Huawei P30 wifi nasıl giderilir kesilmeye devam edilir | Huawei P30’da wifi sorunlarını giderme

Yeni çıkan Huawei P30 muhteşem bir telefon. Hiç şüphe yok ki, para şu anda satın alabileceğiniz en iyi amiral gemisi telefonlardan biridir. Ancak, herhangi bir üst seviye telefon gibi, bu da zaman zaman hatalarla karşılaşabilir. Bu sorun giderme makalesinde, Huawei P30 wifi cihazının nasıl çözüleceğini gösteriyoruz.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Huawei P30 wifi nasıl giderilir kesilmeye devam edilir | Huawei P30’da wifi sorunlarını giderme

Sorun Giderme Huawei P30 wifi bağlantıyı kesmeyi kolaylaştırıyor. Nereden başlayacağınızı merak ediyorsanız, aşağıdaki çözümlerimizi takip edin ve gitmeniz iyi olur.

Huawei P30 wifi 1 numaralı bağlantıyı kesmeye devam ediyor: Wifi’ın çalıştığını onayla

Huawei P30 wifi bağlantınız kopup duruyorsa ve nereden geldiği hakkında hiçbir fikriniz yoksa, yapmak istediğiniz ilk şey wifi ağının kendisini kontrol etmektir. Sorunun Huawei P30 cihazınızın içinde değil yönlendiriciden gelmesi olasıdır. Durumun böyle olup olmadığını görmek için yapmanız gereken diğer kablosuz cihazları kullanmaktır. Aynı wifi ağına bağlı başka bir telefonunuz, tabletiniz veya dizüstü bilgisayarınız varsa, Huawei P30’unuzla aynı problemi yaşayıp yaşamadıklarını görmeye çalışın. Başka bir kablosuz cihaz aynı sorunu gösteriyorsa, bunun bir yönlendirici veya ISS sorunu olduğuna bahse girebilirsiniz. Daha iyi sonuçlar için, mümkün olduğunca çok sayıda kablosuz cihaz kullanmayı deneyin. Unutmayın, buradaki amacınız bir yönlendirici hatası mı yoksa ISS tarafı sorunu mu olduğunu bilmek. Bu test için kullanmak için fazladan bir cihazınız yoksa, Huawei P30’unuzu başka bir wifi ağına bağlayıp gözlemleyerek alternatif bir adım yapabilirsiniz.

Alternatif bir test yapmak istiyorsanız, bilinen bir çalışan wifi ağını kullandığınızdan emin olmak istersiniz. Sabit bir wifi ağına sahip bir komşunuz veya arkadaşınız varsa, o ağı kullanarak testi yapmayı deneyin. Huawei P30 wifi cihazınız bu wifi ağında bağlantıyı kesmeye devam ederse, sorunun cihazın içinde olduğu anlamına gelir. Bu durumda, aşağıdaki önerilerimizi takip ederek telefonu sorun gidermeye devam etmek istersiniz.

Huawei P30 wifi 2 numaralı bağlantıyı kesmeye devam ediyor: Yazılım sıfırlama işlemi gerçekleştirme

Bir cihazı yeniden başlatmak bazen harikalar yaratabilir. Önerilerden hiçbiri şimdiye kadar çalışmadıysa, telefonu yeniden başlatmaya zorladığınızdan emin olun. Güç tuşunu 10 ila 15 saniye basılı tutarak zorunlu bir yeniden başlatma yapmayı deneyin. Telefonunuz çalışırsa, yeniden başlatılmalı ve bir titreşim hissetmeli ve Huawei logosunu görmelisiniz. Titreşimi hissetmiyorsanız ve ekran hala boşsa, cihazın yeniden başladığını görene kadar Güç Tuşunu daha fazla basılı tutun.

Cihazı birkaç kez yeniden başlatmayı denedikten sonra hiçbir şey değişmezse, bu sorun giderme işleminden vazgeçebilir ve aşağıdakilere geçebilirsiniz.

Huawei P30 wifi 3 numaralı bağlantıyı kesmeye devam ediyor: Önbellek bölümünü sil

Uygulamaları hızlı bir şekilde yüklemek için Android, web sitesi bağlantıları, resimler, videolar, reklamlar gibi sık kullanılan öğeleri, önbellek bölümü adı verilen dahili depolama alanında bir kısmı içinde saklar. Bazen, toplu olarak sistem önbelleği adı verilen bu öğeler eski ya da bozuk olabilir, bu da performans sorunlarına veya hatalara neden olabilir. Telefonunuzun verimli bir şekilde çalışmasını ve önbelleğin en iyi durumda olmasını sağlamak için önbellek bölümünü düzenli olarak temizlemek istiyorsunuz (yaklaşık birkaç ayda bir). Herhangi bir uygulama sorunuyla uğraşırken, bu sorun giderme adımlarından biri olabilir. İşte nasıl yapılacağı:

  Telefonunuz kapalıyken, hem Ses Açma hem de Açma düğmelerine aynı anda en az 10 saniye boyunca basılı tutun. Onur logosu göründüğünde düğmelere hemen çıkın. Logoyu gördükten hemen sonra, EMUI ekranı kurtarma modu seçenekleriyle görünecektir. . Önbellek bölümünü sil seçeneğine gitmek ve vurgulamak için Ses Kısma düğmesine basın. Seçimi onaylamak için Güç düğmesine basın. Bir sonraki seçeneklere ilerlemek ve vurgulamak için Ses düğmelerini kullanın ve seçimi onaylamak için Güç düğmesine basın.

Huawei P30 wifi 4 numaralı bağlantıyı kesmeye devam ediyor: Yazılım ve uygulama güncellemelerini yükleyin

Yazılım ve uygulama güncellemeleri, rastgele hataların ve kötü amaçlı yazılımların neden olduğu mevcut sorunları ortadan kaldırmak için genellikle düzeltme eki sunar. Cihazınızı ve / veya uygulamalarınızı otomatik güncellemeye ayarlamadıysanız, beklemedeki güncellemeleri manuel olarak yüklemeniz gerekir. P30’daki yazılım güncellemelerini manuel olarak kontrol etme yöntemi:

  Settings.Tap System’e gidin. System Update’i seçin.

Google Play Store uygulamasıyla indirdiğiniz bekleyen uygulama güncellemelerini kontrol etmek için, Play Store’u başlatın ve ardından Güncellemeler bölümüne gidin. Daha sonra bekleyen güncellemeleri olan uygulamaların bir listesini göreceksiniz. Tek tek uygulama güncellemelerini yüklemek için Güncelle’ye dokunun veya uygulamaları aynı anda güncellemek için Tümünü Güncelle’ye dokunun.

Tüm yeni yazılım değişikliklerinin doğru şekilde yapıldığından emin olmak ve herhangi bir uygulamanın kötü niyetli davranmasını önlemek için güncellemeleri yükledikten sonra P30’unuzu yeniden başlatmayı / yeniden başlatmayı unutmayın.

Huawei P30 wifi # 5 numaralı bağlantıyı kesmeye devam ediyor: Ağ ayarlarını sıfırla

Wifi sorunları bazen yanlış ağın bir sonucu olarak ortaya çıkabilir. Bu kişisel olarak bazı yanlış değişiklikler yaptığınız anlamına gelmez. Bazen bir uygulama veya güncelleme, diğer uygulamalar veya İşletim Sistemi için uygun olmayan değişikliklere yol açabilir. Kötü ağ yapılandırması birçok nedenden dolayı oluşabilir. Şimdi yapabilecekleriniz, tüm ağ ayarlarını varsayılan değerlerine döndürdüğünüzden emin olmak ve böylece sistemin ileriye taşımak için kullanabilmektir. Tüm ağ ayarlarını sıfırlamak için şu adımları izleyin:

  Ayarlar uygulamasını açın. Gelişmiş ayarlar seçeneğine gidin.

Cihazınızın ağ ayarlarını sıfırlamayı bitirmesine ve varsayılan değerleri geri yüklemesine izin verin. Ağ ayarlarını sıfırlama işlemi tamamlandığında, telefonunuzu yeniden başlatın ve Wi-Fi ağınıza yeniden bağlanın.

Huawei P30 wifi, # 6 numaralı bağlantıyı kesmeye devam ediyor: Kötü uygulamaları kontrol et

Bazen, bir üçüncü taraf uygulaması sorunlara neden olabilir veya İşletim Sistemini etkileyebilir. Kötü bir uygulama nedeniyle ağ sorunları olması Huawei cihazlarında duyulmamış değil. Telefonu güvenli modda tekrar başlatın ve durumun böyle olup olmadığını görün. Güvenli modda, hiçbir üçüncü taraf uygulamasının çalıştırılamaması gerekir. Yani, wifi normalde güvenli modda çalışıyorsa, kötü bir üçüncü taraf uygulamasının suçlu olduğunu iddia edebilirsiniz. İşte güvenli modda önyükleme yapmak için:

  Aygıtı kapatın. Yeniden açın. Ekranda Huawei animasyonunu gördüğünüzde Ses Seviyesi Aşağı düğmesini basılı tutun. Cihazın önyüklenmesi bittiğinde sol alt köşede güvenli mod görebilirsiniz. Cihaz güvenli bir şekilde başlatıldı. modu şarj edin ve bir fark olup olmadığını görün.

Unutma: güvenli mod, üçüncü taraf uygulamalarını engeller ancak asıl nedenin hangisi olduğunu size söylemez. Sistemde kötü niyetli bir üçüncü taraf uygulaması olduğunu düşünüyorsanız, tanımlamanız gerekir. İşte tam olarak yapmanız gerekenler:

  Güvenli moda önyükleme yapın. Sorunu denetleyin. Üçüncü taraf bir uygulamanın suçlu olduğunu onayladığınızda, uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. En son eklediklerinizle başlamanızı öneririz. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda getirin ve sorunu kontrol edin. Huawei P30’unuz hala sorunluysa, 1-4. Adımları tekrarlayın.

Huawei P30 wifi 7 numaralı bağlantıyı kesmeye devam ediyor: Fabrika ayarlarına sıfırlama

Bu noktada hala hiçbir şey çalışmıyorsa ve Huawei P30 cihazınız hala metin gönderemiyor veya alamıyorsa, tüm yazılım ayarlarını varsayılan ayarlara geri yüklemelisiniz. Fabrika ayarlarına sıfırlama, tüm kişisel verilerinizi siler, bu yüzden onları önceden yedeklediğinizden emin olun. Daha sonra fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini başlatmak için aşağıdaki adımları izleyin:

  Birkaç saniye için Güç tuşuna basarak cep telefonunu kapatın. Sesi Aç ve Güç düğmelerini birkaç saniye basılı tutun. Kurtarma Modu göründüğünde tüm tuşları bırak. “Şimdi sil” seçeneğini seçin. fabrika ayarları”. Gezinmek için Ses düğmelerini ve kabul etmek için Güç tuşunu kullanın. İşlemi “evet” yazarak onaylayın ve “verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla” yı seçin. ”.Güç tuşunu kullanarak son olarak“ sistemi şimdi yeniden başlat ”ı seçin.

Huawei P30 wifi, 8 numaralı bağlantıyı kesmeye devam ediyor: Huawei’den yardım al

Sorunun fabrika ayarlarına sıfırlama ile çözülmesi muhtemeldir, ancak cihazınızı sildikten sonra herhangi bir değişiklik olmaması durumunda, Huawei’den yardım istemeniz gerekir. Yerel Huawei Servis Merkezinizi ziyaret edin ve bir teknisyenin kontrol etmesine izin verin. Bir Huawei Servis Merkezine yakın değilseniz, çevrimiçi temsilcilerine başvurmanızı öneririz, böylece cihazınızın onlara gönderilmesini sağlayabilirsiniz.

 


Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu yüzden Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy sosyal ağ varlığına da sahip olduğundan Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.