Huawei ve Honor akıllı telefonlar için daha hızlı güncellemeler nasıl edinilir?

Akıllı telefonunuz için yeni bir güncellemenin, OTA aracılığıyla birçok yeni özellik ve hata düzeltmesiyle birlikte yayınlandığını okumak bazen sinir bozucu olsa da, yazılım güncelleme düğmesine ne sıklıkla bastığınız önemli değil, size bunu yapma seçeneği sunmuyor. Huawei ve Honor akıllı telefonlar için, Firmware Finder, Huawei ve Honor akıllı telefonlarınız için en son Android güncellemesini daha hızlı almanızı sağlayan kullanışlı bir uygulamadır. Bu makalede nasıl kullanılacağını size göstereceğiz.

 • Mate 10 Pro incelemesi: Huawei nasıl etkileneceğini biliyor
 • Mate 10: etkileyici özelliklere sahip harika bir akıllı telefon

Hepimiz bu problemi biliyoruz: Satıcı X akıllı telefonunuz için bir yazılım güncellemesi yayınladı. Siz hevesle ayarlara gidin ve yazılım güncelleme düğmesine basın. Bunu bir saat, günler hatta bir hafta boyunca yaparsın, ama başaramazsın. Bunun neden birkaç makalede olduğunu yazdık ve söz konusu her bir cihaz için forumumuzda tartıştık.

Firmware Finder ile hızlı güncellemeler

Bir Huawei veya Honor akıllı telefonuna sahipseniz, her zaman kendi cihazınız için en son ürün yazılımını bir uygulama yardımıyla indirebilirsiniz. Bu, Çin menşeli Çin menşeli ithal cihazlarda bile çalışır. Yazılım herhangi bir root imtiyazı veya kilitli bir bootloader gerektirmez. Buna ek olarak, bir firmware'in yanlış sürümünü akıllı telefonunuza yüklemek neredeyse imkansızdır. Ancak, bir uygulamayı kullanmak kendi sorumluluğunuzdadır.

Firmware Finder ile yazılım güncellemeleri nasıl kurulur

Manuel güncelleme, deneyimli kullanıcılar için nispeten kolaydır. Ama önce akıllı telefonunuzu yedeklemeli, tamamen şarj etmeli ve hızlı bir Wi-Fi'ye bağlanmalı ve yeterli zamanınız olduğundan emin olmalısınız.

İlk adım, App Store'dan Firmware Finder'ı indirmektir. Uygulamayı ilk kez yükledikten ve açtıktan sonra, uygulama için yasal uyarı ve izinleri onaylamanız gerekir. Daha sonra, oldukça basit olması gereken bir ekran göreceksiniz.

Uygulamaya kendi takdir veya Huawei akıllı telefonunuzu tanır. Ancak, uygulama herhangi bir nedenle onu tanımıyorsa, artı işaretini tıklayarak el ile ekleyebilirsiniz. Yapı numarası Ayarlar> Telefon hakkında'da bulunabilir . Huawei ve Honor akıllı telefonlarının yapı numaraları her zaman sabit bir düzeni takip eder ve en son yazılım sürümü her zaman son dört basamağa atanır. Örneğimizde Honor 8 Pro'yu DUK-L09C432B183 yapı numarasıyla kullanıyoruz.

 • Yaklaşan Huawei amiral gemisi hakkında bildiklerimiz: P20

The device name and the firmware are cryptic, but you can easily find your way around. / © AndroidPIT

Doğru firmware'i seçin, doğrulayın ve indirin

Akıllı telefonunuzu seçtikten sonra bir sonraki aşamaya yönlendirileceksiniz. Burada tüm güncel yazılımları kronolojik sırayla bulabilirsiniz. Şimdi, yüklemek istediğiniz ürün yazılımı sürümünü seçin. Daha sonra kısa bir metnin görüneceği bir sonraki sayfaya yönlendirileceksiniz.

Önceden seçmiş olduğunuz ürün yazılımı adıyla (varsa) Huawei changelog görünecektir. Daha sonra yazılım güncellemesi için tüm verileri indirebilirsiniz. Ancak, firmware'in yüklü yazılımla akıllı telefonunuz için gerçekte yapılmış olması durumunda, Firmware Check ve ardından IMEI aracılığıyla kontrol etmeniz daha önemlidir. Mevcut EMUI versiyonuna ulaşmak için bazen başka bir adım gereklidir.

 • Huawei P10 ya da P20'yi beklemeye karar vermek için mi çalışıyorsunuz?

Don’t worry, there is a changelog and the firmware is verified / © AndroidPIT

İndirilen ürün yazılımı akıllı telefonunuz için kontrol edildikten ve doğrulandıktan sonra dosyaları indirmek için indirme işlevini kullanabilirsiniz. İndirme ilerleme çubuğu ekranın üst yarısında bulunur ve logonun etrafında bir daire şeklinde düzenlenmiştir.

Güncelleme sunucularını proxy yoluyla kurma, güncellemeleri yürütme ve temizleme

İndirme işlemi tamamlandığında, güncellemenin bir sunucudan indirildiğini varsaymalısınız. Bunu yapmak için Wi-Fi ayarlarına gidin ve akıllı telefonun uzun süre bağlı olduğu Wi-Fi ağına basın. Burada aşağıdakileri girin:

 • Proxy ana bilgisayar adı: localhost
 • Vekil port: 8080

Ensure the smartphone thinks it’s connected to a server. / © AndroidPIT

Girişi kaydedin ve ardından Firmware Finder'a geri dönün. Uygulama İçi Proxy'yi seçin ve Tamam ile onaylayın. Bu iki adım, Firmware Finder'ı bir yazılım güncelleme sunucusuna dönüştürür. Sistem ayarlarında sistem güncellemesine geri dönüp en son yazılım güncellemesini aramaya başlarsanız, ilgili yazılım güncellemesi tarafından karşılanacaksınız.

Firmware Finder, bilinmeyen bir nedenden ötürü yanlış ürün yazılımını indirmişse, Huawei veya Honour-Smartphone'unuz bunu yüklemeyi reddeder. Dosyalar doğruysa, güncelleme hemen yüklenecektir.

Güncellemeden sonra, proxy ayarlarını Wi-Fi ayarlarından kaldırmayı unutmayın. Bunu yapmazsanız, bu Wi-Fi ağında veri bağlantıları kuramayacaksınız.

Huawei Mate 10 Pro satın alınır

 1. Yepyeni Huawei Mate 10 Pro BLA-L09 – 128GB – Titanyum Gri (o2) emin değilim + — + £ 499.00 £ 499.00 Teklif Yap
 2. Yepyeni Huawei Mate 10 Pro BLA-L09 – 128GB – Titanyum Gri (o2) emin değilim + — + £ 499.00 £ 499.00 Teklif Yap
 3. Huawei Mate 10 Pro (titanyum gri) £ 560.00 £ 560.00 toplam tutar Teklif Kontrol Et
 4. Huawei Mate 10 Pro BLA-L09, 6GB RAM, 128GB, Titanyum Gri, Kilidi Unlock £ 560.00 £ 560.00 Teklif Yapın
 5. Huawei Mate 10 Pro (titanyum gri) kilidi £ 593.96 £ 593.96 toplam Check Teklif

Compare prices