Huawei Y6 Ekran Titreme Sorunu Nasıl Onarılır?

#Huawei # Y6’ya sahip olan okuyucularımıza cihazlarında yaşadıkları sorunları gidermelerine yardımcı olmayı hedeflediğimiz sorun giderme serimizin bir başka bölümüne hoş geldiniz. Bu, bazı çarpıcı özelliklere sahip geçen yıl yayınlanan bir orta menzilli Android akıllı telefon. 720 x 1440 piksel çözünürlükte 5,7 inç S-IPS ekran kullanıyor. Kaputun altında, 2GB RAM ile eşleştirilmiş bir Snapdragon 425 işlemci var. Bu, sağlam bir performans sergileyen cihaz olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Huawei Y6 ekran titremesi sorununu çözeceğiz.

Bu konuda bir Huawei Y6 veya başka bir Android cihaza sahipseniz, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili herhangi bir endişeniz konusunda size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Huawei Y6 Ekran Titreme Sorunu Nasıl Onarılır

Bu telefonda herhangi bir sorun giderme adımı gerçekleştirmeden önce, en son yazılım sürümünde çalıştığından emin olmak en iyisidir. Bir güncelleme varsa, önce onu indirmenizi ve yüklemenizi öneririm.

Bir ekranın titremesine neden olabilecek ana faktörlerden biri bir yazılım sorunudur, bu nedenle sorun giderme çabalarımızı cihazın yazılım tarafında yoğunlaştıracağız. Bu sorunu çözmek için aşağıda listelenen adımları izleyin.

Yumuşak sıfırlama gerçekleştirin

Yapmak isteyeceğiniz ilk şey, cihazı yeniden başlatarak kolayca yapabileceğiniz telefon yazılımını yenilemek. Telefonu yenilemek genellikle soruna neden olabilecek geçici bozuk verileri ortadan kaldırır.

 • Güç ve Sesi azaltma tuşunu 45 saniye kadar basılı tutun.
 • Cihaz yeniden başlarken bekleyin.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Telefonu Güvenli Modda başlatın

İndirdiğiniz bir uygulamanın yüklendiğinde telefonda sorunlara neden olacağı durumlar vardır. İndirdiğiniz bir uygulamanın soruna neden olup olmadığını kontrol etmek için telefonu yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların bu modda çalıştırılmasına izin verildiğinden Güvenli Modda başlatmanız gerekir.

 • Cihazı kapat
 • Tekrar aç
 • Ekranda Huawei animasyonunu gördüğünüzde ses kısma düğmesini basılı tutun
 • Cihaz önyüklemeyi tamamladıktan sonra sol alt köşede güvenli mod görebilirsiniz

Sorunun bu modda ortaya çıkmaması durumunda, büyük olasılıkla yüklediğiniz bir uygulamadan kaynaklanıyordur. Bunun ne olduğunu öğrenin ve kaldırın.

Belirli bir uygulamayı bulmak için bir deneme yanılma yöntemi yapmanız gerekecektir. Sorun oluşmadan önce indirdiğiniz son uygulamayı kaldırarak başlayın. Sorun devam ederse, listedeki bir sonraki uygulamayı kaldırın. Ekran belirli bir uygulamayı kaldırdıktan sonra titremeyi bıraktığında, o zaman bu uygulama en muhtemel suçludur.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefonun özel bölümünde depolanan önbellek verilerinin bozulabileceği durumlar vardır. Bu olduğunda, bu genellikle telefonda bazı sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Soruna neden olanın bu olasılığını ortadan kaldırmak için, telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeniz gerekir.

 • Güç tuşunu basılı tutun ve Güç düğmesine bir kez dokunun.
 • Ses Açma + Güç tuşunu basılı tutun.
 • Huawei logosu göründüğünde tüm düğmeleri serbest bırakın.
 • EMUI modu şimdi başlatılmalıdır. Ses seviyesi tuşlarını kullanarak gezinin ve Güç düğmesiyle onaylayın.
 • Önbellek Bölümünü Sil’i seçin.
 • EMUI modu tekrar göründüğünde Sistemi Şimdi Yeniden Başlat’a gidin.

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama yap

Yukarıdaki adımların sorunu çözmemesi durumunda, bunun bir yazılım arızası olması ihtimalini doğurur. Şu an bununla başa çıkmanın en iyi yolu fabrika ayarlarına sıfırlama yapmaktır. Sıfırlama yapmadan önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

 • Güç tuşunu basılı tutun ve Güç düğmesine bir kez dokunun.
 • Ses Açma + Güç tuşunu basılı tutun.
 • Huawei logosu göründüğünde tüm düğmeleri serbest bırakın.
 • “Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla” seçmek için Ses düğmelerini kullanın ve Güç tuşuna bir kez basın.
 • “Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla” seçeneğini seçin ve Güç düğmesiyle onaylayın.
 • Güç tuşunu kullanarak “sistemi şimdi yeniden başlat” seçeneğini seçin.

Telefonu kurun, ancak henüz herhangi bir uygulama yüklemeyin, ardından sorunun devam edip etmediğini kontrol edin. Bunu yaparsa, bu zaten hatalı bir donanım bileşeninden kaynaklanmış olabilir. Şu an yapılacak en iyi şey, telefonu bir servis merkezine getirmek ve kontrol ettirmek.