Huawei Y6 Prime Facebook Nasıl Yapılır Sorun Çöküyor

#Huawei # Y6Prime, geçtiğimiz Mart 2019’da piyasaya sürülen en son modeli olan bir bütçeli Android akıllı telefon modeli. Bu, 720 x 1560 piksel çözünürlüğe sahip 6.09 inç IPS LCD ekranlı plastik gövdeden yapılmış sağlam bir yapı kalitesine sahip. Önünde tek bir 13MP arka kamera ve bir de 8MP selfie kamera bulunuyor. Kaputun altında, 2GB RAM ile eşleştirilen Mediatek MT6761 Helio A22 dört çekirdekli işlemciyi bulacaksınız. Bu, sağlam bir performans sergileyen cihaz olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Huawei Y6 Prime Facebook’un çökmeye devam edeceği sorunu çözeceğiz.

Bu konuda bir Huawei Y6 Prime veya başka bir Android cihaza sahipseniz, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili olabilecek endişeleriniz için size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Huawei Y6 Prime Facebook Nasıl Yapılır Sorun Çöküyor

Facebook bugün dünyanın önde gelen sosyal ağıdır ve Android telefon sahibi birçok kişinin cihazlarında Facebook uygulaması yüklü olmasının nedeni budur. Uygulamaya, insanların bir mobil tarayıcı kullanmaktan daha uygun olan hesaplarına kolayca erişmelerini sağlar. Facebook uygulaması oldukça güvenilir olmasına rağmen, çökmeye devam ettiği durumlar var. Bunun olmasının başlıca nedenlerinden biri, bir yazılım sorunu yüzünden ve bu sorunun nasıl çözüleceğine ilişkin adımlar aşağıda listelenmiştir.

Telefon yazılımınızı güncelleyin

Bu durumda yapmanız gereken ilk şey, telefonunuzun en yeni yazılım sürümünde çalıştığından emin olmaktır. Bir güncelleme varsa, önce onu indirmenizi ve yüklemenizi öneririm. Bu, eski bir yazılım sürümünün neden olduğu sorunun olasılığını en aza indirecektir. Telefonunuzda en son yazılım sürümü yüklü olduğunda, sorunun hala devam edip etmediğini kontrol etmeye çalışın.

Yumuşak sıfırlama gerçekleştir

Telefon yazılımını sıfırlama işlemi yaparak yenilemeyi denemelisiniz. Bu adım genellikle cihaz yanıt vermediğinde gerçekleştirilir, ancak bu durumda telefon yazılımının yenilenmesi genellikle soruna neden olabilecek herhangi bir geçici bozuk veriyi ortadan kaldıracağı için de önerilir.

    Güç ve Sesi azaltma tuşunu 45 saniyeye kadar basılı tutun.

Huawei Y6 Prime Facebook’un hala çökmekte olan sorunun devam edip etmediğini kontrol edin.

Facebook uygulamasının önbelleğini ve verilerini temizle

Sorunun, uygulamanın kendisinin sürekli çökmesine neden olan Facebook uygulaması tarafından depolanan bozuk önbellek verilerinden kaynaklanmış olması olasıdır. Bu olasılığı ortadan kaldırmak için, aşağıda listelenen adımları izleyerek bu uygulamanın önbelleğini ve verilerini temizlemeniz gerekir.

    AppsTap’taki Ayarlar ve Bildirim’e gidin AppsTap’taki Uygulamalar Facebook uygulamasında bulunanlarTapajdaki dokunun

Huawei Y6 Prime Facebook’un hala çökmekte olan sorunun devam edip etmediğini kontrol edin.

Facebook uygulamasının en son sürümünü yükleyin

Uygulamanın önbelleğini ve verilerini temizleme işlemi başarısız olursa, uygulamayı yalnızca telefonunuzdan kaldırın, ardından Google Play Store’dan en son sürümü indirin. Bu yeni sürüm, şu anda cihazınızla yaşadığınız sorunu çözebilir.

Facebook uygulamasını kaldırmak için

    Play Store’u açın Uygulamalarım ve Oyunlar bölümüm için Facebook uygulamasını arayın ve üzerine dokununPress on onOndan onaylayın

Uygulama kaldırıldıktan sonra Google Play Store’da tekrar arayın ve yükleyin.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Bazen, telefonun özel bölümünde depolanan önbellek verileri bozulabilir. Bu olduğunda, bu genellikle telefonda bazı sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Soruna neden olanın bu olasılığını ortadan kaldırmak için, telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeniz gerekir.

    Telefonunuzu kapatın. Bir kaç saniye boyunca cihazınızdaki Güç düğmesi ile birlikte Ses Seviyesi YUKARI düğmesini basılı tutun ve birkaç dakika boyunca telefon hisse senedi kurtarma moduna girer. ‘Önbellek bölümünü sil’ seçeneğini vurgulamak için ses seviyesi düğmelerini kullanın ve seçmek için açma / kapatma tuşunu kullanın. işlem tamamlandı

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama yap

Yukarıdaki adımların çözülmemesi durumunda Huawei Y6 Prime Facebook uygulaması sürekli çökmeye devam ediyor, o zaman bu durumla başa çıkmanın en iyi yolu fabrika ayarlarına sıfırlamak. Sıfırlama yapmadan önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

    Telefonunuzu kapatın. Bir kaç saniye boyunca cihazınızdaki Güç düğmesi ile birlikte Ses Seviyesi YUKARI düğmesini basılı tutun, telefon hisse senedi kurtarma moduna girer. işlem tamamlandıktan sonra

Telefonu kurun, ancak Facebook uygulaması dışında henüz bir uygulama yüklemeyin, ardından sorunun devam edip etmediğini kontrol edin. Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol etmeye çalışın. Bu durumda, şu anda en iyi seçeneğiniz varsa, daha fazla yardım için Facebook destek ekibiyle iletişim kurmaktır. Resmi Facebook uygulamasından başka, Facebook hesabınıza erişmenizi sağlayan farklı bir uygulamayı kullanmayı da deneyebilirsiniz.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Ve endişelenme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuruz ancak hızlı bir cevap vermeyi garanti edemeyiz. Size yardım edebilseydik, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.