Huawei P30 nasıl şarj olmaz | Huawei P30 şarj sorununu giderin

Huawei P30’unuzda şarj sorunu varsa ve ne yapacağınızı bilmiyorsanız, bu gönderi tam size göre. Bu sorun giderme makalesi, Huawei P30’unuzun herhangi bir nedenden dolayı şarj olmuyorsa veya şarjı durdurup durdurmadığını denemek için çözümler gösterecektir. Yapabileceğiniz adımları kontrol ederek sorunu nasıl gidereceğinizi öğrenin.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altında verilen bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak istiyoruz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Mümkünse, nereden başlayacağımız konusunda bize bir fikir vermek için tam hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, yanıtlarımızdan atlayabilmemiz için bunlardan bahsettiğinizden emin olun.

Huawei P30 nasıl şarj olmaz | Huawei P30 şarj sorununu giderin

Huawei P30’unuz aniden şarj olmazsa, bu, buna neden olan bir yazılım hatası olduğu veya bir donanım arızasının sistemin şarj olmasını engellediği anlamına gelebilir. Sorunu çözmek için aşağıdaki önerilerimizi uygulayın.

Huawei P30, düzeltme # 1’i şarj etmiyor: Şarj aksesuarlarının çalıştığını onaylayın

Kullandığınız USB kablosunun ve adaptörün çalıştığından emin olmak, bu sorunu çözmede önemli bir ilk adımdır. Telefonun kendisi gibi, özellikle USB kablosunun şarj aksesuarları nispeten kolay kırılabilir. Kablo, içindeki ince, küçük tellerden oluşur ve bu kabloların çoğu kırılırsa şarj başarısız olabilir. Şarj sırasında yavaş veya verimsiz şarj ile sonuçlanan yeterli güç aktarılmayabilir. Kablo veya adaptörde gözle görülür bir fiziksel hasar işareti varsa, başka bir Huawei P30’u şarj etmek için kullanarak düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol etmeye çalışın. Bu mümkün değilse, aynı kabloyu kullanarak cihazınızı bir bilgisayara bağlamayı deneyin. Hala şarj olmuyorsa, kötü bir kablonun suçlanacağına bahse girebilirsiniz.

Huawei P30, # 2 numaralı düzeltmeyi şarj etmiyor: Başka bir kablo ve adaptör seti kullanın

Geçerli USB kablosunu ve adaptörü başka bir cihazda test edemiyorsanız, bir sonraki iyi adım yeni bir çift elde etmektir. Yeni bir kablo ve adaptör seti satın alabilir veya ödünç alabilirsiniz. Her iki durumda da amacınız, sahip olduğunuz aksesuarlarla ilgili bir sorun olup olmadığını kontrol etmektir. Yeni bir set satın alamıyorsanız, yerel Huawei satıcınızı ziyaret edin ve cihazınızda geçici olarak sorun gidermek için orijinal bir kablo ve adaptör ödünç alıp alamayacağınıza bakın. Herhangi bir fark olup olmadığını görmek için bu farklı çifti kullanarak telefonu en az 30 dakika şarj ettiğinizden emin olun.

Huawei P30, # 3 numaralı bağlantıyı şarj etmiyor: Şarj bağlantı noktasını kontrol edin

Huawei P30’unuzun şarj olmasının bir başka olası nedeni kötü bir şarj bağlantı noktası olabilir. Bu, limanda bir kusur olduğu anlamına gelmez. Şarj kablosunun şarj sırasında iyi temas etmesini engelleyen kir, lif veya yabancı madde olabilir. Bağlantı noktasını kontrol etmek için, içinde daha net görmek için bir büyüteç kullanmayı deneyin. İçeride kir veya kalıntı olduğunu fark ederseniz, basınçlı hava kabı kullanarak temizlediğinizden emin olun. Sisteme zarar vermemek için içine hiçbir şey yapıştırmayın.

Şarj portuna görsel olarak kontrol etmek dışında başka bir şey yapmanızı istemiyoruz. Şarj bağlantı noktasının hasar gördüğünden şüpheleniyorsanız veya bağlantı noktasında fiziksel bir arıza olduğunu açıkça belirten bir işaret görürseniz, telefonu onarılabilmesi için gönderdiğinizden emin olun.

Huawei P30, # 4 numaralı düzeltmeyi şarj etmiyor: Su hasarını kontrol edin

Huawei P30, dahili IP53 toz ve sıçrama korumasına sahiptir. Bu, toz ve suyun belirli bir seviyeye maruz kalmasına dayanabileceği anlamına gelir. Şarj portu, doğası gereği suyu tasarımla da ele alabilir, ancak ıslanırsa şarj etmeyi önleyebilir. Telefonunuzu şarj etmeyi durdurmadan önce suya, yağmura veya neme maruz bıraktıysanız, şarj bağlantı noktasında biraz su olabilir. Sisteme zarar vermemek için, limanda su varken şarj çalışmaz. Telefonu tekrar şarj etmeyi denemeden önce bağlantı noktasını hava ile kurutduğunuzdan emin olun.

Su birkaç saat sonra doğal olarak oda sıcaklığında buharlaşır. Telefonun dışını temiz yumuşak bir bezle iyice silin, ardından cihazı birkaç saat hava kuruması için bırakın. Sisteme zarar vermek veya içine derinlemesine su itmek için bağlantı noktasına herhangi bir şey yapıştırmaya çalışmayın.

Huawei P30 # 5 düzeltmesini şarj etmiyor: Yazılımdan sıfırlama gerçekleştir

Bir cihazın yeniden başlatılması bazen harikalar yaratabilir. Şu ana kadar hiçbir öneri çalışmadıysa telefonunuzu yeniden başlatmaya zorladığınızdan emin olun. Güç tuşunu 10 ila 15 saniye basılı tutarak zorla yeniden başlatmayı deneyin. Telefonunuz çalışırsa, yeniden başlatılmalı ve bir titreşim hissetmeli ve Huawei logosunu görmelisiniz. Titreşimi hissetmiyorsanız ve ekran hala boşsa, cihazın kendini yeniden başlatmasını görene kadar Güç Tuşunu daha uzun süre basılı tutun.

Cihazı birkaç kez yeniden başlatmayı denedikten sonra hiçbir şey değişmezse, bu sorun giderme işleminden çıkıp aşağıdaki sorunlara devam edebilirsiniz.

Huawei P30 # 6 numaralı düzeltmeyi şarj etmiyor: Güvenli Modda Şarj Et

Bazen, bir üçüncü taraf uygulaması sorunlara neden olabilir veya İşletim Sistemini etkileyebilir. Şarj sırasında kötü kodlanmış veya kötü bir üçüncü taraf uygulamasının eksik bağlantı hatasına neden olup olmadığını kontrol etmek için Huawei P30’unuzu Güvenli Modda yeniden başlatmayı deneyin. Bu modda, hiçbir üçüncü taraf uygulaması çalışmamalıdır. Bu nedenle, güvenli modda iyi ücret alırsa, kötü bir üçüncü taraf uygulamasının suçlanacağına bahse girebilirsiniz. Güvenli moda nasıl başlayacağınız aşağıda açıklanmıştır:

    Cihazı kapatın. Ekranda Huawei animasyonunu gördüğünüzde Sesi Kıs düğmesini basılı tutun. Cihaz önyüklemeyi bitirdiğinde sol alt köşede güvenli modu görebilirsiniz. Cihaz güvenli modda başladığına göre, şarj edin ve bir fark olup olmadığını görün.

Unutmayın: güvenli mod üçüncü taraf uygulamalarını engeller, ancak hangisinin gerçek neden olduğunu size söylemez. Sistemde sahte bir üçüncü taraf uygulaması olduğunu düşünüyorsanız, bunu tanımlamanız gerekir. Tam olarak yapmanız gerekenler:

    Güvenli moda önyükleme yapın.Sorunu kontrol edin.Bir üçüncü taraf uygulamasının suçlanacağını onayladıktan sonra, uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. En son eklediğiniz uygulamalarla başlamanızı öneririz. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin. Huawei P30’unuz hala sorunluysa, 1-4. Adımları tekrarlayın.

Huawei P30, # 7 numaralı düzeltmeyi ücretlendirmeyecek: Yazılımı en son sürüme güncelleyin

Yazılım ve uygulama güncellemeleri genellikle rastgele hatalar ve kötü amaçlı yazılımlardan kaynaklanan mevcut sorunları ortadan kaldırmak için düzeltme düzeltme eki sunar. Cihazınızı ve / veya uygulamalarınızı otomatik güncelleme yapacak şekilde ayarlamadıysanız, bekleyen güncellemeleri manuel olarak yüklemeniz gerekir. P30’da yazılım güncellemelerini manuel olarak nasıl kontrol edeceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

    Ayarlar’a gidin. Sistem’e dokunun. Sistem Güncellemesi’ni seçin. Güncellemeleri Kontrol Et seçeneğine dokunun.

Google Play Store uygulaması aracılığıyla indirdiğiniz bekleyen uygulama güncellemelerini kontrol etmek için Play Store’u başlatın ve Güncellemeler bölümüne gidin. Ardından, bekleyen güncellemelere sahip uygulamaların bir listesini görürsünüz. Tek tek uygulama güncellemelerini yüklemek için Güncelle’ye veya uygulamaları aynı anda güncellemek için Tümünü Güncelle’ye dokunmanız yeterlidir.

Tüm yeni yazılım değişikliklerinin düzgün bir şekilde uygulandığından emin olmak ve herhangi bir uygulamanın hileli olmasını önlemek için güncellemeleri yükledikten sonra P30’unuzu yeniden başlatmayı / yumuşak sıfırlamayı unutmayın.

Huawei P30, # 8 numaralı düzeltmeyi şarj etmiyor: Önbellek bölümünü sil

Uygulamaları hızlı bir şekilde yüklemek için Android, sık kullanılan öğeleri web sitesi bağlantıları, resimler, videolar, reklamlar gibi dahili depolamada önbellek bölümü adı verilen bir bölümde saklar. Bazen, toplu olarak sistem önbelleği olarak adlandırılan bu öğeler, performans sorunlarına veya hatalara neden olan eski veya bozuk olabilir. Telefonunuzun verimli bir şekilde çalıştığından ve önbelleğin en iyi şekilde çalıştığından emin olmak için önbellek bölümünü düzenli olarak temizlemek istersiniz (yaklaşık birkaç ayda bir). Herhangi bir uygulama sorunuyla uğraşırken, bu aynı zamanda sorun giderme adımlarından biri olabilir. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

    Telefonunuz kapalıyken, Sesi Aç ve Güç düğmelerini aynı anda en az 10 saniye basılı tutun. Honor logosu göründüğünde düğmeleri bırakın. Logoyu gördükten hemen sonra EMUI ekranı kurtarma modu seçenekleriyle birlikte görünür Önbellek bölümünü sil seçeneğine gitmek ve vurgulamak için Sesi Kısma düğmesine basın.Sonra seçimi onaylamak için Güç düğmesine basın ve seçimi onaylamak için Ses düğmelerini kullanarak sonraki seçeneklere ve Güç düğmesine basın.

Huawei P30, # 9 numaralı düzeltmeyi şarj etmiyor: Fabrika ayarlarına sıfırlama

Bu noktada hala hiçbir şey çalışmıyorsa ve Huawei P30’unuz hala metin gönderemiyor veya alamıyorsa, tüm yazılım ayarlarını varsayılanlara geri yüklemelisiniz. Fabrika ayarlarına sıfırlama tüm kişisel verilerinizi siler, bu yüzden onları önceden yedeklediğinizden emin olun. Ardından, fabrika ayarlarına sıfırlamaya başlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

    Güç tuşuna birkaç saniye basarak cep telefonunu kapatın. Sesi Aç ve Güç düğmelerini birkaç saniye basılı tutun. Kurtarma Modu göründüğünde tüm tuşları bırakın. Şimdi “verileri sil / fabrika ayarları”. Gezinmek için Ses tuşlarını ve kabul etmek için Güç tuşunu kullanın. “Evet” yazarak işlemi onaylayın ve “verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla” yı seçin. Google Doğrulama bilgilerini gördüğünüzde “verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla” seçeneğini belirleyerek işlemi onaylayın. Son olarak, Güç tuşunu kullanarak “sistemi şimdi yeniden başlat” ı seçin.

Huawei P30, # 10 numaralı düzeltmeyi şarj etmiyor: Telefonu onarıma gönderin

Telefonu fabrika ayarlarına sıfırlama ile silmek hiçbir şeyi değiştirmezse, donanımda bir sorun olduğunu veya düzeltme yeteneğinin ötesinde olduğunu varsayabilirsiniz. Yardım için yerel Huawei Servis Merkezinizi ziyaret edin. Bu mümkün değilse, telefonunuzu satın aldığınız mağaza ile konuşun ve donanım bakımını yapmalarına izin verin.

 


Bizimle etkileşime geçin

Cihazınızla bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu nedenle Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurun ve cevaplarımızı sonraki yazılarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt garanti edemeyiz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmenin başka bir yolunu bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy’un sosyal ağ varlığı da var, bu yüzden Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.