Instagram DM’de Birisi Nasıl Engellenir Hızlı ve Kolay Yolu

Instagram, öncelikle mobil cihazlarda bulunan ve görsel içeriğin paylaşılmasına daha fazla odaklanan popüler bir sosyal ağ sitesidir. Bu, fotoğraf veya video yayınlamanıza, diğer yayınları beğenmenize ve yorum yapmanıza ve diğer şeylerin yanı sıra diğer insanları takip etmenize izin veren basitleştirilmiş bir Facebook sürümü gibi.

Bazı insanların bu hizmetle ilgili bir endişesi, Instagram DM’de birisini nasıl engelleyeceğinizdir. Sorun giderme serimizin bu son bölümünde, bunu nasıl yapacağınızı göstereceğiz.

Bilgisayarınız veya Android cihazınızla ilgili herhangi bir sorun yaşarsanız, bu formu kullanarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Cihazınızla ilgili endişeleriniz konusunda size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız. Bu, hiçbir dize eklenmeden sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir. Bununla birlikte, bizimle iletişime geçtiğinizde, mümkün olduğunca ayrıntılı olmaya çalışın, böylece doğru bir değerlendirme yapılabilir ve doğru çözüm verilebilir.

Birisi Instagram DM’de nasıl engellenir

Masaüstünden

    Engellemek istediğiniz kullanıcı profiline gidin. Hesap adının yanında üç yatay noktayı, “Aşağıdaki” düğmesini ve aşağı ok düğmesini görürsünüz. Onları tıklayın. Bir pop-up penceresi görünecektir. Ortadaki “Bu kullanıcıyı engelle” seçeneğini tıklayın. Bunları engellemek istediğinizden emin olup olmadığınızı soran başka bir pencere açılır. İsterseniz tekrar “Engelle” düğmesine basın. Bir onay penceresi açılır. Instagram’a dönmek için “Kapat” ı tıklayın.

Instagram uygulamasından

    Arama sekmesine adını yazarak kullanıcının profiline gidin. Ekranınızın sağ üst köşesinde, menü düğmesi olarak da bilinen üç yatay nokta göreceksiniz. Bir açılır pencere görünür ve bu menüden “Engelle” yi seçin. Görüntülenen onay mesajında “Kapat” ı tıklayın.

Instagram DM’de birini engellediğinizde ne olur? Sizin tarafınızdan engellendikleri bildirilmez. Yayınlarınızdaki önceki beğenileri ve yorumları yine de kalacak, ancak isterseniz serbestçe silebilirsiniz. Herkese açık hesaplardaki beğenilerinizi ve yorumlarınızı da görebilirler.

Engellediğiniz kişinin ileti dizisi yine de doğrudan gelen kutunuzda kalır, ancak onlara ileti gönderemezsiniz. Engellediğiniz kişiyle grup mesajındaysanız, grupta kalmak mı yoksa ayrılmak mı istediğinizi soran bir iletişim kutusu görüntülenir. Grupta kalmayı seçerseniz, grupta engellediğiniz kişiden gelen mesajları görebilirsiniz. Engellediğiniz kişi size Doğrudan mesaj gönderirse, bu iletileri almazsınız ve bu mesajlar engellemesini kaldırırsanız daha sonra teslim edersiniz.

Bizimle etkileşime geçin

Android telefonunuzu veya bilgisayarınızı kullanırken karşılaştığınız soru, öneri ve sorunlarınızı bize iletmekten çekinmeyin. Bugün piyasada bulunan her bilgi işlem cihazını destekliyoruz. Ve endişelenmeyin, sorularınız için tek bir kuruş talep etmeyeceğiz. Bu formu kullanarak bize ulaşın. Aldığımız her mesajı okuyoruz ancak hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz. Size yardımcı olabildiysek, lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak kelimeyi yaymamıza yardımcı olun.