Instagram DM Bildirimlerini Gönderme Nasıl Onarılır

Instagram ile ilgili sevdiğim şeylerden biri de beğeniler ve yorumlar için sessiz bildirimler göndermesi. Bu tür bildirimler ekranınızda görünebilir, ancak herhangi bir ses olmadan. Ancak Doğrudan Mesajlar (DM) için, önemli oldukları gerekçeli olan bir bildirim alırsınız.

Ancak, bazı kullanıcılar genellikle garip bir sorunla karşı karşıya kalıyorlar – doğrudan mesaj bildirimleri almıyorlar. En son mesajları kontrol etmek için uygulamayı tekrar tekrar açmanın ve DM ekranını yenilemenin zorluğunu hayal edin.

Sana da benzer bir şey mi oluyor? Hadi düzeltelim.

Bildirim Ayarlarını Kontrol Et

Instagram, beğeniler, yorumlar, canlı videolar, IGTV, görüntülü sohbetler ve hatta iletiler için ayrı bildirim ayarlarına sahiptir. Bazen ayarlarla çalarken veya bir hata nedeniyle mesaj bildirim ayarı değişmiş olabilir. Açık olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir.

Bunu yapmak için şu adımları izleyin:

1. Adım: Instagram uygulamasını açın ve profil ekranınıza gidin. Burada sağ üst köşedeki üç çubuk simgesine dokunun. Ayarları şeç.

Adım 2: Aşağı kaydırın ve Bildirimler altındaki Push Bildirimler üzerine dokunun.

Adım 3 : Instagram Direct ve Instagram Direct İsteklerini arayın. Onay işaretinin Herkesten Instagram Doğrudan seçeneğinin yanında olduğundan emin olun. Kapalı'nın yanındaysa, seçmek için Herkesden üzerine dokunun.

4. Adım: Cihazınızı yeniden başlatın. Şimdi mesaj bildirimleri almalısınız.

Sessiz Sohbeti Kontrol Et

Belirli bir mesaj dizisinden bildirim almıyor musunuz? Eğer evet ise, dişlinin sessize alınmadığını kontrol etmeniz gerekir. Bir konuyu susturduğunuzda (hatta yanlışlıkla), bu sohbetten bildirim almazsınız.

İşte kontrol etme ve sessize alma adımları.

Adım 1: Instagram uygulamasını başlatın ve sağ üst köşedeki mesaj simgesine dokunun.

Adım 2: Bildirimlerini almadığınız diziyi bulun. Sessiz simgesini arayın. Onu bulursanız, ipliğin kapalı olduğu anlamına gelir.

Adım 3: Sesi açmak için, mesaj dizisine uzun dokunun. Ardından, menüden Mesajları Sesi Aç'ı seçin.

Also on Guiding Tech

.camp-list-723{background-image:linear-gradient(to left,rgba(42,0,113,.3),rgba(42,0,113,.8) 50%),url(‘https://cdn.guidingtech.com/imager/media/assets/210929/instagram-countdown-sticker-guide-fi_a6aaba0dd269a4c3c566b89e8bcd88c7_1584714de1996cb973b8f66854d0c54f.jpg?1544636150’);background-size:cover;background-position:center center}

#Instagram stories

Click here to see our Instagram stories articles page

Önbelleği Temizle

Bir Android telefonda Instagram kullanıyorsanız, o zaman Instagram uygulaması için önbelleği temizlemeyi deneyebilirsiniz. Önbelleği temizleme, cihazınızdaki verileri silmeyeceğinden verileri temizlemekten farklıdır.

Instagram uygulamasının önbelleğini temizlemek için aşağıdaki adımları izleyin:

Adım 1: Cihaz ayarlarınızı açın ve cihazınızda mevcut olan seçeneğe bağlı olarak Uygulamalar / Uygulamalar ve bildirim / Uygulama yöneticisine gidin.

Adım 2: Tüm uygulamalar altında, Instagram üzerine dokunun.

Adım 3: Sonra Depolama üzerine dokunun ve Önbelleği sil düğmesine basın.

Uygulamayı Güncelle

Instagram hataların çoğunu gidermek ve uygulamanın performansını iyileştirmek için düzenli olarak güncellemeler yapar. Onlardan kaçınıyorsanız, uygulamayı hemen güncellemelisiniz. Google Play Store'u (Android) ve App Store'u (iPhone) açın ve Instagram uygulamasını arayın. Varsa, mevcut güncellemeyi yükleyin. Ardından cihazı yeniden başlatın.

Uygulamadan çıkış yap

Hatalar tuhaf, bazen de çözümleri tuhaf. Bazen, Instagram uygulamasından çıkış yapmak ve tekrar giriş yapmak, bildirim almazsanız durumları düzeltecektir.

İşte yapmanız gerekenler.

Adım 1 : Instagram uygulamasını açın ve profil ekranına gidin. Üstteki üç çubuk simgesine dokunun.

Adım 2: Ayarlar'ı seçin. Aşağı kaydırın ve Oturumu Kapat'a dokunun.

Ayrıca, bazlarınızın kapsanması için Instagram uygulamasının önbelleğini temizlemeyi de düşünebilirsiniz. Telefonu yeniden başlatıp Instagram uygulamasını yeniden başlattığınızda, sorun çözülmeli.

Also on Guiding Tech
Top 15 Instagram Story Tips and Tricks for 2018

Read More

Güvenli mod

Güvenli modun temel amacı cihazı gidermek olsa da, bazen sadece güvenli moda geçmek de birçok uygulama sorununu çözer.

Note: This works on Android devices only.

Güvenli moda geçmek için şu adımları izleyin:

Adım 1 : Cihazınızın güç düğmesini kullanarak kapatın.

Adım 2: Şimdi üretici logosunu görene kadar güç düğmesini basılı tutun. Görür görmez, güç düğmesini bırakın ve cihaz açılıncaya kadar sesi kısma düğmesini basılı tutun. Sağ alt köşedeki Güvenli mod kelimesiyle gösterilen güvenli moda alınmalısınız.

Adım 3: Birkaç dakika güvenli modda kalın ve ardından cihazınızı normal şekilde yeniden başlatın.

Alternatif olarak, güvenli moda gitmek için güç düğmesini basılı tutun. Güç menüsünü alacaksınız. Kapat seçeneğine uzun dokunun. Güvenli moda geçmeyi onaylamanızı isteyen bir açılır pencere göreceksiniz. Tamam üzerine dokunun.

Bonus İpucu: Gönderileri ve Öyküleri Sessize Al

Instagram özet akışında beğenmediğin hikayelerini ve yayınlarını beğenmediğin bir kişiyi takip et. Sessiz seçeneğiyle tanışın.

Bir profili kapattığınızda, feed'inizde o profilden hiçbir gönderi ve hikaye görmezsiniz. Bloktan farklı. Instagram, hikayelerin ve yayınların sesini kısmak için ayrı bir seçenek sunar. Böylece birine izin verebilir ve diğerini sessize alabilirsiniz.

İşte nasıl yapılacağı.

1. Adım: Gönderilerini veya hikayelerini susturmak istediğiniz Instagram profilini açın. Sağ üst köşedeki üç nokta simgesine dokunun.

Adım 2: Sesi Kapat'ı seçin. Sonra sessiz tipini seçin. Yazılar, hikayeler veya her ikisi için de gidebilirsiniz.

Also on Guiding Tech
A Guide to Instagram Story Stickers with Their Meaning

Read More

Instagram'ı Keşfet

Bu günlerde Instagram geçiyor. Son zamanlarda, birçok yeni özellik ekliyorlar. Birkaç ay önce IGTV'yi takiben isim etiketlerini, yakın arkadaşları, soruları ve geri sayım etiketlerini izlediler. Tüm özellikler oldukça havalı ve Instagram'a bağlı kalmanı sağlıyor. İşte Instagram sonuçta istediği şey bu.