İngilizce Kelime Geliştirmek ve Yeni Kelimeleri Öğrenmek İçin En İyi 6 iOS Uygulaması

İngilizce, uluslararası bir dildir ve bugün dünyada hayatta kalmak için ihtiyaç duyacağınız en temel becerilerden biri. Dünyanın neresinde olduğunuzu farketmez, kurumsal iş yerinizde iletişim kurmak ve başarılı olmak için İngilizce öğrenmeniz gerekebilir. Çoğumuz dilbilgisi ve kelime hazinesi ile daha iyi bir kavrayışla başkalarıyla rekabet etmeyi zor buluyoruz.

Endişelenme! App Store'da, İngilizce kelime bilginizi geliştirmek ve yeni kelimeler öğrenmek için iPhone veya iPad'inize yükleyebileceğiniz birçok uygulama bulunmaktadır. İngilizce öğrenmek ve kelime dağarcığını geliştirmek için Android uygulamalarının bir listesini hazırladık.

Bugün, İngilizce kelime bilginizi geliştirmenize ve yeni kelimeler öğrenmenize yardımcı olmak için bir dizi iOS uygulamasını paylaşıyoruz. Hadi başlayalım!

1. Memrise

Memrise, sadece İngilizce kelime bilgisini geliştirmek ve geliştirmek için değil, aynı zamanda diğer yabancı dilleri de geliştirmektedir. Memrise, dil öğrenimini keyifli bir süreç haline getirmek için çeşitli taktikler kullanır. Mevcut birçok interaktif oyun var. Her seviyede, yeni bir konu hakkında öğretileceksiniz. Merdivene tırmanırken zorluk seviyesi artacaktır. Telaffuz duymak için Ses simgesine tıklayın. Profildeki puanlarınızı kontrol etmeyi unutmayın.

Buradaki bir başka özellik de nesne tanıma. Aşağıdaki ekran görüntüsünde görüldüğü gibi, klavyeyi tanır. Kameranızı bir nesneye yönlendirirsiniz ve uygulama, adını tercih ettiğiniz dilde söyleyecektir. Her zaman doğru değil, ama eğlenceli.

Ayrıca, farklı dillerde binlerce video, çevrimdışı modda ve bu özelliklerin kilidini açacak pro sürümü ile gerçek sohbetler yapabilmeniz için etkileşimli chatbotlar da vardır. Aylık bir plan size 8.99 $ 'a mal olurken, ömür boyu plan 99.99 $' a mal olacak. Ziyaret ettikleri yerin yerel dilini öğrenmek isteyen yolcular için uygundur.

Memrise indir

2. Günün Sözü

Günün Sözü, kelime dağarcığınızı bir kerede geliştirmenize yardımcı olacaktır. Uygulama yeni bir kelimeyle günlük bildirimler gönderir veya yeni kelimeler arasında gezinmek için kart stili düzenini kullanabilirsiniz. Yeni bir kelime okudun mu veya duydun mu? Uygulamanın içinde çalışan Google'daki anlamını bulmak için arama işlevini kullanın.

Günlük bildirim için bir zaman ayarlayabilir ve bir dişi veya bir erkeğin sesini seçebilirsiniz. Tercih ettiğiniz aksanı seçmek için birkaç ülke var (ABD, İngiltere, Hindistan, Kanada ve Avustralya). Bu, telaffuzunuzu yerel tonunuzda öğrenmenize yardımcı olacaktır. Bir başka eğlenceli özellik ise, arkadaşlarınızla bir kelimeyi paylaşma ve eksik harfleri doldurmaları için onlara meydan okuma yeteneğidir.

Günün Sözünü İndirin

Also on Guiding Tech
A Review of Duolingo, Probably the Best Way to Learn New Languages For Free

Read More

3. Magoosh

Magoosh size yeni kelimeler öğretmek, dilbilgisini geliştirmek ve GRE, TOEFL, GMAT vb. Sınavlara hazırlanmanıza yardımcı olmak için çeşitli uygulamalara odaklanmış popüler bir platformdur. Vocabulary Builder uygulamasını öneririm. Yeni kelimeler ve anlamları öğrenmek bir şeydir, cümleleri oluşturmak için uygulamak başka bir şeydir. Bu yüzden Magoosh da örnek olarak cümleler gösteriyor.

Kilidini açacak birçok seviye var ve ilerledikçe kelimeler daha da zorlaşıyor. Son olarak, kimin daha fazla kelime alacağını görmek için birine meydan okuyabileceğiniz bir Oynatma seçeneği vardır. Bu, uygulama ile daha fazla zaman geçirmenize yardımcı olacak ve daha fazla kelime öğrenmeye son vereceksiniz.

Magoosh'u İndir

4. 7 Küçük Kelimeler

Bulmacalar her zaman yeni kelimeler öğrenmek ve öğretmek için harika bir yol olmuştur. 7 Küçük Kelimeler basit bir fikir ile serin bir çapraz bulmaca. Her bulmaca 7 kelime, 7 ipucu ve 20 harfle sizi bırakacaktır. Göreviniz, onu kabul etmeyi seçerseniz, bu kelimeleri, verilen harf bloğuyla ipuçlarını kullanarak bulmaktır.

Daha fazla bulmaca almaya devam etmek için abone olmak zorunda kalacağınız 14 gün boyunca her gün iki yeni bulmaca alacaksınız. Ayrıca binlerce bulmacadan oluşan bir kataloğa da sahipler ve her ay listeye yeni eklenenler ekleniyor. Abonelik 29 $ / yıl başlıyor.

7 Little Words, yetişkinlerin yanı sıra çocuklar için eğlenceli ve ilgi çekici bir oyundur.

7 Küçük Kelimeler indir

5. Vocabador

Vocabador, kelime dağarcığınızı geliştirmenize ve grafik ve etkileşimli bir arayüzde yeni kelimeler öğrenmenize yardımcı olmak için hazırlanmıştır. Uygulamanın teması ile ilgili emin değilseniz, Latin Amerika'da yaygın bir güreş şekli olan Lucha Libre hakkında bilgi edinin. Bu yeni stil, uygulamayı kullanmak için eğlenceli hale getirir. Seçim için iki mod vardır. Birincisi, flash kartlarda yeni kelimeler öğreneceğiniz Vocab Training'dir.

Diğeri ise 12 farklı avatarda Lucha Libre güreşçileriyle karşılaşacağınız Vocab Challenges. Rakibini seç ve iyi dövüş. Her güreşçi size 36 eşsiz kelime / yumruk atacaktır. Onları tahmin etmelisin / atlatmalısın. App size 1,99 $ mal olacak, ancak buna kesinlikle değer.

Vocabador'u indirin

6. Merhaba Konuşma

Merhaba Konuşma sadece bir dil öğrenme ve kelime uygulaması değil, aynı zamanda İngilizce (veya başka bir dil) öğrenmek ve geliştirmek isteyen kullanıcıların bir topluluk. Gerçek yerli insanlarla sohbet veya sesli mesajlarla konuşabilirsiniz. Bu şekilde, aynı zamanda ana dilinde uygun telaffuz da öğrenirsiniz.

Hello Talk, öğrenmenin en iyi yolunun müfredat değil, iletişim olduğunu düşünüyor. Bence bu çok mantıklı. Gerçek insanlardan sık kullanılan kelimeler ve ifadeler ile gerçek dünya deneyimi elde edersiniz. Profilinizi oluştururken profil resminizin olması ve dil seviyenizi veya yeterliliğinizi seçmeniz zorunludur. Gerçek insanlar ile konuşmak için utangaç durumda durumunda app de chatbots ve dersleri var.

Uygulama indirmek ve denemek ücretsizdir, ancak farklı özelliklere erişmek için 4.99 $ / aydan başlayan bir üyelik planına ihtiyacınız olacaktır.

Hello Talk'u indirin

Also on Guiding Tech
4 Useful Websites To Help You Pronounce Names Correctly

Read More

Bir sözcü ol

Yukarıda belirtilen uygulamalar, kelime dağarcığınızı zaman içinde geliştirmenize yardımcı olacaktır. Akranlarınız ve arkadaşlarınızla etkili bir şekilde iletişim kurmak için bu uygulamalara ve kitaplara yeterince alıştırma yapmanız gerekir. Tabii ki, bu uygulamalar sadece ofisinizde veya yabancı ülkenizde gününüzü kolayca geçirebilmeniz için dil becerilerinizi geliştirmenize ve bileme becerilerinize yardımcı olmak için tamamlayıcı bir değer sağlar.

Sıradaki: İngilizce telaffuz öğrenmek için bazı Android uygulamaları mı arıyorsunuz? İşte size yardımcı olmak için en iyi 5.