Huawei P30’da Yavaş İnternet Bağlantısı Nasıl Düzeltilir | Huawei P30’daki ağ sorunlarını giderme

Huawei P30’unuzda yavaş internet bağlantısı sorunu mu yaşıyorsunuz? Öyleyse endişelenmene gerek yok. Bu kılavuzu izleyerek bu sorunu kolayca ortadan kaldırabilirsiniz.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Huawei P30’da Yavaş İnternet Bağlantısı Nasıl Düzeltilir | Huawei P30’daki ağ sorunlarını giderme

Yavaş İnternet Bağlantısının Giderilmesi sorununu çözmek genellikle kolaydır. Bu sorunu Huawei P30’da yaşıyorsanız, nasıl çözeceğinizi öğrenin.

Yavaş internet bağlantısı düzeltme # 1: Hız testi yapın

Huawei P30’unuzda yavaş internet bağlantısı sorununuzun olmasının birkaç nedeni var. İnternet bağlantısı söz konusu olduğunda, birçok değişken söz konusudur ve sorunu gideren bir son kullanıcı problemi hesaba katamaz. Bazen, sorun cihazdan geliyor olabilir ancak kontrolünüz dışındaki şeylerden de kolayca gelebilirler. Bazen, onlar bir ağ arızası nedeniyle de olabilir. Sorun cihazın dışındaysa yapabileceğiniz hiçbir şey olmadığı için, odaklanmanız gereken şey telefonda gerçekleştirebileceğiniz şeyler olmalıdır.

İlk sorun giderme adımı olarak yapmak istediğiniz ilk şey, internet bağlantınızın cihazınız tarafından ölçüldüğü kadar yavaş olduğunu bilmektir. Bu, Huawei P30’unuzda interneti nasıl tecrübe ettiğinizin göstergesi olduğundan, sorun gidermeye başlamak için iyi bir yoldur.

Huawei P30’unuzda, web tarayıcınızı açın ve fast.com ya da speedtest.net gibi herhangi bir hız testi sitesine gidin. Alternatif olarak, Google Play Store’dan bir hız testi uygulaması yükleyebilir ve internet bağlantı hızınızı kontrol etmek için kullanabilirsiniz.

İnternet bağlantınızın beklenen hızını bildiğinizi varsayarız, ancak ISS’nizden (wifi kullanıyorsanız) veya şebeke operatörünüzden (mobil verilere güveniyorsanız) ilk elden bilgi almazsanız. Genel bir kural olarak, internet servis sağlayıcılarının zamanın% 80’inde ulaşılabilecek maksimum hızın bir yüzdesini sağlamaları beklenmektedir. Kesin rakamlar değişebilir, ancak rakamları bilmek size en hızlı sonucu karşılaştırabileceğiniz bir temel vermelidir. Sonuçlar beklenen internet hızınız için çok düşükse, yavaş internet bağlantısı sorununuzun nedeni servis sağlayıcınız olmalıdır.

Yavaş internet bağlantısı düzeltme # 2: Powercycle ağ cihazları

İnternet bağlantısı ihtiyaçlarınız için wifi kullanıyorsanız, yapmak istediğiniz bir sonraki sorun giderme adımı, tüm ağ donanımını yeniden başlatmanızı sağlamaktır. Günümüzde, taşıyıcılar genellikle müşterileri için yalnızca bir modem / yönlendirici sağlar, bu nedenle yeniden başlatmanız gerekir. Geleneksel modem ve yönlendirici kurulumuna sahipseniz, yeniden başlattığınızdan emin olun. Modemle yönlendirici arasında başka ağ aygıtlarınız varsa, bunları da yeniden başlatın.

Yavaş internet bağlantısı düzeltme # 3: Yazılım sıfırlama işlemi gerçekleştirin (mobil verilerde)

Mobil veri kullanırken internet bağlantınız yavaşsa, yazılım sıfırlaması yapmanız gerekir. Bu prosedür bir “batarya çekme” ye eşdeğerdir. Bataryayı çıkardığınızdaki gibi telefonunuzu temelde yeniden başlatır. Huawei P30’unuzda, bu, Güç tuşunu 10 ila 15 saniye basılı tutarak yapılır. Telefonunuz çalışırsa, yeniden başlatılmalı ve bir titreşim hissetmeli ve Huawei logosunu görmelisiniz. Titreşimi hissetmiyorsanız ve ekran hala boşsa, cihazın yeniden başladığını görene kadar Güç Tuşunu daha fazla basılı tutun.

Cihazı birkaç kez yeniden başlatmayı denedikten sonra hiçbir şey değişmezse, bu sorun giderme işleminden vazgeçebilir ve aşağıdakilere geçebilirsiniz.

Yavaş internet bağlantısı düzeltme # 4: SIM’i kontrol edin

Bu noktada kontrol etmeniz gereken temel faktörlerden biri de SIM kart. Bunu, telefonunuzu kapatarak ve SIM kartı geçici olarak çıkararak yapabilirsiniz. Bundan sonra, SIM kartı takmadan önce birkaç saniye bekleyin. Yardımcı olursa, SIM kartı tekrar takmadan önce bakır temas noktalarını silerek temizlediğinizden emin olun. SIM kartlar nadiren kötüye gider, ancak toplam arıza duyulmamış değildir. Çoğu durumda, hesap sorunu SIM kartın düzgün çalışmamasının nedeni olabilir. Diğer zamanlarda, bakır temas noktalarına yapışan fiziksel hasar veya kir olabilir. Her iki durumda da, SIM kartın iyi çalışıp çalışmadığını kontrol etmenin en iyi yolu yenisini almaktır. Mümkünse, yerel taşıyıcı mağazayı ziyaret etmeyi deneyin ve bir SIM kart değişimi alıp alamayacağınızı görün. Hesap sorunlarına yol açmamak için numaranızı nasıl koruyacağınıza ilişkin talimatlar sorduğunuzdan emin olun. Yeni bir SIM kart almak biraz fazla ise, mevcut SIM’inizi uyumlu başka bir telefona yerleştirmeyi deneyin ve çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Varsa, bir sonraki sorun giderme adımına geçin.

Yavaş internet bağlantısı düzeltme # 5: Ağ ayarlarını sıfırla

Ağ ayarları yanlışsa, bir Huawei cihazı bazen ağ sorunları yaşayabilir. Bu kişisel olarak bazı yanlış değişiklikler yaptığınız anlamına gelmez. Bazen bir uygulama veya güncelleme, diğer uygulamalar veya İşletim Sistemi için uygun olmayan değişikliklere yol açabilir. Kötü ağ yapılandırması birçok nedenden dolayı oluşabilir. Şimdi yapabilecekleriniz, tüm ağ ayarlarını varsayılan değerlerine döndürdüğünüzden emin olmak ve böylece sistemin ileriye taşımak için kullanabilmektir. Tüm ağ ayarlarını sıfırlamak için şu adımları izleyin:

  Ayarlar uygulamasını açın. Gelişmiş ayarlar seçeneğine gidin.

Cihazınızın ağ ayarlarını sıfırlamayı bitirmesine ve varsayılan değerleri geri yüklemesine izin verin. Ağ ayarlarını sıfırlama işlemi tamamlandığında, telefonunuzu yeniden başlatın ve Wi-Fi ağınıza yeniden bağlanın.

Yavaş internet bağlantısı düzeltme # 6: Kötü üçüncü taraf uygulaması olup olmadığını kontrol edin

Bazen, bir üçüncü taraf uygulaması sorunlara neden olabilir veya İşletim Sistemini etkileyebilir. Kötü bir uygulama nedeniyle ağ sorunları olması Huawei cihazlarında duyulmamış değil. Telefonu güvenli modda tekrar başlatın ve durumun böyle olup olmadığını görün. Güvenli modda, hiçbir üçüncü taraf uygulamasının çalıştırılamaması gerekir. Yani, wifi normalde güvenli modda çalışıyorsa, kötü bir üçüncü taraf uygulamasının suçlu olduğunu iddia edebilirsiniz. İşte güvenli modda önyükleme yapmanın yolu:

  Cihazı kapatın. Yeniden açın. Ekranda Huawei animasyonunu gördüğünüzde Ses Seviyesini Azalt düğmesine basın ve basılı tutun. Cihaz önyüklemeyi tamamladıktan sonra sol alt köşede güvenli mod görebilirsiniz. Cihaz güvenli bir şekilde başlatıldı. modu şarj edin ve bir fark olup olmadığını görün.

Unutma: güvenli mod, üçüncü taraf uygulamalarını engeller ancak asıl nedenin hangisi olduğunu size söylemez. Sistemde kötü niyetli bir üçüncü taraf uygulaması olduğunu düşünüyorsanız, tanımlamanız gerekir. İşte tam olarak yapmanız gerekenler:

  Güvenli moda önyükleme yapın. Sorunu denetleyin. Üçüncü taraf bir uygulamanın suçlu olduğunu onayladığınızda, uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. En son eklediklerinizle başlamanızı öneririz. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda getirin ve sorunu kontrol edin. Huawei P30’unuz hala sorunluysa, 1-4. Adımları tekrarlayın.

Yavaş internet bağlantısı düzeltme # 7: Sistem önbelleğini sil

Uygulamaları hızlı bir şekilde yüklemek için Android, web sitesi bağlantıları, resimler, videolar, reklamlar gibi sık kullanılan öğeleri, önbellek bölümü adı verilen dahili depolama alanında bir kısmı içinde saklar. Bazen, toplu olarak sistem önbelleği adı verilen bu öğeler eski ya da bozuk olabilir, bu da performans sorunlarına veya hatalara neden olabilir. Telefonunuzun verimli bir şekilde çalışmasını ve önbelleğin en iyi durumda olmasını sağlamak için önbellek bölümünü düzenli olarak temizlemek istiyorsunuz (yaklaşık birkaç ayda bir). Herhangi bir uygulama sorunuyla uğraşırken, bu sorun giderme adımlarından biri olabilir. İşte nasıl yapılacağı:

  Telefonunuz kapalıyken, hem Ses Açma hem de Açma düğmelerine aynı anda en az 10 saniye boyunca basılı tutun. Onur logosu göründüğünde düğmelere hemen çıkın. Logoyu gördükten hemen sonra, EMUI ekranı kurtarma modu seçenekleriyle görünecektir. . Önbellek bölümünü sil seçeneğine gitmek ve vurgulamak için Ses Kısma düğmesine basın. Seçimi onaylamak için Güç düğmesine basın. Bir sonraki seçeneklere ilerlemek ve vurgulamak için Ses düğmelerini kullanın ve seçimi onaylamak için Güç düğmesine basın.

Yavaş internet bağlantısı düzeltme # 8: Güncelleştirmeleri yükle

Bazı ağ sorunları yalnızca yazılım kodlarını değiştirerek çözülebilir. Cihazınız bu noktada hala yavaşsa internet bağlantısı sorunu varsa, şu anda mevcut olan yazılım güncellemesini yüklediğinizden emin olun. Herhangi bir güncelleme yoksa, bu öneriyi göz ardı edin. Bazı ağ sorunları yalnızca yazılım kodlarını değiştirerek çözülebilir. Cihazınız bu noktada hala Sinyal Yok sorunu gösteriyorsa, şu anda mevcut olan yazılım güncellemesini yüklediğinizden emin olun. Herhangi bir güncelleme yoksa, bu öneriyi göz ardı edin. P30’daki yazılım güncellemelerini manuel olarak kontrol etme yöntemi:

  Ayarlar’a gidin. System.Tap’ı seçin. System Update’i seçin.

Google Play Store uygulamasıyla indirdiğiniz bekleyen uygulama güncellemelerini kontrol etmek için, Play Store’u başlatın ve ardından Güncellemeler bölümüne gidin. Daha sonra bekleyen güncellemeleri olan uygulamaların bir listesini göreceksiniz. Tek tek uygulama güncellemelerini yüklemek için Güncelle’ye dokunun veya uygulamaları aynı anda güncellemek için Tümünü Güncelle’ye dokunun.

Tüm yeni yazılım değişikliklerinin doğru şekilde yapıldığından emin olmak ve herhangi bir uygulamanın kötü niyetli davranmasını önlemek için güncellemeleri yükledikten sonra P30’unuzu yeniden başlatmayı / yeniden başlatmayı unutmayın.

Yavaş internet bağlantısı düzeltme # 9: Fabrika ayarlarına sıfırlama

Huawei P30’unuzda gerçekleştirebileceğiniz son sorun giderme adımı, telefonu fabrika ayarlarına sıfırlama ile silmektir. Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi kişisel verilerinizi siler, bu yüzden zamanından önce yedeklediğinizden emin olun. Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini başlatmak için aşağıdaki adımları izleyin:

  Birkaç saniye için Güç tuşuna basarak cep telefonunu kapatın. Sesi Aç ve Güç düğmelerini birkaç saniye basılı tutun. Kurtarma Modu göründüğünde tüm tuşları bırak. fabrika ayarları”. Gezinmek için Ses düğmelerini ve kabul etmek için Güç tuşunu kullanın. İşlemi “evet” yazarak onaylayın ve “verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla” seçeneğini seçin. Google Doğrulama bilgilerini gördüğünüzde, “verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla” seçeneğini seçerek işlemi onaylayın. ”.Güç tuşunu kullanarak son olarak“ sistemi şimdi yeniden başlat ”ı seçin.

Yavaş internet bağlantısı düzeltmesi # 10: Şebeke operatörünüze veya İnternet Servis Sağlayıcınıza başvurun.

Hangi tür internet bağlantı türüne (mobil veri veya wifi) bağlı olarak, fabrika ayarlarına sıfırlamadan sonra hiçbir şey düzelmezse yardım almak için operatörünüze veya İSS’nize başvurmalısınız. Bu sorunun, sizin tarafınızdan çözülemez olmasının bir nedeni olmalı. Taşıyıcınız veya İSS’niz, sebebi daraltmanıza yardımcı olabilir.

 


Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu yüzden Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt almayı garanti edemiyoruz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu yayını yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy sosyal ağ varlığına da sahip olduğundan Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.