Huawei Y5 Lite Nasıl MMS Sorunu Gönderemezsiniz?

#Huawei # Y5Lite, Android Go’da çalışan ve ilk olarak Aralık 2018’de piyasaya sürülen ekonomik bir Android akıllı telefon modelidir. 720 x 1440 piksel çözünürlüğe sahip 5,45 inç LCD ekranlı plastik gövdeden yapılmış sağlam bir yapı kalitesine sahiptir. Tek bir 8MP arka kamera sistemi ve önünde tek bir 5MP selfie kamera ile birlikte geliyor. Kaputun altında, 1GB RAM ile eşleştirilen Mediatek MT6739 dört çekirdekli işlemciyi bulacaksınız. Bu sağlam bir performans cihazı olmasına rağmen, belirli sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Huawei Y5 Lite ile MMS gönderemiyoruz.

Bu konuda bir Huawei Y5 Lite veya başka bir Android cihaza sahipseniz, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili olabilecek endişeleriniz için size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Huawei Y5 Lite Nasıl MMS Sorunu Gönderemezsiniz?

Bu cihazda önerilen sorun giderme adımlarından herhangi birini yapmadan önce, telefonunuzun en yeni yazılım sürümünde çalıştığından emin olmak en iyisidir. Bir güncelleme varsa, önce onu indirmeli ve yüklemelisiniz. Bu, en azından eski bir yazılım sürümünün neden olduğu sorunun olasılığını en aza indirecektir. Telefonunuz en son güncellemede zaten çalışıyorsa, aşağıda listelenen adımlara ilerleyin.

Telefonunuzun MMS göndermeden ve almadan önce sahip olması gereken genellikle iki şey vardır. İlk önce, aktif bir mobil veri aboneliğine sahip olması gerekir. İkincisi, doğru APN ayarlarına sahip olmalıdır.

Telefonunuzun mobil veri aboneliğinizi kullanarak çevrimiçi olabildiğinden ve iyi bir veri sinyali aldığından, tercihen LTE olduğundan emin olun.

Her taşıyıcının kendine özgü APN ayarı vardır. Telefonunuzun APN ayarlarını, operatörünüzün kullandığı cihazlarla karşılaştırın ve gerekirse cihazınızda gerekli değişiklikleri yapın.

Telefonunuzun APN ayarlarına erişmek için:

  Ayarlar menüsüne gidinKablosuz ve Ağlar bölümüne dokununPress Mobile networkPress Erişim noktası adı

Telefonunuz yukarıda listelenen her iki şartı da yerine getiriyorsa ancak MMS gönderemiyor ve alamıyorsa, aşağıda listelenen sorun giderme adımlarına devam edin.

Yumuşak sıfırlama gerçekleştir

Telefonda kayıtlı geçici verilerin bozulabileceği durumlar vardır. Bu olduğunda cihazda bazı sorunlar oluşabilir. Bunu düzeltmek için yazılım sıfırlaması yaparak telefon yazılımını yenilemeniz gerekir. Bu, genellikle bir telefon yanıt vermediğinde yapılır, ancak bu durumda da önerilir.

  Güç ve Sesi azaltma tuşunu 45 saniyeye kadar basılı tutun.

Telefon yeniden başlatıldıktan sonra Huawei Y5 Lite’ın MMS gönderemediğini kontrol edin.

Yazılı mesajlaşma uygulamasının önbelleğini ve verilerini temizle

Mesajlaşma uygulamanız genellikle çalışmasını hızlandırmak için yaygın olarak kullanılan verileri depolar. Bu verilerin bozulabileceği durumlar ortaya çıkmakta ve bu da bu soruna neden olacaktır. Bu durumda, önbelleği temizlemek ve bu uygulamanın verileri yardımcı olacaktır.

  Ayarlar öğesine dokunun AppsTap Apps’a tekrar dokunun. Mesajlaşma uygulamasına dokunun.

Huawei Y5 Lite’ın MMS gönderemediğinden hala sorun olup olmadığını kontrol edin.

Sorunun Güvenli Modda olup olmadığını kontrol edin

Telefona indirip yüklediğiniz bir uygulamanın bu soruna neden olabileceği durumlar olabilir. Durumun böyle olup olmadığını kontrol etmek için telefonu yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalışmasına izin verildiğinden Güvenli Modda başlatmanız gerekir.

  Güç düğmesini birkaç saniye basılı tutarak telefonu kapatın. Güç düğmesini basılı tutun ve ekranda Huawei logosunu gördüğünüzde bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan sonra, hemen Ses seviyesini azaltma tuşunu basılı tutun. telefon tamamen açılıncaya kadar Ses seviyesi tuşu. Telefon açıldığında, ekranın altında “Güvenli mod” görünmelidir.

Sorunun bu modda ortaya çıkmaması durumunda, soruna indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanıyor olabilir. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefon sistemi önbelleğe alınmış veriler, telefon uygulamalarınıza erişimi hızlandırmak için kullanılır. Bazen bu veriler cihazda meydana gelebilecek sorunlara neden olan bozulabilir. Bozuk bir önbelleğe alınmış verilerin soruna neden olup olmadığını kontrol etmek için telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeniz gerekir.

  Telefonunuzu kapatın. Birkaç saniye boyunca cihazınızdaki Güç düğmesi ile birlikte Ses Seviyesi YUKARI düğmesini basılı tutun ve birkaç saniye boyunca aynı anda telefon stok kurtarma moduna girecektir. ‘Önbellek bölümünü sil’ seçeneğini vurgulamak için ses seviyesi düğmelerini kullanın ve seçmek için güç tuşunu kullanın. işlem tamamlandı

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama yap

Huawei Y5 Lite’ın MMS gönderemediğini hala yaşıyorsanız, göz önünde bulundurmanız gereken son sorun giderme adımlarından biri, fabrika ayarlarına sıfırlamadır. Bu, telefonunuzu orijinal fabrika durumuna geri döndürür. Sıfırlama işleminden önce işlem sırasında silineceği için telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

  Telefonunuzu kapatın. Bir kaç saniye boyunca cihazınızdaki Güç düğmesi ile birlikte Ses Seviyesi YUKARI düğmesini basılı tutun, telefon hisse senedi kurtarma moduna girer. işlem tamamlandıktan sonra

Sıfırlama tamamlandıktan sonra, telefonun önce doğru APN ayarlarına sahip olduğundan emin olun, sonra bir MMS göndermeyi deneyin.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Ve endişelenme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı çabucak cevaplayacağımızı garanti etmiyoruz. Size yardım edebilseydik, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.