Huawei P30 nasıl şarj edilmez? Huawei P30 şarj sorununu giderme

Huawei P30’unuzun şarj sorunu varsa ve ne yapacağınızı bilmiyorsanız, bu mesaj tam size göre. Bu sorun giderme makalesi, Huawei P30’unuzun şarj etmemesini veya bir nedenle şarj etmeyi durdurup durdurmamayı denemek için çözümler gösterecektir. Yapabileceğiniz adımları kontrol ederek sorunu nasıl gidereceğinizi öğrenin.

Devam etmeden önce, size kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Huawei P30 nasıl şarj edilmez? Huawei P30 şarj sorununu giderme

Huawei P30’unuz aniden şarj olmazsa, bunun nedeni bir yazılım arızası olduğu veya donanım arızasının sistemin şarj olmasını engellediği anlamına gelebilir. Sorunu çözmek için aşağıdaki önerilerimizi izleyin.

Huawei P30, düzeltme # 1’i şarj etmiyor: Şarj aksesuarlarının çalıştığını doğrulayın

Kullandığınız USB kablosunun ve adaptörün çalıştığından emin olmak, bu sorunu gidermede önemli bir adımdır. Telefonun kendisi gibi, aksesuarların özellikle USB kablosunun şarj edilmesi nispeten kolay bir şekilde bozulabilir. Kablo, içinde ince, küçük tellerden oluşur ve bu tellerin çoğu kırılırsa, şarj işlemi başarısız olabilir. Şarj sırasında yavaş veya verimsiz şarj ile sonuçlanan yeterli miktarda güç aktarılmayabilir. Kabloda veya adaptörde görünür bir fiziksel hasar belirtisi varsa, başka bir Huawei P30’u şarj etmek için doğru kullanıp kullanmadığını kontrol etmeye çalışın. Bu mümkün değilse, cihazınızı aynı kabloyu kullanarak bir bilgisayara bağlamayı deneyin. Hala şarj olmuyorsa, kötü bir kablonun suçlu olduğuna bahse girebilirsiniz.

Huawei P30, 2 no’lu tamirde şarj olmuyor: Başka bir kablo ve adaptör seti kullanın

Geçerli USB kablosunu ve adaptörü başka bir cihazda test edemiyorsanız, bir sonraki iyi adım yeni bir çift elde etmektir. Yeni bir kablo seti veya adaptör satın alabilir veya ödünç alabilirsiniz. Her iki durumda da, amacınız sahip olduğunuz aksesuarlarla ilgili bir sorun olup olmadığını kontrol etmektir. Yeni bir set satın alamıyorsanız, yerel Huawei satıcınızı ziyaret edin ve cihazınızı geçici olarak gidermek için orijinal bir kablo ve adaptör ödünç alıp almadığınızı görün. Herhangi bir farklılık olup olmadığını görmek için telefonu farklı bir çifti kullanarak en az 30 dakika şarj ettiğinizden emin olun.

Huawei P30, # 3 numaralı şarjı şarj etmiyor: Şarj portunu kontrol edin

Huawei P30’unuzun şarj etmemesinin olası bir diğer nedeni kötü bir şarj portu olabilir. Bu, limanda bir kusur bulunduğu anlamına gelmez. Şarj kablosunun şarj sırasında iyi temas etmesini önleyen sadece kir, tüy veya yabancı cisimler olabilir. Bağlantı noktasını kontrol etmek için içeride daha net görmek üzere bir büyüteç kullanmayı deneyin. İçeride kir veya kalıntı olduğunu fark ederseniz, bir kutu basınçlı hava kullanarak çıkardığınızdan emin olun. Sisteme zarar vermemek için içine herhangi bir şey sokmayınız.

Görsel olarak kontrol etmekten başka şarj portuna daha fazla bir şey yapmanı istemiyoruz. Şarj bağlantı noktasının zarar görebileceğinden şüpheleniyorsanız veya bağlantı noktasında fiziksel bir arıza olduğuna dair bariz bir gösterge görürseniz, telefonu onarıma gönderdiğinizden emin olun.

Huawei P30 4 no’lu tamirde şarj olmuyor: Su hasarı kontrolü

Huawei P30 dahili IP53 toz ve su sıçramasına karşı korumalı. Bu, belirli bir seviyeye kadar toza ve suya dayanabileceği anlamına gelir. Şarj portu, açıkta kalması nedeniyle aynı zamanda suyu tasarıma göre de kullanabilir, ancak ıslak ise şarjı önleyebilir. Telefonunuzu daha önce şarjı durdurmadan önce suya, yağmura veya neme maruz bıraktıysanız, şarj portunun içinde biraz su olabilir. Sistemin zarar görmesini önlemek için, limanda su varken şarj işlemi çalışmaz. Telefonu tekrar şarj etmeden önce bağlantı noktasını hava ile kurutduğunuzdan emin olun.

Su, birkaç saat sonra oda sıcaklığında doğal olarak buharlaşır. Telefonun dışını temiz, yumuşak bir bezle iyice silin, ardından cihazı birkaç saat kurumaya bırakın. Sisteme kurulamak için herhangi bir şey sokmaya çalışmayın, aksi takdirde sisteme zarar verebilir veya suyu derinden itebilir.

Huawei P30, # 5 numaralı düzeltmeyi şarj etmiyor: Yazılım sıfırlama gerçekleştirme

Bir cihazı yeniden başlatmak bazen harikalar yaratabilir. Önerilerden hiçbiri şimdiye kadar çalışmadıysa, telefonu yeniden başlatmaya zorladığınızdan emin olun. Güç tuşunu 10 ila 15 saniye basılı tutarak zorunlu bir yeniden başlatma yapmayı deneyin. Telefonunuz çalışırsa, yeniden başlatılmalı ve bir titreşim hissetmeli ve Huawei logosunu görmelisiniz. Titreşimi hissetmiyorsanız ve ekran hala boşsa, cihazın yeniden başladığını görene kadar Güç Tuşunu daha fazla basılı tutun.

Cihazı birkaç kez yeniden başlatmayı denedikten sonra hiçbir şey değişmezse, bu sorun giderme işleminden vazgeçebilir ve aşağıdakilere geçebilirsiniz.

Huawei P30 # 6 numaralı tamirde şarj olmayacak: Güvenli Modda şarj

Bazen, bir üçüncü taraf uygulaması sorunlara neden olabilir veya İşletim Sistemini etkileyebilir. Kötü kodlanmış veya kötü bir üçüncü taraf uygulamasının şarj olurken eksik bağlantı hatasına neden olup olmadığını kontrol etmek için, Huawei P30’unuzu Güvenli Mod’da yeniden başlatmayı deneyin. Bu modda, hiçbir üçüncü taraf uygulamasının çalıştırılamaması gerekir. Yani, güvenli modda para cezası varsa, kötü bir üçüncü taraf uygulamasının suçlu olduğunu iddia edebilirsiniz. İşte güvenli modda önyükleme yapmanın yolu:

    Cihazı kapatın. Yeniden açın. Ekranda Huawei canlandırmasını gördüğünüzde Ses Seviyesi Aşağı düğmesini basılı tutun. Cihazın önyüklenmesi bittiğinde sol alt köşede güvenli mod görebilirsiniz. Cihaz güvenli modda çalışmaya başladığında, şarj edin ve bir fark olup olmadığını görün.

Unutmayın: güvenli mod üçüncü taraf uygulamaları engeller ancak hangisinin asıl sebep olduğunu size söylemez. Sistemde kötü niyetli bir üçüncü taraf uygulaması olduğunu düşünüyorsanız, tanımlamanız gerekir. İşte tam olarak yapmanız gerekenler:

    Güvenli moda önyükleme yapın. Sorunu denetleyin. Üçüncü taraf bir uygulamanın suçlu olduğunu onayladığınızda, uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. En son eklediğinizlerle başlamanızı öneririz. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda getirip sorunu kontrol edin. Huawei P30’unuz hala sorunluysa, 1-4. Adımları tekrarlayın.

Huawei P30 # 7 numaralı tamirde şarj olmuyor: Yazılımı en son sürüme güncelleyin

Yazılım ve uygulama güncellemeleri, rastgele hataların ve kötü amaçlı yazılımların neden olduğu mevcut sorunları ortadan kaldırmak için genellikle düzeltme eki sunar. Cihazınızı ve / veya uygulamalarınızı otomatik güncellemeye ayarlamadıysanız, beklemedeki güncellemeleri manuel olarak yüklemeniz gerekir. P30’daki yazılım güncellemelerini manuel olarak kontrol etme yöntemi:

    Ayarlar’a gidin. System.Tap’ı seçin.

Google Play Store uygulamasıyla indirdiğiniz bekleyen uygulama güncellemelerini kontrol etmek için, Play Store’u başlatın ve ardından Güncellemeler bölümüne gidin. Daha sonra bekleyen güncellemeleri olan uygulamaların bir listesini göreceksiniz. Tek tek uygulama güncellemelerini yüklemek için Güncelle’ye dokunun veya uygulamaları aynı anda güncellemek için Tümünü Güncelle’ye dokunun.

Tüm yeni yazılım değişikliklerinin doğru şekilde yapıldığından emin olmak ve herhangi bir uygulamanın kötü niyetli davranmasını önlemek için güncellemeleri yükledikten sonra P30’unuzu yeniden başlatmayı / yeniden başlatmayı unutmayın.

Huawei P30, # 8 numaralı düzeltmeyi şarj etmiyor: Önbellek bölümünü sil

Uygulamaları hızlı bir şekilde yüklemek için Android, web sitesi bağlantıları, resimler, videolar, reklamlar gibi sık kullanılan öğeleri, önbellek bölümü adı verilen dahili depolama alanında bir kısmı içinde saklar. Bazen, toplu olarak sistem önbelleği adı verilen bu öğeler eski ya da bozuk olabilir, bu da performans sorunlarına veya hatalara neden olabilir. Telefonunuzun verimli bir şekilde çalışmasını ve önbelleğin en iyi durumda olmasını sağlamak için önbellek bölümünü düzenli olarak temizlemek istiyorsunuz (yaklaşık birkaç ayda bir). Herhangi bir uygulama sorunuyla uğraşırken, bu sorun giderme adımlarından biri olabilir. İşte nasıl yapılacağı:

    Telefonunuz kapalıyken, hem Ses Açma hem de Açma düğmelerine aynı anda en az 10 saniye boyunca basılı tutun. Onur logosu göründüğü zaman düğmelere basalım. . Önbellek bölümünü sil seçeneğine gitmek ve vurgulamak için Ses Kısma düğmesine basın. Seçimi onaylamak için Güç düğmesine basın. Bir sonraki seçeneklere ilerlemek ve vurgulamak için Ses düğmelerini kullanın ve seçimi onaylamak için Güç düğmesine basın.

Huawei P30, # 9 numaralı düzeltmeyi şarj etmiyor: Fabrika ayarlarına sıfırlama

Bu noktada hala hiçbir şey çalışmıyorsa ve Huawei P30 cihazınız hala metin gönderemiyor veya alamıyorsa, tüm yazılım ayarlarını varsayılan ayarlara geri yüklemelisiniz. Fabrika ayarlarına sıfırlama, tüm kişisel verilerinizi siler, bu yüzden onları önceden yedeklediğinizden emin olun. Daha sonra fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini başlatmak için aşağıdaki adımları izleyin:

    Birkaç saniye için Güç tuşuna basarak cep telefonunu kapatın. Sesi Aç ve Güç düğmelerini birkaç saniye basılı tutun. Kurtarma Modu göründüğünde tüm tuşları bırak. “Şimdi sil” seçeneğini seçin. fabrika ayarları”. Gezinmek için Ses düğmelerini ve kabul etmek için Güç tuşunu kullanın. İşlemi “evet” yazarak onaylayın ve “verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla” yı seçin. ”.Güç tuşunu kullanarak son olarak“ sistemi şimdi yeniden başlat ”ı seçin.

Huawei P30, # 10 numaralı telefonu şarj etmiyor: Tamir için telefonu gönderin

Telefonun fabrika ayarlarına sıfırlanmasıyla bir şey değiştirilmeyecekse, donanımda bir sorun olduğunu veya düzeltmenizin ötesinde olduğunu varsayabilirsiniz. Yardım için yerel Huawei Servis Merkezini ziyaret edin. Bu mümkün değilse, telefonunuzu satın aldığınız mağaza ile görüşün ve donanım servisini kullanmalarına izin verin.

 


Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu yüzden Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy sosyal ağ varlığına da sahip olduğundan Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.