İndirilen dosyalarınızı Android'de nasıl bulabilirsiniz?

Bu, Android'i daha çok kullananlarınız için komik bir soru gibi görünebilir, ancak birçok yeni başlayanlar dosyalarını indirdikten sonra bulmaya çabalıyorlar. Kaçınız aynı şeyi merak ediyor? Bu makalede, indirdiğiniz dosyalarınızı Android cihazınızda kolayca nasıl bulacağınızı size açıklayacağız.

  • Android'de kayıp verileri nasıl kurtarırım (köklü veya köklü değil)
  • Android smartphone'unuzun RAM'ini artırma

Ayrıntılara dalmadan önce, 'indirilen dosyalar' ile ne demek istediğimizi tanımlamalıyız. Bunlar örneğin tarayıcınızdan indirdiğiniz öğelerdir. Genellikle varsayılan olarak uygulamanın arşivinde saklandığı için, bir uygulama yoluyla (örneğin WhatsApp aracılığıyla) aldığınız dosyalardır.

Android'de indirilen dosyalar bulma

Android cihazınızda indirilen dosyaların nasıl bulunacağı konusunda kolay bir eğitim verilmiştir. Bir Android yeni üyesi için bile, sadece birkaç temel işlemi, hiçbir şey çok korkutucu olmaz.

Öncelikle, bir dosya yöneticisine ihtiyacınız var. Bunlardan birkaç tanesini indirmek istiyorsanız, çevremizdeki en iyi dosya yöneticileri ile ilgili makalemizde bulabilirsiniz. Hatırlatma: Marshmallow'da, ayarlarda bir dosya gezgini erişimine sahip olursunuz.

  • En iyi Android dosya yöneticisi: telefonunuzu keşfetmek için ilk 9

Here’s how to access Android 6.0 Marshmallow’s own file explorer. / © ANDROIDPIT

Bundan sonra, tek yapmanız gereken "Download" arşivini bulmak. Bu dahili bellekte değil dış bellekte olacak, bu nedenle microSD kartınız için arşivlere girmeyin.

  • SD kartları dahili bellek olarak biçimlendirme

The downloaded files can be found in the “Download” archives. © AndroidPIT

Ve elinizde var, şimdi Android'de indirdiğiniz dosyalara erişebileceksiniz. Herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, yardım istemek için aşağıdaki yorumlar bölümünü kullanmaktan çekinmeyin. Şimdilik, umarım biraz yardımcı olabilirdik.