Huawei Y7 Prime Facebook Nasıl Yapılır Sorun Çöküyor Sorunu

#Huawei # Y7Prime, ilk olarak Ocak 2019’da piyasaya sürülen, uygun fiyatlı, orta sınıf bir Android akıllı telefon modelidir. 720 x 1520 piksel çözünürlüğe sahip 6.26 inç IPS LCD ekrana sahip plastik bir gövdeden yapılmış sağlam bir yapı kalitesine sahiptir. Çift arka kamera sistemi ve ön tarafında tek bir 16MP selfie kamera kullanıyor. Kaputun altında 3GB RAM ile eşleştirilen bir Snapdragon 450 octa çekirdekli işlemci var. Bu, sağlam bir performans sergileyen cihaz olmasına rağmen, bugün ele alacağımız bazı sorunların ortaya çıkabileceği durumlar vardır. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, Huawei Y7 Prime Facebook ile mücadele etmeye devam edeceğiz.

Bu konuda bir Huawei Y7 Prime cihazına veya başka bir Android cihaza sahipseniz, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili olabilecek endişeleriniz için size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Bu, ip takılmadan sunulan ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Huawei Y7 Prime Facebook Nasıl Yapılır Sorun Çöküyor Sorunu

Google Play Store’da bulunan en popüler uygulamalardan biri Facebook uygulamasıdır. Muhtemelen telefonunuzda bu uygulamayı yüklü olacak. Bu, şu anda Facebook’ta bugün dünyanın en iyi sosyal medya ağı olduğu için sürpriz değildir. Facebook uygulaması, kişilerin telefonlarını kullanarak hesaplarına kolayca erişmelerini sağlar ve kolaylık düşünülerek tasarlanmıştır. Bu uygulama oldukça güvenilir olmasına rağmen, çökmeye devam ettiğinde vakalar vardır. Bunun olmasının başlıca nedenlerinden biri, bir yazılım sorunu yüzünden ve bu sorunun nasıl çözüleceğine ilişkin adımlar aşağıda listelenmiştir.

Telefon yazılımınızı güncelleyin

Telefonunuzun en son yazılım sürümünde çalıştığından emin olarak sorun gidermeye başlayın. Bir güncelleme varsa, önce onu indirmenizi ve yüklemenizi öneririm. Bu, eski bir yazılımın neden olduğu uyumluluk sorunlarını gidermenizi sağlar. Telefonunuzda en son yazılım sürümü yüklü olduğunda, sorunun hala devam edip etmediğini kontrol etmeye çalışın.

Yumuşak sıfırlama gerçekleştir

Telefon yazılımını yenilediğinizde, bu genellikle soruna neden olabilecek bozuk geçici verileri ortadan kaldırır. Bu adım genellikle cihaz tepkisiz olduğunda yapılır, ancak bu durumda da çalışması gerekir.

    Güç ve Sesi azaltma tuşunu 45 saniyeye kadar basılı tutun.

Huawei Y7 Prime Facebook’un çökmeye devam edip durmadığını kontrol edin.

Facebook uygulamasının önbelleğini ve verilerini temizle

Facebook uygulaması genellikle performansını artırmak için önbelleğe alınmış verileri depolar. Bazen bu veriler bozulabilir ve bu da uygulamanın kendisinin sürekli çökmesine neden olur. Bu olasılığı ortadan kaldırmak için, aşağıda listelenen adımları izleyerek bu uygulamanın önbelleğini ve verilerini temizlemeniz gerekir.

    AppsTap’ta Ayarlar’a, Apps’ta Aç

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Facebook uygulamasının en son sürümünü yükleyin

Uygulamanın önbelleğini ve verilerini temizleme işlemi başarısız olursa, uygulamayı yalnızca telefonunuzdan kaldırın, ardından Google Play Store’dan en son sürümü indirin. Bu yeni sürüm, şu anda cihazınızla yaşadığınız sorunu çözebilir.

Facebook uygulamasını kaldırmak için

    Play Store’u açın Uygulamalarım ve Oyunlar bölümüm için Facebook uygulamasını arayın ve üzerine dokununPress on onOndan onaylayın

Uygulama kaldırıldıktan sonra Google Play Store’da tekrar arayın ve yükleyin ve Huawei Y7 Prime Facebook’un çökmeye devam edip durmadığını kontrol edin.

Telefonun önbellek bölümünü silin

Telefonun özel bölümünde depolanan önbellek verilerinin bozulabileceği durumlar vardır. Bu olduğunda, bu genellikle telefonda bazı sorunların ortaya çıkmasına neden olur. Soruna neden olanın bu olasılığını ortadan kaldırmak için, telefonun önbellek bölümünü kurtarma modundan silmeniz gerekir.

    Telefonunuzu kapatın. Birkaç saniye boyunca cihazınızdaki Güç düğmesi ile birlikte Ses Seviyesi YUKARI düğmesini basılı tutun ve birkaç saniye boyunca aynı anda telefon stok kurtarma moduna girecektir. ‘Önbellek bölümünü sil’ seçeneğini vurgulamak için ses seviyesi düğmelerini kullanın ve seçmek için güç tuşunu kullanın. işlem tamamlandı

Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol edin.

Fabrika ayarlarına sıfırlama yap

Yukarıdaki adımların çözülmemesi durumunda Huawei Y7 Prime Facebook uygulaması çökmeye devam ediyor, bunun sebebi sistemdeki bir aksaklıktan kaynaklanıyor. Şu an bununla başa çıkmanın en iyi yolu fabrika ayarlarına sıfırlama yapmaktır. Sıfırlama yapmadan önce telefon verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

    Telefonunuzu kapatın. Bir kaç saniye boyunca cihazınızdaki Güç düğmesi ile birlikte Ses Seviyesi YUKARI düğmesini basılı tutun, telefon hisse senedi kurtarma moduna girer. işlem tamamlandıktan sonra

Telefonu kurun, ancak Facebook uygulaması dışında henüz bir uygulama yüklemeyin, ardından sorunun devam edip etmediğini kontrol edin. Bunu yaparsa, şu anda en iyi seçeneğiniz varsa, daha fazla yardım için Facebook destek ekibiyle iletişim kurmaktır. Ayrıca, Facebook hesabınıza erişmenize veya telefon tarayıcınızı kullanmanıza izin veren farklı bir uygulamayı kullanmayı da deneyebilirsiniz.

Bizimle meşgul

Android telefonunuzu kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve problemlerinizi bize göndermekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her Android cihazını destekliyoruz. Ve endişelenme, sorularınız için sizden tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuruz ancak hızlı bir cevap vermeyi garanti edemeyiz. Size yardım edebilseydik, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak bu sözcüğü yaymamıza yardımcı olun.