Huawei P30 nasıl düzeltilir? Huawei P30’un önyüklememesi sorununu gidermek için kolay adımlar

Yeni Huawei P30’unuzla ilgili sorun mu yaşıyorsunuz? Bu yazıda, Huawei P30 cihazı açılmıyorsa yapabilecekleri sorun giderme adımlarını sunuyoruz. Bu yayını yararlı bulacağınızı umarız.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun;

Huawei P30 nasıl düzeltilir? Huawei P30’un önyüklememesi sorununu gidermek için kolay adımlar

Huawei P30’unuz açılmıyorsa veya açılmıyorsa, bunun birkaç olası nedeni olabilir. Bu noktada ne yapacağınız hakkında hiçbir fikriniz yoksa, aşağıdaki çözümlerimizi takip edin.

Huawei P30, 1 numaralı düzeltmeyi açmıyor: Cihazı şarj etme

Huawei P30’unuzu tekrar açmadan hemen önce sorunsuz bir şekilde kullandıysanız, pil suyundan beklenenden daha kısa sürede bitmiş olabilir. Bu durumda yapmanız gereken ilk şey, telefonun yaklaşık 30 dakika boyunca şarj olmasını sağlamaktır. Bu, bataryayı doldurması için yeterli zaman vermelidir. Şarj işlemi bittiğinde, telefonu tekrar açmayı deneyin.

Hala şarj olurken, pili gereksiz yere boşaltmamak için cihazı açmaya çalışmadığınızdan emin olun.

Huawei P30, # 2 numaralı düzeltmeyi açmıyor: Zorunlu bir yeniden başlatma simülasyonu

Yapmak istediğiniz bir sonraki sorun giderme adımı Huawei P30’unuzun yeniden başlattıktan sonra hala açılıp açılmadığını bulmak. Güç tuşunu 10 ila 15 saniye basılı tutarak zorunlu bir yeniden başlatma yapmayı deneyin. Telefonunuz çalışırsa, yeniden başlatılmalı ve bir titreşim hissetmeli ve Huawei logosunu görmelisiniz. Titreşimi hissetmiyorsanız ve ekran hala boşsa, cihazın yeniden başladığını görene kadar Güç Tuşunu daha fazla basılı tutun.

Cihazı birkaç kez yeniden başlatmayı denedikten sonra hiçbir şey değişmezse, bu sorun giderme işleminden vazgeçebilir ve aşağıdakilere geçebilirsiniz.

Huawei P30, # 3 numaralı düzeltmeyi açmıyor: Başka bir şarj aksesuar seti kullanın

Sorunun şarj aksesuarlarıyla ilgili olması durumunda, bu cihaz için başka bir kablo ve adaptör seti kullanmayı düşünmelisiniz. Aynı cihaza sahip bir arkadaşınız varsa, Huawei cihazınızı 30 dakika şarj etmek için şarj kablosunu ve adaptörünü ödünç almaya çalışın. Bu, geçerli kablo setinin ve adaptörün arızalı olup olmadığını belirlemenize yardımcı olacaktır.

Huawei P30 4 no’lu tamirde açılmıyor: Şarj portunu kontrol edin

Huawei P30’unuzun açılmamasının bir başka olası nedeni kötü şarj portu olabilir. Bu, limanda bir kusur bulunduğu anlamına gelmez. Şarj kablosunun şarj sırasında iyi temas etmesini önleyen sadece kir, tüy veya yabancı cisimler olabilir. Bağlantı noktasını kontrol etmek için içeride daha net görmek üzere bir büyüteç kullanmayı deneyin. İçeride kir veya kalıntı olduğunu fark ederseniz, bir kutu basınçlı hava kullanarak çıkardığınızdan emin olun. Sisteme zarar vermemek için içine herhangi bir şey sokmayınız.

Huawei P30 # 5’i açmayacak: Ekran sorununu kontrol et / Ekran için sigortanız var mı kontrol edin

Cihazı yarım saat şarj ettikten sonra fişini çekin ve açılıp açılmadığını kontrol edin. Ekran siyah kalırsa, telefonun açık olup olmadığını söylemesi gereken işaretleri arayın. Aradığınızda titreşir veya ses çıkarsa, bu iyi bir şekilde çalıştığı anlamına gelir. En muhtemel problem sadece ekranda olmalı. Yine de ekran aksamını değiştirmeniz gerekebilir ama en azından anakart hala normal çalışıyor olabilir.

Huawei P30 # 6 numaralı düzeltmeyi açmıyor: Yedekleme yapıp yapamayacağınızı kontrol edin

Ekranın tek sorunu olması durumunda, verilerinizi göndermeden önce bir bilgisayara aktarabilmeniz için bir şans olabilir. Android’de bir yedekleme oluşturmak, normalde kullanıcının cihazın kilidini açmasına ve navigasyon yapmasına izin vermek için iyi çalışan bir ekrana ihtiyaç duyar. yazılım. Bu konuda çok iyimser değiliz ama en azından denemelisiniz.

Bilinen bir çalışan USB kablosu kullanarak Huawei P30’unuzu bilgisayarınıza bağladığınızdan emin olun. Ardından, bir kez yaptıktan sonra, Huawei P30’unuzu algılamak için telefonunuzun açık olması gerektiğini tespit edip etmediğini görmek için bilgisayarı kontrol edin. Bir bilgisayar algılarsa, ekranın kilidini açmayı deneyin (mümkünse) ve bilgisayarınıza geri dönün. Dosya tarayıcısı cihazınızın içeriğine erişebiliyorsa, kaydetmek istediğiniz her şeyi kopyalayın.

Veri güvenliği amacıyla, Android cihazının dosya aktarımı gerçekleşmeden önce bilgisayara izin vermesi gerekir. Bu, ekranın kilidini açmanız ve bilgisayardan veri aktarma isteğini onaylamanız gerektiği anlamına gelir. Açıkçası, ekran bozulursa bunların hiçbirini yapamazsınız. Telefonun ekran kilidi varsa, önce ekranın kilidini açmanız gerekir, böylece bozuk bir ekran yapamayacağınız anlamına gelir. Söylemeye gerek yok, ekran çalışmıyorsa, bir yedekleme oluşturmak mümkün değildir. Bu durumdaysanız yedeklemeyi unutun.

Birçok Android kullanıcısı, yazılımda gezinmek için ekranlarını bir monitöre veya bilgisayara yansıtmanın bir yolu olduğunu umuyor. Ekran ilk etapta kırılırsa, ne yazık ki, bu Android mümkün değildir. Ekran aksamı hem bir ekrandır hem de yazılıma erişmenin bir yoludur, böylece ana bölümlerinden ikisi bir monitör ve sayısallaştırıcı içerir. Birincisi, parmak dokunuşlarını alan ve bunları sinyallere dönüştüren bir sensör iken, görüntüleri görüntüler. Monitör çalışıyor olsa bile, sayısallaştırıcı bozulursa ekran kilidini açamazsınız.

Huawei P30 # 7 numaralı düzeltmeyi açmıyor: Destek için Huawei ile iletişim kurun

Hiçbir şey işe yaramazsa ve Huawei P30’unuz şu anda açılmıyorsa, yapabileceğiniz en iyi çözüm üreticinin yardım etmesine izin vermektir. Bu noktada, sorunun nedeninin düzeltilecek bir son kullanıcının ötesinde olduğu açıktır. Telefonunuzun tekrar açılmaması durumunda, bir donanım arızası olabilir.

Huawei P30 # 7 numaralı düzeltmeyi açmıyor: Bağımsız teknisyenden yardım alın

Telefon üreticisinin cihazınıza herhangi bir onarım yapmasına izin vermenizi önemle rica ederiz, ancak bu seçenek ne olursa olsun mümkün değilse, üçüncü taraf teknisyene izin vermek bir sonraki iyi çözümünüzdür. Üçüncü taraf bir onarımın cihazınızın garantisini geçersiz kılacağını unutmayın. Teknisyen telefonu onaramazsa ve daha sonra Huawei’nin tamir etmesi için karar verirseniz, cihazınıza hiç dokunmazlar. Telefon üreticileri, üçüncü taraf onarımını kurcalama olarak kabul eder, böylece garantiyi hemen geçersiz kılar.

Huawei P30, # 8 numaralı düzeltmeyi açmıyor: Telefonu değiştirin

Ödeyebileceğinizden, telefonun başka bir ünite ile değiştirilmesini de tercih edebilirsiniz. Huawei’den veya satıcıdan herhangi bir değiştirme garantiniz varsa, değiştirme biriminin ücretsiz olacağının garantisi yoktur.

 


Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu yüzden Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy sosyal ağ varlığına da sahip olduğundan Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.