Instagram için Google Akıllı Kilit Sorunları Nasıl Giderilir

Benim işim telefonları sık sık değiştirmemi gerektiriyor. Aynı anda birden fazla uygulama yükleme yeteneği ile, genel anahtarlama deneyimi genellikle iyidir. Ancak, mükemmel değil. Bazı uygulamalar tekrar oturum açmanızı, bazıları ise eski yedeklemeleri geri yüklemenizi gerektirir.

Fix Google Smart Lock Issues Instagram

Google Akıllı Kilidi’nin proaktif doğası sayesinde, oturum açmaya çalışırken Instagram gibi bir kaç uygulama çirkinleşiyor.

Genellikle, Google Şifreleri Akıllı Kilitle özelliği, özellikle şifre yöneticileri kullanmıyorsanız kılık değiştirmiş bir nimettir. Birden fazla şifreyi hatırlama kolaylığı, yeni cihazlara ve sistemlere geçişi sorunsuz bir hale getirir.

Ancak, tüm uygulamalar Akıllı Kilidi gerektiği şekilde işlemez. Akıllı kilit devre dışı bırakılsa bile, Instagram eski veya hesaba otomatik olarak giriş yapmak Instagram ile ünlüdür.

Instagram için Google Akıllı Kilit Sorunlarıyla yüzleşiyorsanız, sorunu çözmenize yardımcı olabilecek birkaç düzeltmeyi sıraladık.

1. Şifreler için Google Smart kilidini devre dışı bırakın

Devre dışı bırakmak için, telefonunuzun Ayarlar> Google’a gidin ve profilinizi seçin. Tamamlandığında aşağı kaydırın ve Parolalar için Akıllı Kilitle üzerine dokunun.

Fix Google Smart Lock Issues Instagram 2

Bu mini özellik, tüm uygulamalarınızın giriş bilgilerini ve şifrelerini saklamaktan sorumludur. Tek yapmanız gereken alttaki Artı işaretine dokunmak ve listeden Instagram’ı seçmektir.

Fix Google Smart Lock Issues Instagram 3Fix Google Smart Lock Issues Instagram 4

Aynı zamanda, Otomatik Oturum Açma için kapatmayı da kapatın. Bu, basit bir hesap değişikliği ya da yeni bir profil eklemek olsun, sizi gelecekteki birçok baş ağrısından kurtaracaktır. Sonuçta, telefonlarımız ve giriş işlemleri üzerinde küçük bir kontrol sahibi olmak istiyoruz.

2. Eski Şifreleri Sil

Yanlış veya eski bir şifre durumunda sorun yaşıyorsanız, hızlı bir şekilde yeni bir şifre ekleyebilirsiniz. Hesaba bir masaüstünden veya telefonunuzdan erişebilirsiniz.

Fix Google Smart Lock Issues Instagram 163

Masaüstü kullanıyorsanız, aşağıdaki siteye gidin, ardından telefonunuza giriş yaparken kullandığınız kimlik bilgilerini kullanarak giriş yapın.

Instagram’a tıklayın ve Sil düğmesine basın.

3. Google Play Hizmet Verilerini Temizle

Bu sorun için olası bir başka düzeltme de Google Play Servisleri verilerini temizlemektir. Google Hizmetlerine bağlı olduğunuz sürece gerçekleşmeyecek olan oyun verilerini kaybetme konusunda endişelenmenize gerek yok.

Google Play Hizmet Verileri’ni temizlemek için, Ayarlar> Uygulamalar ve Bildirimler’i açın ve Tüm uygulamaları göster üzerine dokunun. Şimdi, üç nokta menüsünde simgesine dokunun ve Sistemi göster ve Google Google Play servislerini arayın. Açmak için seçin, Önbelleği Temizle üzerine Depolama seçeneğine dokunun.

Fix Google Smart Lock Issues Instagram 6Fix Google Smart Lock Issues Instagram 7

Şimdi yapmanız gereken tek şey birkaç dakika bekleyip tekrar giriş yapmayı denemek.

Yukarıdaki düzeltmeler sizin için işe yaramazsa, çalışması neredeyse garanti edilen akıllı bir geçici çözüm vardır. Giriş yapmak için Instagram’yı açmadan önce mobil veya Wi-Fi bağlantınızı devre dışı bırakın. Giriş başarısız olduğunda, giriş bilgilerini girebilir, internet bağlantınızı açabilir ve giriş yapabilirsiniz.

Yine, bu bir düzeltme değildir, ancak yukarıdaki düzeltmeler sizin için işe yaramazsa basit bir geçici çözüm olmalıdır.

Bonus Püf Noktası: Chrome’da Akıllı Kilidi Devre Dışı Bırak

Bir şifre yöneticisi kullanıyorsanız, Chrome’un şifre yöneticisi giriş işlemini engelleyebilir. Ve bu, gerçek şifre yöneticisinin yeni şifreler ekleyerek giriş bilgilerini atlamasına neden olmuş olabilir.

Bunu düzeltmek için Androidinizde Chrome’u açın ve Ayarlar’a gidin. Ardından, Ayarlar’a gidin ve Şifreleri Kaydet ve Otomatik Oturum Açma kapalı anahtarına geçin.

Fix Google Smart Lock Issues Instagram 8Fix Google Smart Lock Issues Instagram 10Havalı Uç: You can also do the same for the desktop version of Chrome if you are not too keen on saving passwords there.

Bluetooth Cihazı ile Akıllı Kilit Açma

Her ne kadar Smart Unlock’un büyük bir hayranı olmasam da, oldukça faydalı bulduğum tek modül Bluetooth üzerinden akıllı kilit açma. Adından da anlaşılacağı gibi, listeye eşleştirilmiş bir cihaz eklemeniz gerekir. Ev hoparlörü, Bluetooth özellikli akıllı saatiniz (Galaxy Watch gibi) veya kulaklıklarınız gibi herhangi bir şey olabilir.

Fix Google Smart Lock Issues Instagram 2

Şu andan itibaren, telefonunuz menzildeki eşleşmiş cihazı algıladığında, otomatik olarak kilidi açılır. Böylece, telefonunuzun sık sık kilidini açma ihtiyacını ortadan kaldırır.

Ayarlar üzerindeki Ara butonu ile Smart Unlock’u arayın. Eşleştirilmiş cihazı seçin, hepsi bu!

Fix Google Smart Lock Issues Instagram 12Fix Google Smart Lock Issues Instagram 1

Smart Unlock ile Uzaklaşın

Kuşkusuz, Akıllı Kilit Açma, şifreleri ve kullanıcı adlarını hatırlayamayan biri için faydalıdır. Ancak, bilgisayarınız kilitli değilse, şifrelerinize Chrome Ayarlarından erişebilirsiniz. Evet, kimlik doğrulama gerekmez.

Akıllı Kilit, yalnızca geçerli (veya eski) şifrelerinizi not tutar ve gerçek bir şifre yöneticisi değildir. Bununla birlikte, kişisel verilerinizi şifrelemek için en azından Chrome’da ek bir güvenlik katmanı kullanabilirsiniz.

Ve telefon söz konusu olduğunda, özel bir şifre yöneticisi ile ilgilenmeyi tercih ederim. Ya da bazı uygulamaları bu özelliklerden uzak tutardım. Sonuçta, hepimiz telefonlarımız üzerinde bir çeşit kontrole ihtiyacımız var.

Sıradaki: Google Ayarları, hem gizli hem de başka bir özellik hazinesidir. Aşağıdaki yazılarda hepsinin kullanımını öğrenin.