Huawei telefonunuzda Dropzone nedir ve nasıl çalışır?

EMUI çalıştıran bir Huawei veya Honor akıllı telefonunuz varsa, Dropzone terimini tökezlemiş olabilirsiniz. Ancak Dropzone nedir ve nasıl çalışır? İşte bu kullanışlı özellik hakkında bilmeniz gereken her şey.

Bölüme atla:

    Dropzone nedir Dropzone nasıl etkinleştirilir veya devre dışı bırakılır

Dropzone nedir

Dropzone, Huawei’nin Android arayüzü EMUI’nin bir özelliğidir. Uygulamalarda kabarcık bildirimlerinin görünmesini sınırlandırabilen veya engelleyebilen bir bildirim yönetimi özelliğidir. Uygulamada olduğunuzda kabarcıkların göründüğü Facebook Messenger gibi mesajlaşma uygulamaları için özellikle güçlüdür ve mesaja dokunmanıza ve mesajı hızlı bir şekilde görüntülemenize olanak tanır.

Temelde ekran kaplamasına izin vererek veya engelleyerek çalışır. Huawei veya Honor akıllı telefonunuzun menülerinde, buna genellikle diğer uygulamaların üzerine ‘çizim’ denir. Sadece mesajlaşma uygulamaları için değil, aynı zamanda başlatıcılar ve üçüncü taraf hareket navigasyon sistemleri için de yararlıdır.

    EMUI ve siz: Huawei veya Honor telefonunuz için en iyi ipuçları

Dropzone nasıl etkinleştirilir veya devre dışı bırakılır

Dropzone, Ayarlar menüsünde görünmez, ancak EMUI’nin telefon yöneticisi uygulamasının bir parçasıdır. Özelliği etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için aşağıdaki prosedürü izleyin:

    Huawei / Honor Optimizer uygulamasını bulun (bazı cihazlarda buna Telefon Yöneticisi denir) Alt seçenek satırının ortasında Dropzone’a dokunun Belirli uygulamalar için etkinleştirebilir veya tamamen devre dışı bırakabilirsiniz

dropzone huawei honor

Yukarıdaki resimde görebileceğiniz gibi, Dropzone normal Ayarlar menüsünde değil, EMUI’de pişmiş olan Optimizer uygulamasında. Bazen uygulamaya Telefon Yöneticisi denir, ancak mavi bir arka plan üzerinde beyaz kalkanı arayın. Tüm uygulamaları seçebilir veya belirli uygulamaları seçebilirsiniz. İster Facebook Messenger’daki küçük yüzen kafaları sevin ister beğenmeyin, sadece onlardan kurtulmak isteyin, Dropzone her ikisini de yapabileceğiniz yerdir.

    Facebook Messenger ipuçları ve püf noktaları: bildirimlerden konumlara

Bu Dropzone sorularınıza cevap veriyor mu? Daha fazla sorunuz varsa, aşağıdaki yorumlar bölümünde bize sormaya çekinmeyin; en kısa sürede size geri döneceğiz.

Tips & Tricks
Android for Beginners
Honor

Facebook Twitter