Huawei P30’da SIM kart algılanmadı hatası nasıl düzeltilir

Huawei P30’unuz SIM kartı algılamada sorun mu yaşıyor? Bu yazıda, birçok Android telefonda yaygın bir sorunu ele alıyoruz – SIM kart algılanmadı hatası. Bu sorun, yazılım hatası veya donanım arızasından kaynaklanabilir. Bu hatayı düzeltmek için aşağıda deneyebileceğiniz çözümlere göz atın.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altında verilen bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak istiyoruz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Mümkünse, nereden başlayacağımız konusunda bize bir fikir vermek için tam hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, yanıtlarımızdan atlayabilmemiz için bunlardan bahsettiğinizden emin olun.

Huawei P30’da SIM kart algılanmadı hatası nasıl düzeltilir

Hiçbir SIM kart algılanma hatası, birçok Android cihaz için yaygın sorunlardan biridir. Çoğu durumda, yazılım hataları suçlanır ancak bunun nedeni bir donanım arızası olabilir. Bu sorunu önce kendi başınıza gidermek için aşağıdaki önerilerimizi uygulayın.

SIM kart algılanmadı düzeltme # 1: Cihazı yeniden başlatmaya zorlayın

SIM kart algılanmadı hatasının görüldüğü çoğu durumda, yeniden başlatma genellikle sorunu giderir. Bazen, telefonu uzun süre çalışır durumda bırakmak hataların gelişmesine ve her türlü sıkıntıya neden olabilir. Bu tür hatalar neredeyse her zaman yumuşak bir sıfırlama yaparak gider. Şu ana kadar hiçbir öneri çalışmadıysa telefonunuzu yeniden başlatmaya zorladığınızdan emin olun. Güç tuşunu 10 ila 15 saniye basılı tutarak zorla yeniden başlatmayı deneyin. Telefonunuz çalışırsa, yeniden başlatılmalı ve bir titreşim hissetmeli ve Huawei logosunu görmelisiniz. Titreşimi hissetmiyorsanız ve ekran hala boşsa, cihazın kendini yeniden başlatmasını görene kadar Güç Tuşunu daha uzun süre basılı tutun.

Cihazı birkaç kez yeniden başlatmayı denedikten sonra hiçbir şey değişmezse, bu sorun giderme işleminden çıkıp aşağıdaki sorunlara devam edebilirsiniz.

SIM kart algılanmadı düzeltme # 2: SIM’i yeniden yerleştirin

Cihazınızı yeniden başlattıktan sonra SIM kart algılanmadı hatası devam ederse, bu adımı izlemelisiniz – SIM kartı çıkarıp tekrar takın. SIM kartı bir çözüm olarak fiziksel olarak çıkarmak bazen her türlü ağ sorununu çözmede etkili olabilir. Aygıt, yeni bir SIM kart algıladığında ağ ayarlarını yeniden yapılandırmaya zorlanır. Yanlış ağ ayarlarına neden olan bir hata oluşursa, SIM kartın yeniden takılması yardımcı olabilir.

SIM kartını çıkarmadan ve yeniden takmadan önce, cihazı kapatmanız önemlidir. Bu, verilerin bozulmasını önlemelidir.

SIM kart algılanmadı düzeltme # 3: Önbellek bölümünü silin

Yeniden başlatma ve SIM yeniden başlatma prosedüründen sonra hiçbir şey değişmezse, yapabileceğiniz bir sonraki adım önbellek bölümünü temizlemektir. Geçerli sistem önbelleğinin silinmesi, cihazı hata içermeyen yeni bir önbellek oluşturmaya zorlamalıdır.

Uygulamaları hızlı bir şekilde yüklemek için Android, web sitesi bağlantıları, resimler, videolar, reklamlar gibi sık kullanılan öğeleri dahili depolamada önbellek bölümü adı verilen bir bölümde saklar. Bazen, toplu olarak sistem önbelleği olarak adlandırılan bu öğeler, performans sorunlarına veya hatalara neden olan eski veya bozuk olabilir. Telefonunuzun verimli bir şekilde çalıştığından ve önbelleğin en iyi şekilde çalıştığından emin olmak için önbellek bölümünü düzenli olarak temizlemek istersiniz (yaklaşık birkaç ayda bir). Herhangi bir uygulama sorunuyla uğraşırken, bu aynı zamanda sorun giderme adımlarından biri olabilir. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Telefonunuz kapalıyken, Sesi Aç ve Güç düğmelerini aynı anda en az 10 saniye basılı tutun. Önbellek bölümünü sil seçeneğine gitmek ve vurgulamak için Sesi Kısma düğmesine basın.Sonra seçimi onaylamak için Güç düğmesine basın ve seçimi onaylamak için Ses düğmelerini kullanarak sonraki seçeneklere ve Güç düğmesine basın.

SIM kart algılanmadı düzeltme # 4: Ağ ayarlarını sıfırlayın

Yaşadığınız gibi ağ sorunları bazen yanlış ağ ayarlarının bir sonucu olabilir. Bu, kişisel olarak bazı yanlış değişiklikler yaptığınız anlamına gelmez. Bazen bir uygulama veya güncelleme, diğer uygulamalar veya İşletim Sistemi için en uygun olmayan değişikliklere yol açabilir. Kötü ağ yapılandırması birçok nedenden dolayı oluşabilir. Şimdi yapabileceğiniz şey, tüm ağ ayarlarını varsayılan değerlerine döndürmenizi sağlamaktır, böylece sistem bunları ilerlerken kullanabilir. Tüm ağ ayarlarını sıfırlamak için şu adımları izleyin:

  Ayarlar uygulamasını açın. Gelişmiş ayarlara gidin. Yedekle ve sıfırla öğesine gidin ve dokunun. Verilen seçeneklerden Ağ Ayarlarını Sıfırla’yı seçin.

Cihazınızın ağ ayarlarını sıfırlamayı bitirmesine ve varsayılan değerleri geri yüklemesine izin verin. Ağ ayarlarını sıfırlamayı tamamladığınızda, telefonunuzu yeniden başlatın ve ardından Wi-Fi ağınıza yeniden bağlanın.

SIM kart algılanmadı düzeltme # 5: Yazılım güncellemesini yükleyin

Yazılım ve uygulama güncellemeleri genellikle rastgele hatalar ve kötü amaçlı yazılımlardan kaynaklanan mevcut sorunları ortadan kaldırmak için düzeltme düzeltme eki sunar. Cihazınızı ve / veya uygulamalarınızı otomatik güncelleme yapacak şekilde ayarlamadıysanız, bekleyen güncellemeleri manuel olarak yüklemeniz gerekir. P30’da yazılım güncellemelerini manuel olarak nasıl kontrol edeceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

  Ayarlar’a gidin. Sistem’e dokunun. Sistem Güncellemesi’ni seçin. Güncellemeleri Kontrol Et seçeneğine dokunun.

Google Play Store uygulaması aracılığıyla indirdiğiniz bekleyen uygulama güncellemelerini kontrol etmek için Play Store’u başlatın ve Güncellemeler bölümüne gidin. Ardından, bekleyen güncellemelere sahip uygulamaların bir listesini görürsünüz. Tek tek uygulama güncellemelerini yüklemek için Güncelle’ye veya uygulamaları aynı anda güncellemek için Tümünü Güncelle’ye dokunmanız yeterlidir.

Tüm yeni yazılım değişikliklerinin düzgün bir şekilde uygulandığından emin olmak ve herhangi bir uygulamanın hileli olmasını önlemek için güncellemeleri yükledikten sonra P30’unuzu yeniden başlatmayı / yumuşak sıfırlamayı unutmayın.

SIM kart algılanmadı düzeltme # 6: Kötü uygulamaları kontrol edin

Bazen, bir üçüncü taraf uygulaması sorunlara neden olabilir veya İşletim Sistemini etkileyebilir. Kötü bir uygulama nedeniyle ağ sorunlarına sahip olmak, Huawei cihazlarında duyulmuyor. Telefonu güvenli moda yeniden başlatın ve durumun böyle olup olmadığını görün. Güvenli modda, hiçbir üçüncü taraf uygulaması çalışmamalıdır. Yani, wifi normalde güvenli modda çalışırsa, kötü bir üçüncü taraf uygulamasının suçlanacağına bahis oynayabilirsiniz. Güvenli moda nasıl başlayacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Cihazı kapatın. Ekranda Huawei animasyonunu gördüğünüzde Sesi Kıs düğmesini basılı tutun. Cihaz önyüklemeyi bitirdiğinde sol alt köşede güvenli modu görebilirsiniz. şarj edin ve bir fark olup olmadığını görün.

Unutmayın: güvenli mod üçüncü taraf uygulamalarını engeller, ancak hangisinin gerçek neden olduğunu size söylemez. Sistemde sahte bir üçüncü taraf uygulaması olduğunu düşünüyorsanız, bunu tanımlamanız gerekir. Tam olarak yapmanız gerekenler:

  Güvenli moda önyükleme yapın Sorunu kontrol edin.Bir üçüncü taraf uygulamasının suçlanacağını onayladıktan sonra, uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. En son eklediğiniz uygulamalarla başlamanızı öneririz. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin. Huawei P30’unuz hala sorunluysa, 1-4. Adımları tekrarlayın.

SIM kart algılanmadı düzeltme # 7: SIM’i değiştirin

Bu noktada SIM kart algılanmadı hatası devam ederse, bir sonraki sorun giderme adımınız SIM kartı çıkarmak ve yenisiyle değiştirmek olacaktır. Yeni bir tane almak için operatörünüzün mağazasına kolay erişiminiz varsa bu önerilir. Yeni bir SIM almak için operatör mağazanızı kolayca ziyaret edemiyorsanız, bu öneriyi atlayabilir ve bunun yerine fabrika ayarlarına sıfırlayabilirsiniz.

SIM kart algılanmadı düzeltme # 8: Fabrika ayarlarına sıfırlama

Bu durumda cihazınızı silmek sizin için en iyi ikinci adım olabilir. Fabrika ayarlarına sıfırlamadan önce kişisel verilerinizin bir yedeğini oluşturduğunuzdan emin olun. Ardından, fabrika ayarlarına sıfırlamaya başlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

  Güç tuşuna birkaç saniye basarak cep telefonunu kapatın. Sesi Aç ve Güç düğmelerini birkaç saniye basılı tutun. Kurtarma Modu göründüğünde tüm tuşları bırakın. Şimdi “verileri sil / fabrika ayarları”. Gezinmek için Ses tuşlarını ve kabul etmek için Güç tuşunu kullanın. “Evet” yazarak işlemi onaylayın ve “verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla” yı seçin. Google Doğrulama bilgilerini gördüğünüzde “verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla” seçeneğini belirleyerek işlemi onaylayın. Son olarak, Güç tuşunu kullanarak “sistemi şimdi yeniden başlat” ı seçin.

SIM kart tespit edilmedi # 9 düzeltildi: Huawei’den yardım alın

Huawei P30’unuz hala SIM’i tanımıyorsa veya fabrika ayarlarına sıfırlandıktan sonra hata devam ederse, bunun arkasında bir donanım arızası olabilir. Telefonunuzun Huawei tarafından muayene edilmesini sağlayın, böylece onarılabilir veya değiştirilebilir.

 


Bizimle etkileşime geçin

Cihazınızla bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu nedenle Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurun ve cevaplarımızı sonraki yazılarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt garanti edemeyiz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmenin başka bir yolunu bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy’un sosyal ağ varlığı da var, bu yüzden Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.