Huawei P30 üzerinde sıfırlama nasıl yapılır | fabrika ayarlarına sıfırlama veya ana ayarlamaya kolay adımlar

Huawei P30’unuz hem yazılım hem de donanım açısından olağanüstü bir cihazdır. Bununla birlikte, belirgin nedenlerden ötürü böceklerin veya sorunların ortaya çıkabileceği bazı durumlar vardır. Tüm temel yazılım sorun giderme adımlarını zaten tükettiyseniz, ancak şu ana kadar hiçbir şey değişmediyse, daha sert bir çözüm yapmanız gerekebilir: donanımdan sıfırlama. Fabrika ayarlarına sıfırlama veya ana ayarlara sıfırlama olarak da bilinen donanım sıfırlama genellikle yazılım problemleriyle başa çıkmada etkilidir. Huawei P30’da sıfırlamanın nasıl yapıldığını öğrenmek, herhangi bir Huawei P30 kullanıcısı için önemlidir. Nasıl yapılacağını merak ediyorsanız, adımlar için bu kısa kılavuzu inceleyin.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Huawei P30 üzerinde sıfırlama nasıl yapılır | fabrika ayarlarına sıfırlama veya ana ayarlamaya kolay adımlar

Huawei P30’da sert sıfırlamanın iki yolu var. Bunların her birini nasıl yapacağınızı öğrenin

Yöntem 1: Huawei P30’da Ayarlar üzerinden sabit sıfırlama

Telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlama ile silmek, cihazınızın dahili depolama alanından bilgileri otomatik olarak siler. Cihazınızdaki yazılım ortamı, tıpkı fabrikadan çıktığı zamanki gibi, orijinal haline getirilir. Bu, cihaza eklediğiniz dosyalar, fotoğraflar, videolar ve uygulamalar gibi her şeyin silineceği anlamına gelir. Yeri doldurulamaz verileri kaybetmek istemiyorsanız, vaktinden önce bir yedekleme oluşturduğunuzdan emin olun.

Kullanıcının bir aygıtı fabrika ayarlarına sıfırlamak istemesinin birçok farklı nedeni olabilir. Durumunuz Huawei P30’da Sıkı sıfırlama’yı gerektiriyorsa ve cihazınızın ayarlar menüsüne erişebiliyorsanız, bu ilk yöntem tam size göre. Aşağıdaki ikinci ile karşılaştırıldığında daha kolay, bu nedenle bu sizin için bir go-to metodudur.

Huawei P30’da Ayarlar üzerinden Sert sıfırlama yapmak için:

    Kişisel verilerinizin yedeğini alın. Cihazı açın.Tap Settings.Tap System.

Yöntem 2: Kurtarma Modu ile Huawei P30’da sıfırlama

Bu yöntem belirli bir durumda kullanışlıdır: Ayarlar menüsüne erişilemediğinde. Ayarlar menüsüne erişilememesinin çeşitli nedenleri olabilir. Bazı durumlarda, cihaz basitçe donmuş veya tepkisiz olabilir. Diğer zamanlarda, şu anda sorun gidermeye çalıştığınız bir sorundan kaynaklanıyor olabilir. Her durumda, durum sizi zorladığında, Huawei P30’da Kurtarma Modu üzerinden Sert sıfırlama yapmanız gerekir. Kolaylık nedenlerinden dolayı ilk yöntemi birincil seçenek olarak kullanmanızı öneriyoruz. Etkiler-akıllıca, iki yöntemin hiç bir farkı yoktur. Cihaz tamamen sterilize edilecek ve bunlardan herhangi birini yaptıktan sonra tüm kullanıcı verileri silinecektir.

Kurtarma Modu ile Huawei P30’da Sert sıfırlama yapmak için:

    Kişisel verilerinizin yedeğini alın. Birkaç saniye boyunca Güç tuşuna basarak cep telefonunu kapatın. Ses Açma ve Güç düğmelerine birkaç saniye basılı tutun. Kurtarma Modu göründüğünde tüm tuşları bırak .Şimdi “veri sil / fabrika ayarlarına sıfırla” seçeneğini seçin. Gezinmek için Ses düğmelerini ve kabul etmek için Güç tuşunu kullanın. İşlemi “evet” yazarak onaylayın ve “verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla” yı seçin. ”.Güç tuşunu kullanarak son olarak“ sistemi şimdi yeniden başlat ”ı seçin.

 


Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu yüzden Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu yayını yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy sosyal ağ varlığına da sahip olduğundan Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.