Kötü ağ yapılandırması birçok nedenden dolayı oluşabilir. Şimdi yapabilecekleriniz, tüm ağ ayarlarını varsayılan değerlerine döndürdüğünüzden emin olmak ve böylece sistemin ileriye taşımak için kullanabilmektir. Tüm ağ ayarlarını sıfırlamak için şu adımları izleyin:

  Ayarlar uygulamasını açın. Gelişmiş ayarlar seçeneğine gidin.

Cihazınızın ağ ayarlarını sıfırlamayı bitirmesine ve varsayılan değerleri geri yüklemesine izin verin. Ağ ayarlarını sıfırlama işlemi tamamlandığında, telefonunuzu yeniden başlatın ve Wi-Fi ağınıza yeniden bağlanın.

Huawei P30 Sinyal Yok # 5: Manuel olarak başka bir ağ moduna geç

Bazen bir şebekeyi elle seçmek Huawei P30 Sinyal Yok sorunu için iyi bir düzeltmedir. Sorunun sonradan çözülüp çözülmeyeceğini görmek için bu adımı denediğinizden emin olun.

  Ayarlar uygulamasını açın. Kablosuz ve ağlar seçeneğine dokunun. Mobil ağa dokunun. Tercih edilen Şebeke türü seçeneğine dokunun. Daha yavaş bir şebeke modu seçin.

Huawei P30 Sinyal Yok # 6: Güvenli Moddaki sinyali kontrol edin

Bazen, bir üçüncü taraf uygulaması sorunlara neden olabilir veya İşletim Sistemini etkileyebilir. Kötü bir uygulama nedeniyle ağ sorunları olması Huawei cihazlarında duyulmamış değil. Telefonu güvenli modda tekrar başlatın ve durumun böyle olup olmadığını görün. Güvenli modda, hiçbir üçüncü taraf uygulamasının çalıştırılamaması gerekir. Yani, wifi normalde güvenli modda çalışıyorsa, kötü bir üçüncü taraf uygulamasının suçlu olduğunu iddia edebilirsiniz. İşte güvenli modda önyükleme yapmanın yolu:

  Cihazı kapatın. Yeniden açın. Ekranda Huawei animasyonunu gördüğünüzde Ses Seviyesini Azalt düğmesine basın ve basılı tutun. Cihaz önyüklemeyi tamamladıktan sonra sol alt köşede güvenli mod görebilirsiniz. Cihaz güvenli bir şekilde başlatıldı. modu şarj edin ve bir fark olup olmadığını görün.

Unutmayın: güvenli mod üçüncü taraf uygulamaları engeller ancak hangisinin asıl sebep olduğunu size söylemez. Sistemde kötü niyetli bir üçüncü taraf uygulaması olduğunu düşünüyorsanız, tanımlamanız gerekir. İşte tam olarak yapmanız gerekenler:

  Güvenli moda önyükleme yapın. Sorunu denetleyin. Üçüncü taraf bir uygulamanın suçlu olduğunu onayladığınızda, uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. En son eklediklerinizle başlamanızı öneririz. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda getirip sorunu kontrol edin. Huawei P30’unuz hala sorunluysa, 1-4. Adımları tekrarlayın.

Huawei P30 Sinyal Yok # 7: Taşıyıcı güncellemelerini yükleyin

Bazı ağ sorunları yalnızca yazılım kodlarını değiştirerek çözülebilir. Cihazınız bu noktada hala Sinyal Yok sorunu gösteriyorsa, şu anda mevcut olan yazılım güncellemesini yüklediğinizden emin olun. Herhangi bir güncelleme yoksa, bu öneriyi göz ardı edin. Bazı ağ sorunları yalnızca yazılım kodlarını değiştirerek çözülebilir. Cihazınız bu noktada hala Sinyal Yok sorunu gösteriyorsa, şu anda mevcut olan yazılım güncellemesini yüklediğinizden emin olun. Herhangi bir güncelleme yoksa, bu öneriyi göz ardı edin. P30’daki yazılım güncellemelerini manuel olarak kontrol etme yöntemi:

  Ayarlar’a gidin. System.Tap’ı seçin.

Google Play Store uygulamasıyla indirdiğiniz bekleyen uygulama güncellemelerini kontrol etmek için, Play Store’u başlatın ve ardından Güncellemeler bölümüne gidin. Daha sonra bekleyen güncellemeleri olan uygulamaların bir listesini göreceksiniz. Tek tek uygulama güncellemelerini yüklemek için Güncelle’ye dokunun veya uygulamaları aynı anda güncellemek için Tümünü Güncelle’ye dokunun.

Tüm yeni yazılım değişikliklerinin doğru şekilde yapıldığından emin olmak ve herhangi bir uygulamanın kötü niyetli davranmasını önlemek için güncellemeleri yükledikten sonra P30’unuzu yeniden başlatmayı / yeniden başlatmayı unutmayın.

Huawei P30 Sinyal Yok # 8: Önbellek bölümünü sil

Uygulamaları hızlı bir şekilde yüklemek için Android, web sitesi bağlantıları, resimler, videolar, reklamlar gibi sık kullanılan öğeleri, önbellek bölümü adı verilen dahili depolama alanında bir kısmı içinde saklar. Bazen, toplu olarak sistem önbelleği adı verilen bu öğeler eski ya da bozuk olabilir, bu da performans sorunlarına veya hatalara neden olabilir. Telefonunuzun verimli bir şekilde çalışmasını ve önbelleğin en iyi durumda olmasını sağlamak için önbellek bölümünü düzenli olarak temizlemek istiyorsunuz (yaklaşık birkaç ayda bir). Herhangi bir uygulama sorunuyla uğraşırken, bu sorun giderme adımlarından biri olabilir. İşte nasıl yapılacağı:

  Telefonunuz kapalıyken, hem Ses Açma hem de Açma düğmelerine aynı anda en az 10 saniye boyunca basılı tutun. Onur logosu göründüğünde düğmelere hemen çıkın. Logoyu gördükten hemen sonra, EMUI ekranı kurtarma modu seçenekleriyle görünecektir. . Önbellek bölümünü sil seçeneğine gitmek ve vurgulamak için Ses Kısma düğmesine basın. Seçimi onaylamak için Güç düğmesine basın. Bir sonraki seçeneklere ilerlemek ve vurgulamak için Ses düğmelerini kullanın ve seçimi onaylamak için Güç düğmesine basın.

Huawei P30 Sinyal Yok # 9: Fabrika ayarlarına sıfırlama

Huawei P30’unuzda gerçekleştirebileceğiniz son sorun giderme adımı, telefonu fabrika ayarlarına sıfırlama ile silmektir. Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi kişisel verilerinizi siler, bu yüzden zamanından önce yedeklediğinizden emin olun. Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini başlatmak için aşağıdaki adımları izleyin:

  Birkaç saniye için Güç tuşuna basarak cep telefonunu kapatın. Sesi Aç ve Güç düğmelerini birkaç saniye basılı tutun. Kurtarma Modu göründüğünde tüm tuşları bırak. “Şimdi sil” seçeneğini seçin. fabrika ayarları”. Gezinmek için Ses düğmelerini ve kabul etmek için Güç tuşunu kullanın. İşlemi “evet” yazarak onaylayın ve “verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla” yı seçin. ”.Güç tuşunu kullanarak son olarak“ sistemi şimdi yeniden başlat ”ı seçin.

Huawei P30 Sinyal Yok # 10: şebeke operatörünüzden yardım alın

Fabrika ayarlarına sıfırlama işleminden sonra hiçbir şey değişmezse ve Sinyal Yok sorunu devam ederse, sorunun nedeni cihazın dışında bir şey olmalıdır. Sorun hakkında şebeke operatörünüzle konuştuğunuzdan emin olun.

 


Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu yüzden Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy sosyal ağ varlığına da sahip olduğundan Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.