Instagram İçin En İyi 5 En İyi Panorama Uygulaması

Instagram düzenli olarak yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Yeni bilgi yarışması etiketi veya havalı İsim Etiketi özelliği olsa da, bu fotoğraf paylaşım platformu hiç bir zaman şaşırtıcı değildir. Bu, mükemmel olmaktan uzak olduğunu söyledi. Instagram, fotoğraf yapısını bozmadan panoramalar yüklemenize izin vermez, ayrıca resimleri otomatik olarak analiz etmez ve otomatik olarak etiketler önermez.

Top 5 Best Panorama Apps For Instagram 1

Neyse ki, boşlukları doldurmak için üçüncü taraf uygulamalar var. Instagram için panorama uygulamaları, panoramik görüntüleri en az çözünürlük kaybıyla iki veya daha fazla parçaya bölerek çalışır. Yani, tek yapmanız gereken doğru sırayı almak ve onları Instagram’a yüklemek. Sesler basit değil mi?

Burada sorabilirsiniz: neden orijinal fotoğrafı yüklemiyorsunuz? Pekala, bir panorama yayınlamanın görüntünün tüm ayrıntılarını keseceğini söyleyerek başlayalım. Ayrıca, Instagram, tüm sihri ortadan kaldırarak ince bir şerit halinde bir panorama oluşturur.

Şimdi temelleri belirlediğimize göre, Instagram için en iyi panorama uygulamalarından bazılarını görelim.

1. PanoraSplit (Android)

Listemizdeki ilk uygulama PanoraSplit’tir. Bu, fotoğraflarınızı birçok boyuta ayırmanızı sağlar (2 – 9). Her ne kadar bence, telefon fotoğrafları için, resimleri iki parçaya bölmek yeterlidir.

Top 5 Best Panorama Apps For Instagram 14Top 5 Best Panorama Apps For Instagram 15

Ayrıca, ızgaraların sayısı arttıkça, çıtçıt üst ve alt kenarını kaybetme eğilimindedir, bu nedenle çabalarınızı boşuna yapar.

Top 5 Best Panorama Apps For Instagram 16

Bu uygulamayı işe almak kolaydır. Açtıktan sonra resim eklemek için Yükle’ye tıklayın. Ardından görüntüyü seçin ve sonra ızgara sayısını toplayın. Uygulamaya, resmi göndermek için Instagram’yı açabilmeniz için işlem yapmak biraz zaman alıyor.

Yukarıda belirttiğimiz gibi, PanoraSplit oldukça basit ve işleri halletmeyi başarıyor. Tek şikayetimiz, uygulamanın sizi ilk iki seferden sonra sürekli olarak pro sürüme yükseltmeye zorlamasıdır.

Top 5 Best Panorama Apps For Instagram 18

Ayrıca, aralarında birkaç tam ekran reklam bulabilirsiniz.

Pro İpucu: The only thing which you have to keep in mind is to apply any photo effects or do any post-processing before diving the image. This way, the image will have a uniform look.

2. Coolgram (Android)

Listemizdeki bir sonraki uygulama Coolgram. PanoraSplit’e neredeyse benzer, ancak birkaç özelliği de beraberinde getiriyor. Panoramayı dilimlemek söz konusu olduğunda, Coolgram bir resmi 10 dile kadar bölmenize olanak sağlar. Bununla birlikte, bir görüntüyü döndürmek istiyorsanız, seçenekler alt kısımdadır.

Top 5 Best Panorama Apps For Instagram 20Top 5 Best Panorama Apps For Instagram 21

Coolgram hakkında iyi bir şey, çözünürlükte minimum kayıp olmasıdır. Ayrıca, sonuçta sonucu görüntüler, böylece görüntünün herhangi bir düzeltmeye ihtiyaç duyup duymadığını görmenizi sağlar.

Uygulamaya ek özellikler birkaç paketler. Birincisi, bir görüntüyü istediğiniz sayıda ızgaraya bölebilirsiniz. Bunu, Instagram profilinizde tam bir resim görüntülemek için yararlı bulabilirsiniz.

Top 5 Best Panorama Apps For Instagram 22Top 5 Best Panorama Apps For Instagram 23

Ayrıca, iyi günler gibi yalnızca kare resimler göndermek isterseniz, Kare seçeneği ile bunu yapabilirsiniz. Ancak, Instagram’ın Pencereye Sığdır aracının bir görüntüyü kareye indirgemede oldukça iyi bir iş çıkardığını hissediyorum.

Coolgram’da ayrıca reklamlar var ve neyse ki, can sıkıcı istem yok.

3. PanoramaCrop (Android)

Son fakat en az değil, PanoramaCrop uygulamasına sahibiz. Yukarıdaki iki uygulama ile karşılaştırıldığında, bu bir özellik olarak güvenli bir özellik olarak kabul edilebilir. Dilim sayısını seçtikten sonra, diğer üç seçenek sunar – Swipeable Post, NoCrop Post ve Grid Post.

Top 5 Best Panorama Apps For Instagram 24Top 5 Best Panorama Apps For Instagram 2

Tek tek görüntülere kare veya dikdörtgen bir şekil vermeyi seçebilirsiniz. Bunun dışında, perspektifi korumak için görüntüyü döndürebilirsiniz. Ancak en çok sevdiğim özellik Ekrana Sığdır.

Top 5 Best Panorama Apps For Instagram 1Top 5 Best Panorama Apps For Instagram 4

Bu araç, fotoğrafınızın çoğunun boşa harcanmamasını sağlar. Tek yapmanız gereken üçüncü seçeneğe dokunmak ve kaydırıcıyı sola sürüklemektir. Tabii ki, dilimler ve panoramanın genişliği gibi şeyleri de hesaba katmak zorundasınız, ancak sürüklenmeme başladınız.

Ayrıca, çözünürlükteki kayıp minimumdur ve çıplak göz, kalite açısından bir fark görmez.

4. Unsqrd (iOS)

Bir iPhone kullanıyorsanız, Unsqrdapp’ı denemek isteyebilirsiniz. Tek yapmanız gereken resmi galeriden yüklemek ve uygulama uygun sayıda dilimi seçecektir. Ancak isterseniz, tercihinize göre dilimlerin sayısını seçebilirsiniz.

Top 5 Best Panorama Apps For Instagram 6Top 5 Best Panorama Apps For Instagram 7

Ayrıca görüntüyü doğrudan gönderebilmeniz için Instagram’yı açan kullanışlı Instagram’a Yükle düğmesi de vardır. Elbette, önce izni vermen gerekir.

5. Panoram (iOS)

Panoram ile ilgili en iyi şey, fotoğrafları yalnızca Instagram gönderileri için değil Stories için de kesmek olabilir. Uygulamanın arayüzü temiz ve dağınıktır, sadece kaydırılabilir bir yazı oluşturmak için gereken unsurlarla birlikte.

Panoram, resminizi varsayılan olarak üçe böler. Bu yüzden bir dizi seçmek için resmi hareket ettirmeniz gerekir. En boy oranını değiştirmek için sağ üst köşedeki simgesine dokunun ve istediğiniz birini seçin.

Top 5 Best Panorama Apps For Instagram 10Top 5 Best Panorama Apps For Instagram 9

Kare boyutuna başvurmanın üst ve alt çerçevenin bir kısmını keseceğini unutmayın. Panoram, uygulama içi satın alımlarla App Store’da ücretsizdir. Görüntüleri 5’e bölmenize izin veren ücretli sürüme yükseltme yapabilirsiniz.

Geniş git!

Üçüncü taraf uygulamalar sayesinde, ilginç resimler ve hikayeler yüklemek bugünlerde çocuk oyuncağı. İster öyküler için güzel bir şablon koleksiyonu oluştursun, ister özelleştirilmiş bir çıkartma paketi hazırlayın ya da doğru başlıklar için avla, bu uygulamalar plakaya çok şey katıyor.

En sevdiğiniz Instagram özelliği hangisi ve neden? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildiriniz.

Sıradaki: Instagram mesajlarının ve hikayelerinin görünürlüğünü sınırlayabilir misin? Bir sonraki yazıyı kontrol ederek bu sorunun cevabını öğrenin.