Huawei Y6 Pro Wi-Fi Sorununa Nasıl Bağlanmaz?

#Huawei # Y6Pro, ilk olarak Şubat 2019’da piyasaya sürülen bir bütçe Android cihazıdır. Plastik bir gövde ve 720 x 1560 piksel çözünürlüğe sahip 6.09 inç IPS LCD ekran kullanır. Arkada 13MP kamera, önde 8MP selfie kamerası var. Kaputun altında, 3 GB RAM ile eşleştirildiğinde telefonun uygulamaları sorunsuz bir şekilde çalıştırmasına izin veren Mediatek MT6761 Helio A22 işlemcisi var. Bu, sağlam bir performans sergileyen cihaz olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Huawei Y6 Pro ile Wi-Fi bağlantısına bağlanmayacağız.

Bu konuda bir Huawei Y7 Pro veya başka bir Android cihaza sahipseniz, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişeniz konusunda size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Huawei Y6 Pro Wi-Fi Sorununa Nasıl Bağlanmaz?

Bu özel sorun için önerilen sorun giderme adımlarına geçmeden önce, telefonun en yeni yazılım sürümünde çalıştığından emin olmak her zaman en iyisidir. Bir güncelleme varsa, önce onu indirmeli ve yüklemelisiniz. Telefon en son yazılım sürümünde çalıştıktan sonra, aşağıda listelenen adımlara devam edebilirsiniz.

Telefonun Wi-Fi düğmesini açmayı unutmayın?

Telefonunuzda bir Wi-Fi şebekesine bağlanabilmesi için telefonunuzda açılması gereken bir Wi-Fi düğmesi bulunur. Bu basit bir adım gibi görünebilir ancak telefon sahibinin, telefonun kablosuz iletişim şebekesine bağlanamamasına neden olan telefonun Wi-Fi anahtarını açmayı unutması gereken durumlar vardır.

  Ayarları Seçin Kablosuz ve Ağları Seçin Wi-Fi’yi Seçin

Telefonun Wi-Fi şebekesine bağlanıp bağlanamadığını kontrol etmeyi deneyin.

Yönelticiniz soruna neden mi?

Yönlendiriciyi sorunun olası nedeni olarak ortadan kaldırmalısınız. Diğer cihazlar yönlendiriciye başarıyla bağlanabilir mi? Yönelticinin, telefonunuzun bağlanmasını engelleyen etkin bir ayarı (MAC filtreleme) var mı? Bunun yönlendiriciyle ilgili bir sorun olup olmadığını kontrol etmenin en iyi yolu, telefonunuzu farklı bir Wi-Fi ağına bağlamayı denemek ve ardından sorunun devam edip etmediğini kontrol etmektir. Telefonunuzun farklı bir Wi-Fi şebekesine bağlanabilmesi durumunda yönlendiriciyle ilgili sorunları gidermelisiniz.

Yumuşak sıfırlama gerçekleştir

Sorunun yönlendiriciden kaynaklanmadığından emin olduğunuzda, küçük bir yazılım sorununun Huawei Y6 Pro’nun Wi-Fi sorununa bağlanmamasına neden olup olmadığını kontrol etme zamanı geldi. Tek yapmanız gereken, cihazı yeniden başlatarak kolayca yapabileceğiniz telefon yazılımını yenilemek.

  Güç ve Sesi azaltma tuşunu 45 saniyeye kadar basılı tutun.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Telefon şebekesi ayarlarını sıfırla

Bu adım, genellikle telefonun bir veri şebekesine bağlanma sorunu olduğunda yapılır. Telefonunuzda aşağıdaki değişiklikler gerçekleşecektir.

  Kayıtlı Wi-Fi ağları silinecek. modu otomatik olarak ayarlanacaktır.

Cihazınızın ağ ayarlarını sıfırlamak için:

  Birkaç saniye için Güç tuşuna basarak cep telefonunu açın. Ayarlar ve Sistem öğesini seçin. Sıfırla öğesine dokunun. Ağ Ayarlarını Sıfırla öğesini seçin.

Wi-Fi şebekesine bağlanmayı deneyin. Ağa bağlanabilmek için Wi-Fi şifresini girmeniz gerekebilir.

Telefonu Güvenli Modda başlatın

Google Play Store’dan indirdiğiniz bir uygulamanın yüklendiğinde telefonda sorunlara neden olabileceği durumlar vardır. İndirdiğiniz bir uygulamanın soruna neden olup olmadığını kontrol etmek için telefonu yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalıştırılmasına izin verildiğinden Güvenli Modda başlatmanız gerekir.

  Güç düğmesini birkaç saniye basılı tutarak telefonu kapatın. Güç düğmesini basılı tutun ve ekranda Huawei logosunu gördüğünüzde bırakın. Güç tuşunu bıraktıktan sonra, hemen Ses seviyesini düşürme tuşunu basılı tutun. telefon tamamen açılıncaya kadar Ses seviyesi tuşuna basın. Telefon açıldığında, ekranın altında “Güvenli mod” görünmelidir.

Sorunun bu modda ortaya çıkmaması durumunda, büyük olasılıkla yüklediğiniz bir uygulamadan kaynaklanıyordur. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefonun özel bölümünde depolanan önbellek verilerinin bozulabileceği durumlar vardır. Bu olduğunda, bu genellikle telefonda bazı sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Soruna neden olanın bu olasılığını ortadan kaldırmak için, telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeniz gerekir.

  Telefonunuzu kapatın. Cihazınızdaki Güç düğmesi ile birkaç saniye boyunca aynı anda Ses Açma düğmesini basılı tutun. Telefon, hisse senedi kurtarma moduna girer işlem tamamlandı

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama yap

Huawei Y6 Pro’yu tamir etmek için gerçekleştirebileceğiniz son sorun giderme adımlarından biri Wi-Fi bağlantısına bağlanmayacak, fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi yapmaktır. Bu, telefonunuzu orijinal fabrika ayarlarına geri döndürür. Sıfırlama yapmadan önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

  Telefonunuzu kapatın. Cihazınızdaki Güç düğmesi ile birkaç saniye boyunca aynı anda Ses Açma düğmesini basılı tutun. Telefon, hisse senedi kurtarma moduna girer. işlem tamamlandı

Telefonu kurun ve sorunun devam edip etmediğini kontrol edin. Bunu yaparsa, bu zaten hatalı bir donanım bileşeninden kaynaklanmış olabilir. Şu an yapılacak en iyi şey, telefonu bir servis merkezine getirmek ve kontrol ettirmek.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Ve endişelenme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuruz ancak hızlı bir cevap vermeyi garanti edemeyiz. Size yardım edebilseydik, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.