Instagram Hatırlanan Hesaplar Nasıl Kaldırılır?

Herhangi bir uygulamada, oturumu kapatırsanız, hesaptan çıkış yapacaksınız. Oturum açmak için, Android cihazlarda Oreo’nun otomatik doldurma özelliğini kullanmadıkça, giriş bilgilerini tekrar girmeniz gerekir. Ancak Instagram ile işler farklı. Giriş bilgilerinizi hatırlama zahmetinden kurtulmak için Instagram, sizi hızlı bir şekilde giriş yapmanız için saklar.

Instagram uygulamasının giriş ekranında Devam Et seçeneğini göreceksiniz. Bu biraz korkutucu.

Eminim ki, telefonunuzu tutan herhangi biri Instagram hesabınıza giriş yapabileceğinden, bunun pratik bir çözüm olmadığını merak ediyor olmalısınız. Ancak kişi giriş bilgilerini Instagram’dan nasıl kaldırır veya otomatik olarak uygulamaya giriş yapmasını engeller?

Instagram, bunun için doğal bir yol sağlar. Burada, hatırlanan hesapları Instagram’dan nasıl çıkaracağınızı anlatacağım.

Başlayalım!

Giriş Bilgilerini Kaydetme

Instagram giriş bilgilerinizi otomatik olarak kaydetmiyor. Giriş bilgilerinizi kaydetmekten alıkoyabileceğiniz bir seçenek sunar. İşte bunun hakkında gitmek nasıl.

1. Adım: Instagram uygulamasını açın ve profil ekranınıza gidin.

Adım 2: Sağ üst köşedeki üç çubuk simgesine dokunun ve menüden Ayarlar’ı seçin.

Adım 3 : Aşağı gidin ve hesap adınızdaki Oturumu Kapat’a dokunun.

Adım 4 : İki formdan birinde bir açılır pencere belirecektir. Ya oturum açma bilgilerimi hatırla yazan bir metin içeren bir oturum kapatma kutusu alacaksınız. Önce işaretini kaldırın ve ardından Oturumu kapat seçeneğine dokunun.

Alternatif olarak, Instagram’ın hesap ayrıntılarınızı hatırlamasını isteyip istemediğinize karar verebileceğiniz bir seçenek bulacaksınız. Şimdi değil üzerine dokunun.

Instagram’dan şimdiden çıkış yaptıysanız ve şimdi hatırlanan bilgileri silmek istiyorsanız, tekrar giriş yapmanız ve yukarıda belirtilen adımları uygulamanız gerekir. Alternatif olarak, aşağıda belirtilen yöntemi de kullanabilirsiniz.

Hesabı kaldır

Çıkış yaptığınızda, uygulama veya web sitesi sizi Instagram’ın giriş ekranına götürecektir. Burada iki seçenek bulacaksınız – Farklı giriş yap ve Kaldır. İlki basarsanız, Instagram bilgilerinizi kaydettiği için otomatik olarak giriş yaparsınız. Giriş bilgilerini silmeniz gerekirse, Kaldır üzerine dokunun. Eylemi onaylamanızı isteyen bir açılır pencere belirecektir. Kaldır üzerine dokunun. Bunu yaptığınızda, bir dahaki sefer giriş yapmak istediğinizde giriş ayrıntılarını beslemeniz gerekir.

Tüm Hesaplardan Çıkın

Benzer şekilde, Instagram’da birden fazla hesabınız varsa ve Oturum açtığınızda tüm hesaplardan çıkış yaptığınızda, oturum açma ayrıntılarını kaydetme seçeneğiniz olur. Belirli bir hesap belirtemez ve seçemezsiniz.

Oturumu kapattıktan sonra, Instagram uygulamasının ana ekranında birden fazla hesap göreceksiniz. Ayrıntılarını silmek istediğiniz öğenin yanındaki üç nokta simgesine dokunun ve menüden Kaldır’ı seçin. Bu, söz konusu hesabın hesap ayrıntılarını telefonunuzdan kaldıracaktır.

Net veriler

Yukarıdaki yöntemler işe yaramazsa, giriş bilgilerinin silinmesi için Instagram uygulamasının verilerini de temizleyebilirsiniz. Verileri temizlemek, profilinizde canlı olan Instagram fotoğraflarını kaldırmaz. Ancak, bir kopyasını galerinize kaydetme seçeneğini etkinleştirdiyseniz, cihazınızdaki Instagram resimlerinin kopyaları bu yöntem kullanılarak silinecektir. Bu yöntemi izlemeden önce onları farklı bir klasöre taşıyın.

Verileri silmek için, işte adımlar:

Adım 1 : Android cihazınızda cihaz ayarlarını açın ve Uygulamalar / Uygulama Yöneticisine gidin.

Adım 2: Tüm uygulamalar altında, Instagram üzerine dokunun.

Adım 3: Cihazınızda bulunan seçeneğe bağlı olarak, ardından Depoyu, ardından Verileri temizle veya Depoyu temizle öğesine dokunun.

Facebook’tan çıkış yap

Facebook’unuzu Instagram’da oturum açmak için kullanıyorsanız ve yukarıdaki yöntemler yardımcı olmadıysa, Facebook uygulamasından da çıkmanız gerekir. Bunu yaptıktan sonra Instagram uygulamasını açın ve oturumunuz kapatılır. Sonra tekrar Facebook’a giriş yapın. Şimdi, Instagram’da manuel olarak oturum açana kadar, oturum açmayacaksınız.

Tarayıcıdan çık

Masaüstü sürümünden çıkmak, diğer web sitelerinden farklı olarak kolay bir seçenek değildir. Seçenek oradayken gömülüdür.

İşte bunun hakkında gitmek nasıl.

Adım 1: Tarayıcınızda Instagram’ı açın ve profil ekranına gidin.

Adım 2: Profil düzenle düğmesinin yanındaki Ayarlar dişli simgesine tıklayın.

Adım 3: Menüden Oturumu Kapat’ı seçin.

Tüm Cihazlardan Çıkış Yapın

Herhangi bir sebepten dolayı, tüm cihazlardan çıkış yapmanız gerekiyorsa, Instagram bunun için özel bir seçenek sunmuyor. Böylece parolanızı değiştirmeniz ve tüm cihazlardan çıkış seçeneğini seçmeniz gerekecektir. Bundan sonra, PC dahil tüm cihazlardan çıkış yapacaksınız.

Instagram kadar ne var?

Instagram, geçen yıl uygulaması için düzenli olarak yeni özellikler ekledi. Önce dikey videolar için IGTV’yi, ardından isim etiketi özelliğini başlattılar, ardından hikayeler için yakın arkadaşlar izlediler. Instagram da bize sorular, geri sayım, emoji kaymak ve daha fazlası gibi serin çıkartmalar verdi.

Bugünlerde Instagramlarda, milyonlarca örgütlenmemiş zaman çizelgesini kaydırmaya yapıştırılmış hale getiren yapıştırıcı yapan çok şey yapabilirsiniz. Ancak, tamamen bağımlılığın üstesinden gelmek istiyorsanız, yukarıdaki çözümlerin giriş bilgilerinizi silmenize yardımcı olacağını umuyoruz.