Huawei Y6 Pro Black Screen of Death Issue Nasıl Onarılır

#Huawei # Y6Pro, ilk kez Şubat 2019’da piyasaya sürülen bütçe Android akıllı telefon modeli. Bu telefon, 720 x 1560 piksel çözünürlüğe sahip 6.09 inç IPS LCD ekranla plastikten yapılmış sağlam bir yapı kalitesine sahip. Tek bir 13MP arka kamera ve ön tarafında 8MP selfie kamera bulunuyor. Kaputun altında, 3 GB RAM ile eşleştirilen Mediatek MT6761 Helio A22 dört çekirdekli işlemciyi bulacaksınız. Bu, sağlam bir performans sergileyen cihaz olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Huawei Y6 Pro Siyah Ekran Ölüm konusunu ele alacağız.

Bu konuda bir Huawei Y6 Pro veya başka bir Android cihaza sahipseniz, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili olabilecek endişeleriniz için size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Huawei Y6 Pro Black Screen of Death Issue Nasıl Onarılır

Ölümün Kara Ekranı, çalışmayan ekranlı bir telefona verilen bir terimdir. Bu sorun oluştuğunda, ekranda hiçbir şey görünmez, ancak telefon yine de bildirim, arama veya kısa mesaj alıyor olabilir. Ayrıca, cihazın yanıt vermemesi veya bildirim almaması ihtimali de vardır. Bu, telefonunuzu düşürdükten veya cihazınızı suyla temas ettirdikten sonra meydana gelmişse, bunun zarar görmüş bir donanım bileşeninden kaynaklanması muhtemeldir. Bu sadece rastgele olsaydı, o zaman bir yazılım arızası neden olma olasılığı var. Aşağıda bu sorun için yapmanız gereken gerekli sorun giderme adımları listelenmiştir.

Telefon bataryasını tamamen şarj edin.

Yapmanız gereken ilk şey, sorunun boşalmış bir bataryadan kaynaklanmadığından emin olmaktır. Bu olasılığı ortadan kaldırmak için, pilin tamamen dolu olduğundan emin olmanız gerekir.

    Telefonun şarj portunu, içinde sıkışmış pislik veya kalıntıları temizlediğinden emin olarak basınçlı hava kabı kullanarak temizleyin. Telefonu, başka bir cihazda çalışmak üzere test edilmiş bir şarj kablosu ve duvar şarj cihazıyla tamamen şarj edin. bir duvar şarj cihazıyla şarj etmeyin, ardından cihazı bir bilgisayarın USB portundan şarj etmeyi deneyin.

Batarya tam olarak şarj edildikten sonra Huawei Y6 Pro Siyah Ekran Ölüm sorununun devam edip etmediğini kontrol edin.

Yumuşak sıfırlama gerçekleştir

Telefonunuz genellikle performansını artırmak için sürekli olarak kullanılan verileri saklar. Bazen bu veriler bozulabilir ve bu da bu soruna yol açabilir. Bu olasılığı ortadan kaldırmak için telefonunuzu yeniden başlatmanız gerekecektir, çünkü bu genellikle telefonda kayıtlı geçici verileri kaldırır.

    Güç ve Sesi azaltma tuşunu 45 saniyeye kadar basılı tutun.

Huawei Y6 Pro Siyah Ekran Ölüm sorununun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Telefonu Güvenli Modda başlatın

Google Play Store’dan indirdiğiniz bir uygulamanın bu soruna neden olabileceği durumlar vardır. Bu, uygulamada mevcut olan hatalardan veya uygulama ile telefonunuz arasındaki uyumluluk sorunlarından dolayı olabilir. Soruna neden olanın bu olup olmadığını kontrol etmek için, yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalışmasına izin verildiğinden telefonu Güvenli Mod’da başlatmanız gerekir.

    Güç düğmesini birkaç saniye basılı tutarak telefonu kapatın. Güç düğmesini basılı tutun ve ekranda Huawei logosunu gördüğünüzde bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan sonra, hemen Ses seviyesini azaltma tuşunu basılı tutun. telefon tamamen açılıncaya kadar Ses seviyesi tuşu. Telefon açıldığında, ekranın altında “Güvenli mod” görünmelidir.

Ekran bu modda çalışıyorsa, sorun indirdiğiniz bir uygulamadan kaynaklanıyor olabilir. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefonun özel bölümünde saklanan önbellekteki verilerin bozulma olasılığı vardır. Bu olduğunda, bu genellikle telefonda bazı sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Soruna neden olanın bu olasılığını ortadan kaldırmak için, telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeniz gerekir.

    Aygıtı kapatın. ‘önbellek bölümünü sil’ seçeneğini vurgulamak için düğmeleri kullanın ve seçmek için açma / kapatma tuşunu kullanın. İşlem tamamlandığında sistemi yeniden başlatın

Huawei Y6 Pro Siyah Ekran Ölüm sorununun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama yap

Yukarıdaki adımların sorunu çözmemesi durumunda, kurtarma modunda fabrika ayarlarına sıfırlamayı denemelisiniz. Bunun telefon verilerinizi sileceğini unutmayın.

    Aygıtı kapatın. önbellek / fabrika ayarlarına sıfırla seçimini vurgulamak için düğmelere basın ve seçmek için açma / kapatma tuşunu kullanın. İşlem tamamlandığında sistemi yeniden başlatın

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin. Bunu yaparsa, bu zaten hatalı bir donanım bileşeninden kaynaklanmış olabilir. Şu an yapılacak en iyi şey, telefonu bir servis merkezine getirmek ve kontrol ettirmek.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Ve endişelenme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuruz ancak hızlı bir cevap vermeyi garanti edemeyiz. Size yardım edebilseydik, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.