Huawei Y6 Pro 2019 Telefon Açılmama Sorunu

Yeni Huawei Y6 Pro 2019 açılmazsa, nasıl başladığına veya başlamadan önce telefonla ne olduğuna bağlı olarak küçük bir sorunun veya karmaşık bir donanımla ilgili sorunun bir işareti olabilir. Herhangi bir fiziksel ve / veya sıvı hasarı belirtisi olmadığını varsayarak, bir teknisyenin yardımı olmadan bu sorunu çözebilirsiniz.

Bu yazıda, artık açılmayacak veya yanıt vermeyecek olan Huawei Y6 Pro 2019’nuzun sorunlarını gidermede size yol göstereceğim. Bu gibi sorunları çözmede etkili olduğu kanıtlanmış çözümü sizlerle paylaşacağım. Bu nedenle, bu cihazın sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer bir sorunla karşılaşıyorsanız, bu makalenin bir şekilde size yardımcı olabileceği için okumaya devam edin.

Bir çözüm bulmaya çalışırken sitemizi bulan akıllı telefon sahipleri için, telefonunuzun desteklediğimiz cihazlardan biri olup olmadığını görmeye çalışın. Öyleyse, o aygıtın sorun giderme sayfasını ziyaret edin, kendinizinkine benzer sorunları bulmak için çözümlere göz atın ve çözümlerimizi ve çözümlerimizi kullanmaktan çekinmeyin. Ancak, bundan sonra yine de yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurun ve bizimle iletişime geçmek için gönder düğmesine tıklayın.

Huawei Y6 Pro 2019’u tamir etmek sorunu çözmeyecek

Yalnızca telefonunuzun neden artık çalışmadığını veya yanıt vermediğini bilmek için çok karmaşık bazı sorun giderme prosedürleri yapmanız gerekmez. İhtiyacınız olan tek şey, yazılımla ilgili bir sorun nedeniyle ortaya çıkan sorun olması durumunda çalışacağımız birkaç yöntem. Tüm bu söylenenlerle işte yapmanız gerekenler:

İlk çözüm: Huawei Y6 Pro 2019’unuzu yeniden başlatmaya zorlayın

Cihazınız açılmıyorsa yapmanız gereken ilk şey bu olmalı. Aslında, onu hayata döndürmek için yapmanız gereken tek şey bu olabilir. Zaten boşuna boşuna telefon sayısız zaman önyükleme denedim eminim ama normalde başlatmak işe yaramaz. İşte yapmanız gerekenler:

 • Sesi azaltma ve açma / kapatma tuşlarını aynı anda 15 saniye veya daha uzun süre basılı tutun.

Doğru şekilde yapılırsa, telefonunuz önyüklenebilir ve sorunun sonu olabilir. Ancak, bundan sonra hala cevap vermiyorsa, doğru yaptığınızdan emin olmak için işlemi birkaç kez daha yapmayı deneyin. Ondan sonra hala cevap vermiyorsa, şunu deneyin:

 1. Önce ses kısma düğmesini basılı tutun ve bırakmayın.
 2. Basılı tutarken, açma / kapatma tuşunu basılı tutun.
 3. Her iki tuşu da 15 saniye veya daha uzun süre basılı tutun.

İlk prosedürle aynıdır, ancak bu sefer doğru yaptığınızdan emin oluyoruz. Ses seviyesini azaltma düğmesine basın ve önce telefon yanıt vermeyeceği için onu basılı tutun; ancak açma / kapatma tuşunu basılı tuttuğunuzda, cihaz hemen yanıt verir. Her iki tuşa aynı anda basıp basılı tutamazsanız, her zaman önce ses kısma düğmesine bastığınızdan emin olun.

Sorunun sadece cihaz yazılımı ile veya sistemin çökmesi nedeniyle olduğunu varsayarsak, telefonunuz şimdiden açılmalı. Ancak, Huawei Y6 Pro 2019’nuz açılmazsa, bir sonraki prosedürü yapmanız gerekir.

İkinci çözüm: Telefonu şarj edin ve şarj cihazına bağlıyken yeniden başlatmaya zorlayın

Bataryanın tamamen boşalması olasıdır ve batarya zayıfsa telefon bazı hizmetleri ve uygulamaları otomatik olarak kapatacağından, batarya bitmeden hemen önce cihaz yazılımının çökme olasılığı her zaman vardır. Bu gerçekleştiğinde, her ikisi de yanıt vermeyen bir cihaza neden olan birkaç küçük sorunla başa çıkıyorsunuz. Bu olasılığı dışlamak için yapmanız gerekenler…

 1. Orijinal şarj cihazını çalışan bir prize takın.
 2. Orijinal kabloyu kullanarak telefonu güç adaptörüne bağlayın.
 3. Telefon şarj simgesini gösterse de göstermesin, 10 dakika veya daha uzun süre şarj cihazına bağlı bırakın.
 4. Bundan sonra, hala şarj cihazına bağlıyken ses kısma düğmesini ve açma / kapatma tuşunu 15 saniye veya daha uzun süre basılı tutun.

Telefon açılırsa, sorun çözüldü. Ancak, gelecekte sorunların tekrar yaşanmayacağının garantisi yoktur. Ama eğer öyleyse, en azından şimdi tekrar tepkisiz hale gelirse ne yapacağını biliyorsun. Tekrar tekrar oluyorsa, telefonunuzu varsayılan ayarlarına ve yapılandırmasına geri getirmek için telefonunuzu Huawei Y6 Pro 2019 fabrika ayarlarına sıfırlayabilirsiniz. Sıfırlamadan önce önemli dosyalarınız ve verilerinizin yedeğini aldığınızdan emin olun, çünkü sildikten sonra bunları alamayabilirsiniz. Telefonunuzu sıfırlamak için şu adımları izleyin:

 1. Huawei P10 / P10 Plus cihazınızı kapatın.
 2. Sesi Aç ve Güç tuşlarını birlikte basılı tutun.
 3. Huawei logosu göründüğünde, ekran siyah oluncaya kadar her iki tuşu da basılı tutun.
 4. Ekran bir iki saniye siyaha dönebilir ve bu noktada tuşları bırakabilirsiniz.
 5. EMUI’yi ekranda gördüğünüzde, telefonunuzun kurtarma sistemine ulaştığınız anlamına gelir.
 6. Ses Kısma düğmesini kullanarak, “Önbellek bölümünü sil” i vurgulayın ve seçmek için Güç tuşuna basın.
 7. İşleminizi onaylayın ve telefonun önbellek bölümünün içeriğini silmeyi bitirmesini bekleyin.
 8. Telefonun biraz daha uzun süre başlamasını bekleyebilir ancak bunun için bekleyin.

Umarım, cihazınızdaki sorunu çözmenize yardımcı olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!