Instagram ipuçları ve püf noktaları: favori uygulamanızdan en iyi sonucu al

Ormanda bir ağaç düşerse ve hiç kimse olgunun resmini çekmek için oradaysa, gerçekleştiğinden gerçekten emin olabilir miyiz? Instagram, bu senaryonun tahminini yapıyor ve sonuç olarak günümüzün en popüler sosyal medya uygulamalardan biri haline geldi. İşte Instagram'dan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak en iyi ipuçlarımızdan ve hilelerimiz.

 • Instagram güncelleme haberleri: ayrıntılı olarak sunulan tüm en yeni özellikler
 • 2017 yılının en iyi Android uygulamaları

Bir bölüme atla:

 • Instagram hesabınızı kullanma
 • Instagram hesabınızın güvenliğini sağlama
 • Instagram hesabınıza daha fazla takipçi çekme

Instagram

Instagram hesabınızı kullanma

Bu sayfayı bulursanız, zaten Instagram'da olduğunuzu varsaymamız güvenlidir, bu nedenle Instagram'da kendinizi nasıl ayarladığınızla ilgili herhangi bir detaya girmeye gerek yoktur. Bunun yerine, Instagram hesabınızdan daha fazla yararlanmak için size bazı ipuçlarını ve hileleri sağlamak için bu fırsatı kullanacağız.

Instagram'da fotoğraf kaydetme

Instagram uygulaması, fotoğrafları otomatik olarak kaydetmenize izin vermez (veya bu konuda yakınlaştırabilirsiniz). Instagram fotoğraflarını sadece Android sistemi ile nasıl yakınlaştıracağınızı zaten göstermiştik ancak Instagram fotoğraflarının kaydedilmesi bir uygulamaya ihtiyaç duyacaktır.

FastSave for Instagram

 1. InstaSave'yi kurun.
 2. Uygulamayı açın ve Instagram oturum açma bilgilerinizle oturum açın. Akışınız, Galeri uygulamasında olduğu gibi seçilebilen simgeler olarak çoğaltılacaktır.
 3. Kaydetmek istediğiniz görüntüyü bulun (Arama büyüteç simgesi ile kullanıcıları arayabilirsiniz).
 4. Ekranın sağ üst köşesinde, disket gibi görünen Kaydet düğmesine dokunun.
 5. Klasörün kaydetme yerini görürsünüz; ardından, Galeri uygulamanız aracılığıyla keşfedebilirsiniz.

InstaSave mirrors your Instagram feed with downloadable tiles. / © ANDROIDPIT

Instagram'da kendi fotoğraflarınızı kaydedin

Bir noktada Instagram'ın otomatik kaydetme özelliğini bir saklama alanı tasarrufu çılgınlığında kapattıysanız, bu seçeneği tekrar açmak isteyebilirsiniz. Instagram ayarlarında hiç bir yere bürünmediyseniz, muhtemelen güvendesiniz ve uygulama yüklediğiniz fotoğrafları otomatik olarak cihazınıza kaydediyor. Ancak emin değilseniz, kontrol etmeniz zarar görmez.

 1. Instagram'ı açın ve en sağdaki profil sayfanıza gidin.
 2. Sağ üst köşedeki taşma menüsüne (üç nokta) hafifçe vurun.
 3. '' Orijinal fotoğrafları kaydet '' seçeneğini görene kadar aşağı gidin ve düğmenin 'On' 'konumuna çevirildiğinden emin olun.
 4. Aynı şekilde videolarınız için de yapabilirsiniz. Galeri uygulamasında bir klasöre kaydedilirler.

Make sure your own Instagram photos are automatically saved to your device. / © ANDROIDPIT

Instagram fotoğraflarını bilgisayarınıza indirmek

Telefonunuzu kaybettiniz ve Instagram'da yeni bir cihazda oturum açtıysanız, yeni telefonunuzda kalması için tüm Instagram fotoğraflarınızın bir kopyasını indirmek veya bilgisayarınızda bir arşiv oluşturmak isterseniz? Bunu yapmak da kolaydır, ancak bunu telefonunuzdan değil de bir bilgisayarda yapmanız gerekir.

 1. Bilgisayarınızdaki Instaport sitesine gidin.
 2. Instagram kimlik bilgilerinizle giriş yapın.
 3. Tüm fotoğrafları veya sadece seçili fotoğrafları indirmek isteyip istemediğinizi seçin.
 4. Görüntüleri bilgisayarınıza kaydedin.
 5. Şimdi telefonunuzda olmasını isterseniz, telefonunuzu bir USB kablo ile bilgisayarınıza bağlayın ve dosyaları telefonunuza kopyalayın.
 6. Onları Galeri / Fotoğraflarınızdaki (veya onları tutmak istediğiniz yerde) Instagram klasörüne kaydedin.

Opinion by Angela PalmerSocial media apps like Instagram have changed the way we interact with one another.What do you think?505032 participants

Instagram videolarınıza müzik ekleyin

Instagram videolarınıza müzik eklemek yerli bir özellik değil, ancak videolarınızı seçtiğiniz müziği içerecek şekilde özelleştirebilirsiniz. Bunun için önce Spotify veya Deezer gibi bir müzik uygulamasına ihtiyacınız olacak.

 1. Hoparlörü etkinleştirin ve videonuza eklemek istediğiniz müziği çalın.
 2. Instagram'ı açın ve Instagram Öyküleri sekmesine gidin (ekranı sola kaydırın).
 3. Videonuzu kaydetmeye başlayın. Müzik birkaç saniye durabilir, ancak tekrar başladığında durduğu noktadan itibaren çalmaya devam edecektir.

Bundan sonra Instagram, videonuzu kendi soundtrack'iyle oynatacak.

Use apps like Spotify to give your Instagram videos their own soundtrack. / © Spotify

Instagram'da arkadaşlarınızı ve rehberinizi bulun

Birçok diğer sosyal medya uygulamasında olduğu gibi, Instagram da kişileri kullanarak bir profili olan kişileri bulmanızı sağlar. Telefonunuzda bilinmeyen bir numara olduğu zaman kimin aramaya çalıştığını öğrenmenin kullanışlı bir yolu olabilir:

 1. Bilinmeyen arayan kişinin numarasını kişilere ekleyin.
 2. Instagram'ı açın ve profilinize erişmek için ekranın sağ alt köşesindeki simgeye dokunun. Sonra sol üst köşedeki düğmeye dokunun.
 3. Son olarak, "Kişileri Bağla" yı seçin.
 4. Bunu yaptıktan sonra, bir Instagram hesabına sahip kişilerinizden herhangi biri kendi profillerine bağlantılar ile listelenir.

Gizem çözüldü! Doğal olarak, aynı kurallar, bildiğiniz ve Instagram'da takip etmeye başlamak istediğiniz kişiler için geçerlidir.

You can use your contacts to connect with friends (and strangers) on Instagram. / © ANDROIDPIT

Instagram fotoğraflarınızda zum yapın

Genel bir kural olarak Instagram, kullanıcıların resim deneyimini olabildiğince hızlı olmasını istemektedir; çünkü kullanıcıların resimleri yakınlaştırmasına izin vermez. Android'in yerleşik Instagram yakınlaştırma özelliğine sahip olduğunu söylersem ne olur? Büyütme Hareketleri, Android'in Erişilebilirlik ayarlarında bulabileceğiniz, sistem genelinde bir yakınlaştırma hareketi olan kurtarmaya geliyor. Bu işlev Instagram da dahil olmak üzere herhangi bir uygulama Android uygulamasında çalışır.

Android’s accessibility settings offer a cool feature called magnification gestures. / © ANDROIDPIT

Büyütme Hareketlerini etkinleştirdikten sonra, büyütmek için ekranda herhangi bir yere üç kez hafifçe dokunmanız yeterlidir. Büyüttüğünüzü belirtmek için ekranınızda turuncu bir çerçeve olacaktır (söyleyemeyeceğiniz şekilde). Yakınlaştırıldıktan sonra, kaydırmak için iki parmakla kaydırma ve yakınlaştırma veya uzaklaştırma yapmak için her zamanki sıkıştırma hareketlerini kullanın. Büyütmeden çıkmak için, tekrar üç kez hafifçe vurun.

Now you can easily check out details in Instagram. / © ANDROIDPIT

Tam olarak "büyütme moduna girmek" istemiyorsanız, geçici olarak yakınlaştırabilirsiniz. Hızlı bir şekilde yakınlaştırın ve etrafına bakmak için üç kez hafifçe vurup basılı tutun. Daha sonra taşımak için dolaşabilirsiniz. Hareketler biraz garip bir sebeple tersine çevrilecek, ancak hızla büyütülmesi çok daha sezgisel bir yöntem.

Instagram Direct'te iletileri iptal et

Instagram Direct, arkadaşlarınıza veya gruplarınıza gönderdiğiniz fotoğraflar ve videolar da dahil olmak üzere, gönderilen tüm mesajları iptal etmenizi sağlar. Bunu yaptıktan sonra, tek bir iz bırakmadan herhangi bir içerik akıllı telefonunuzdan ve alıcının cihazından silinir. Bu, hatalı bir şekilde mesaj gönderen veya pişman olan herkes için kullanışlı bir özelliktir.

 1. Instagram'ı açın ve sağ üst köşedeki kağıt yüzeyi simgesine dokunun.
 2. Bir mesajı iptal etmek istediğiniz konuşmayı açın.
 3. Silmek istediğiniz metin, fotoğraf veya video mesajını seçin ve birkaç saniye basılı tutun. Son olarak, "Göndermeyi iptal et" seçeneğini seçin.

If you change your mind, Instagram allows you to cancel any direct messages. / © ANDROIDPIT

Instagram hesabınızın güvenliğini sağlama

Diğer pek çok sosyal medya sağlayıcısı gibi, Instagram da gizliliği ciddiye alır. Bununla birlikte, ayarlarınızı değiştirmeden önce, yorumlarınızı veya herhangi bir ek bilgiyi kimlerin görebileceğini, takipçiyi nasıl dışlayacağınız veya hashtag'ların özel modda nasıl işlediği gibi bilmeniz gereken birkaç önemli şey var. Instagram hesabınızı nasıl en iyi şekilde koruma konusunda birkaç sık sorulan sorunun yanıtları aşağıda verilmektedir.

Bir hesabı özel olarak nasıl hazırlarsınız?

Instagram, hesabınızı gizli olarak ayarlamanıza izin verir; bu, yayınlarınızın yalnızca onaylı takipçiler tarafından görülebileceği anlamına gelir. Kurulumu çok kolaydır:

 1. Instagram profilinize gidin.
 2. Ayarlarınıza erişmek için üç nokta menüsüne dokunun.
 3. "Özel Hesap" ayarını açın.

Zihninizi değiştirirseniz ve daha geniş bir kitleye çıkmak istiyorsanız, aynı adımları izleyerek hesabınızdaki gizlilik ayarlarını devre dışı bırakmanız yeterlidir.

Karma etiketler özel modda nasıl çalışır?

Hesabınız gizli olarak ayarlanmışsa ve yayınınıza hash etiketi eklerseniz, yayın ilgili hashtag sayfasında herkese açık olarak görünmez. Onaylanmış takipçileriniz yayınlarınızı hashtag sayfalarında veya Instagram Direct mesajlarında görebilir.

Securing your Instagram account does have its benefits. / © ANDROIDPIT

Hesabınız gizli olursa, beğendiklerinizi kim görebilir?

Normal şartlar altında, Instagram'da bir fotoğrafa bayıldığınızda, postayı görebilen herkes görülebilir.

Hesabınız gizli olarak ayarlanmışsa:

 • Beğenilenler ve yorumlar da dahil olmak üzere, yalnızca onaylanmış takipçileriniz yayınlarınızı görebilir.
 • Yayınlarınızdaki beğeniler Etkinlik> Sonrası yayında görünmez.

Herkese açık bir yayını beğendiğinizde beğendiğiniz herkes görünür olur ve kullanıcı adınız yayının altında tıklanabilir ancak yalnızca onaylanan takipçileri yayınlarınızı görebilir.

Opinion by Angela PalmerPrivacy is always very important for me.What do you think?505020 participants

Yorumlarım ve mektuplarım gizlenmiş mi?

Özel bir profile sahip bir kullanıcı, onaylanmış takipçilerinden biri olmayan birinden fotoğraf veya video üzerinde bahsederse, söz konusu kişi, etkinliğin "Siz" bölümünde yorumun bir bölümünü görebilir. Bir push bildirimi alabilirler (bildirimler açıksa), ancak özel fotoğraf veya videoya geçemezler.

Özel profil olan biri, bir açık hesabı olan bir kişinin fotoğrafına mesaj bırakırsa, bu yorum sosyal paylaşım ağı fotoğraf ve videolarının herhangi bir kullanıcısı tarafından görülebilir.

Yayın başka bir sosyal ağda paylaşılıyorsa ne olur?

Bir kişi (veya siz) Instagram fotoğrafınızdan bir bağlantı paylaşıyorsa, sosyal paylaşım ağı 404 – Sayfa Bulunamadı hata mesajıyla geri döndü.

Özel bir profile sahip bir kişi Instagram'ı kullanarak bir sosyal ağa (Twitter, Facebook, Oturaklı vb.) Fotoğraf veya video paylaşıyorsa, resim o ağda görünür ve kalıcı bağlantı aktif olur. Başka bir deyişle, fotoğrafı direk bağlantısına / URL'sine erişimi olan herkes tarafından erişilebilir olacak.

If you don’t want to share everything, Instagram understands. / © ANDROIDPIT

Bir takipçiyi özel hesabımdan nasıl kaldırırım?

Hesabınız gizli olarak ayarlanmışsa, kullanıcıları takipçiler listenizden kaldırabilirsiniz:

 • Profilinize gidin.
 • Ekranın üst kısmındaki Takipçilere dokunun.
 • Kaldırmak istediğiniz takipçinin sağına hafifçe vurun ve ardından Kaldır'ı seçin.

Bir takipçi kaldırdığınızda, onu kaldırdığınızdan haberdar edilmez. Hesap gelecekte yeniden kamuya açılırsa, silinen takipçi içeriğinizi tekrar görebilir. Bununla birlikte, gizlilik ayarlarını açık tutarsanız içeriğinizin hiçbiri silindikten sonra görüntülenemez.

Profilimin takip edilmesi için önerilerde görünmesini nasıl önleyebilirim?

Birisi bir Instagram profilinde "İzle" düğmesini tıklattığında, takip etmesini isteyebilecekleri benzer profil önerilerini görürler ve sizinkiler de bunların arasında olabilir. Bu önerilere katılmak istemiyorsanız devre dışı bırakabilirsiniz:

 • Instagram.com'a bir masaüstü bilgisayardan veya telefonunuzun tarayıcısından giriş yapın.
 • Sağ üst köşedeki simgesine hafifçe vurun veya tıklayın, ardından Profili Düzenle'yi seçin.
 • Benzer Hesap Önerileri'nin yanına veya tıklayın, ardından Gönder'i tıklayın.

Profilinizdeki hesap önerilerini kaldırdığınızda, başkasının profilinde de öneri olarak görünmeyeceğinizi unutmayın.

Resimlerimi Google aramadan nasıl kaldırabilirim?

Profillerinize ve resimlerinize erişimi yetkilendiren bir web görüntüleyici kullanarak Instagram hesabınıza girdiyseniz, resimleriniz Google arama sonuçlarında görünebilir. Bu üçüncü taraf siteleri Instagram API'sı ile oluşturulmuştur, ancak doğrudan şirkete bağlı değildir. Fotoğraflarınızın veya videolarınızın Google'da görünmesini istemiyorsanız, hesabınızı gizli olarak ayarlamak size yardımcı olacak bir yol olacaktır.

Instagram, kullanıcıların üçüncü taraf web sitelerine erişimi kaldırmalarını ve hesaplarını gizli olarak ayarlamalarını önerdi. Bu sitelerin ve Google'ın, hesabınızı silseniz bile resimlerin yeniden endekslenip çıkartılması biraz zaman alabilir. Süreci hızlandırmak için Google'daki fotoğraflarınızı gösteren uygulama ile iletişime geçmeniz gerekiyorsa, burada Instagram API'yı kullanan popüler üçüncü taraf hizmetleri için destek sayfalarına bağlantılar bulunur:

 • Webstagram / dm.stagram / search.stagram: Twitter'da @webstagram veya info@stagram.com
 • INK361: @ ink361, Twitter'da
 • Gramfeed: Twitter'da @gramfeeed
 • Instagreat: @elliotkember, Twitter'da
 • InstaGallery: http://infinitapps.com/contact.html
 • InstaDesk: http://www.instadesk-app.com/contact.html
 • InstaView: http://www.roguesheep.com/support.html
 • Populagram: Twitter'da @kmtknj
 • Flipboard: http://getsatisfaction.com/flipboard
 • InstaMap: http://nextroot.com/support/
 • Statigram: contact@statigr.am
 • Followgram: Twitter'da @followgrame
 • Cityowls: contact@cityowls.com

Setting your Instagram to private can stop your images from coming up on Google search. / © ANDROIDPIT

Instagram hesabımı nasıl silerim veya devre dışı bırakırım?

Hesabınızı sildiğinizde, profiliniz, fotoğraflarınız, videolarınız, yorumlarınız, beğenenleriniz ve takipçileriniz Instagram'dan kalıcı olarak kaldırılacaktır. Hesabınızı sildikten sonra, aynı kullanıcı adıyla yeniden kaydolamazsınız ve Instagram eski kullanıcılardan hiçbiri için silinen hesapları yeniden etkinleştirmez.

Hâlâ onunla geçmek istiyorsanız, kalıcı olarak hesabınızı silmek için yapılması gereken adımlar şunlardır:

 1. Önce bir PC bulun. Instagram yalnızca web sitesi vasıtasıyla silinebilir, dolayısıyla Instagram uygulamasından bunu yapamazsınız.
 2. "Hesabınızı Silin" sayfasına gidin.
 3. "Neden hesabınızı siliyorsunuz?" Seçeneğinin yanındaki açılır menüden bir seçenek belirleyin. ve şifrenizi tekrar girin. Hesabınızı kalıcı olarak silmek için seçenek, yalnızca menüden bir neden seçtikten sonra görünür.
 4. "Hesabımı kalıcı olarak sil" i tıklayın.

Hesabınızı sildikten sonra, aynı kullanıcı adına sahip olduğunuzdan tekrar üye olamazsınız veya bu kullanıcı adını başka bir hesaba ekleyemezsiniz ve silinen hesapları yeniden etkinleştiremezsiniz.

Instagram hesabınızla yollarını ayırmaya hazır olup olmadığınızdan emin değilseniz, bunun yerine hesabınızı geçici olarak devre dışı bırakmayı seçebilirsiniz.

 1. Yine, bir bilgisayar bulun. Hesabınızı yalnızca Instagram web sitesinden devre dışı bırakabilirsiniz.
 2. Sağ üst köşedeki profil simgesini tıklayın ve "Profil Düzenle" yi seçin.
 3. Aşağı kaydırın, ardından sağ alt köşedeki "Hesabımı geçici olarak devre dışı bırak" ı tıklayın.
 4. "Neden hesabınızı devre dışı bırakıyorsunuz?" Seçeneğinin yanındaki açılır menüden bir seçenek belirleyin. ve şifrenizi tekrar girin. Hesabınızı devre dışı bırakma seçeneği yalnızca menüden bir sebep seçtikten sonra görünür.
 5. "Geçici olarak Hesabı Devre Dışı Bırak" ı tıklayın.

Opinion by Angela PalmerHaving an added level of security for social media is always a good idea.What do you think?505016 participants

Birinin hikayesini nasıl susturabilirim veya sesi açabilirim?

Bunu yapmanın en basit yolu Instagram Ana Sayfasındandır. Bir kullanıcının hikayesinin Feed'in üst kısmındaki barda görünmesini istemiyorsanız, hikayelerini sessiz hale getirebilirsiniz:

 1. Özet Akışının üst kısmında, hikayesini susturmak istediğiniz kişinin profil resmine dokunup basılı tutun.
 2. [Username] 's Story Sessiz'i seçin.

Kapattığınız bir hikayeyi açmak için bu adımları tekrarlayın ve [kullanıcı adı] 'nın Öyküsüz Sesini Aç'ı seçin.

Kapattığınız hikayeler Özet Akışının üst kısmındaki çubuğun sonunda görünür ve güncellenirken etraflarında renkli bir halka olmaz. Susturulan öyküler, hikayeleri izlediğinizde otomatik olarak yürütülmez.

Bence birisi benim Instagram hesabıma saldırdı.

Hesabınızı kesmek zorunda kalmanız veya giriş bilgilerinizi unutmanız kötü, ancak Instagram'daki profilinizin kontrol altına alınmasının bir baş ağrısı haline gelmesi gerekmiyor.

Instagram hesabınıza yine de erişebiliyorsanız, hesabınızı güvende tutmak için yapabileceğiniz bazı şeyler vardır:

 1. Şifrenizi değiştirin veya kendinize şifre sıfırlama e-postası gönderin.
 2. Ek bir güvenlik önlemi olarak, iki faktörlü kimlik doğrulamayı açın.
 3. Şüpheli üçüncü taraf uygulamalarına erişimi kaldırın.

En kötü senaryo, artık Instagram hesabınıza giriş yapamamanız, ancak Instagram uygulaması kurtarma alanına gelebileceğiniz yerdir.

 1. Instagram uygulamasını mobil cihazınızda açın
 2. Oturum açma ekranında Oturum açmadan önce oturum açmadan önce Yardım al seçeneğine dokunun .
 3. "Kullanıcı adı veya E-posta Kullan" a dokunun ve kullanıcı adınızı veya e-postanızı girin.
 4. Sağ üst köşedeki oka dokunun.
 5. "Bunların hiçbirine erişiminiz yok mu?" Düğmesine dokunun daha sonra ekrandaki talimatları izleyin.

Hacking can happen – even on Instagram. / © ANDROIDPIT

Instagram hesabınıza daha fazla takipçi çekme

Instagram sayesinde "Resimler ya da gerçekleşmedi" mesajı, kendi başına bir hayat geçirdi. Yani, kedi antiklarının, ev tadilatlarınızın ya da hiç kimsenin göremediği Niagara Şelalelerinde geçirdiğiniz hafta sonu resimlerini gönderiyorsanız, Instagram'ın tüm noktalarını eksik buluyorsunuz demektir. Instagram'da daha fazla takipçiyi nasıl çekebileceğiniz üzerine birkaç ipucu.

Where is the love? You’ll need to work for it on Instagram. / © ANDROIDPIT

Kaliteli fotoğraflar sonrası

Basit bir kural: eğer objektifinizin her yerinde parmak izi olan, kötü çekim, bulanık resimler yayınlıyorsanız, kimse eski Grubby McBlurry'in Instagram hesabına abone olmak ilginç değilse şaşırmamalısınız.

Instagram, fotoğrafları doğrudan akıllı telefonunuzdan paylaştığınız için harika, ancak tüm akıllı telefon kameraları aynı şekilde oluşturulmamıştır. Telefonunuz tamamen öfkelenmiyorsa, bunun yerine bir DSLR ile fotoğraf çekmeyi ve bunları bilgisayarınızdan yüklemeyi düşünmelisiniz. Unutmayın: Instagram'ın, bir kabuscunun rüyası olması gerekiyordu, kabus değil.

Remember: pictures or it didn’t happen. / © ANDROIDPIT

Hashtag'leri kullanma

Eşzamanlı etiketler topluluklara derhal girmenize izin verir. Bir yayına trend uyarı etiketini ekleyin veya trend uyarı etiketini hedefleyen bir fotoğraf çekin ve artan ilanıyla ilgi düzeyini izleyin.

Zaten hashtag kullanıyorsanız, hashtag'i kullanarak fotoğrafları inceleyin ve hangisinin en çok sevilenleri ve katılımı aldığını görün. Kazanan formüle taklit edin ve takipçilerinizin büyümesini izle.

Insanlardan bahsedecek

Instagram'da iseniz, muhtemelen sevdiğiniz şeyleri gönderen kişileri takip ediyorsunuz. Onları takip ederseniz, onlarla konuşun. Senden daha fazla takipçisi olan biriyle bir görüşme başlatabilirseniz, takipçileriniz size ne yüklediğinizi görmek için profilinizi tıklayabilir ve ilk ipucumuzu takip ettiyseniz, kısa sürede daha fazla takipçiye yönlendirilir.

Target your posts to the kind of people you want to follow you. / © ANDROIDPIT

Doğru zamanda posta gönder

Bu ipucu, tüm zamanların sosyal medya emirleri listesinde taş üzerine kazınmıştır. Hangi platformda olursanız olun, avınız gibi düşünün. Kimi hedef almaya çalışıyorsunuz ve alışkanlıkları nedir?

Kahvaltı göndermek iseniz sabahları yapın – ancak sizi takip etmek isteyenler için doğru saat diliminde yazı yazdığınızdan emin olun. Sosyal medya içeriğini yayınlamak için en iyi zamanları okuyun. İnsanların ne zaman otobüs ve trenlerde ya da öğle yemeğinde oturdıklarını bilmek, ne zaman dikkatlerini çekebileceğinizi biliyor demektir.

Kitlenizi çekici hale getirin

Feed'iniz boyunca ilerlediğinizde neyi durdurup neye benzettiren şeyin ne olduğunu biliyorsunuzdur. Ama durmak bir şey, etkileşim içinde başka bir şey. Ortalama bir fotoğraf yayınlayıp müthiş bir başlığa sahip olursanız, yorumda bulunmayı bırakma şansınız artar.

Birisi, görevinize katkıda bulunursa, onları yaptığınız şeyin bir parçası haline getirdiniz. Soruları sorma ve eğlenceli veya provakatif olma, insanların yayınlarınıza daha fazla ilgi göstermesine neden olabilir.

Know your audience, grab their attention and get them to engage with your posts. / © ANDROIDPIT

Instagram'ı daha çok kullan

Bu saçma gelebilir, ancak izleyicilerin ince havadan görünmesini bekleyemezsiniz. Genel olarak konuşursak, ne kadar çok kişi gelirse, o kadar çok takipçi olur. Yalnızca mavi ayda bir kez mesaj yayınlarsanız, takipçilerin akın gelmesini bekleyemezsiniz. Beğendiğiniz kişilerin yayınlarını kontrol edin ve ne kadar aktif olduklarını görün.

Profesyonellerden bilgi edinin

Web'de daha iyi sosyal medya stratejisi için tonlarca kılavuz var, bunların bir kısmı bu tür şeyler için para alan kişiler tarafından yazılmış, parlak. Bu çocuklar kahvaltı için daha çok Instagram takipçisi alırlar, markaları tuvalet molası üzerine inşa ederler, süpermarkette satılık nişan alır ve hepsini kolay görünür hale getirirler.

Onlardan öğren. Bu bilgileri ücretsiz olarak paylaşıyorlarsa, bunu kullanmamak saçma olur. Guy Kawasaki'yi internetteki en popüler adam olan yeni başlayanlar için kontrol edin.

There’s nothing wrong with taking a page out of the book of a social media pro. / © ANDROIDPIT

Hile

Bütün bunlar çok zor görünüyorsa, dolandırıcılık yapabilir ve takipçiler satın alabilirsiniz. Çoğu Instagram kullanıcısının, daha çok takipçiyi almakla ilgili resim yayınlayan birkaç takipçisi var, dolayısıyla bunları satın alabilirdiniz.

Ya da Google aramaya basabilir ve kendinize binlerce gerçek takipçiyi aslında oldukça iyi para için garanti eden ücretli bir hizmet bulabilirsiniz. Kısa bir süre önce, elli doları aşkın bir sürede 5.000 takipçiyi vaat eden bir reklam gördüm. Bir tonluk gayretten tasarruf etmek için para ödemek kötü bir fiyat değil.

Mekanlar ve mekanlardan mesaj gönder

Şimdiye kadar bir konserde veya bir mekanda bulunmuş ve fotoğraf yayınladıysanız, muhtemelen fotoğrafınız gibi bir bar ya da mekanı bulmuşsundur. Bu nihai olarak, ücretsiz tanıtım için arıyorlar.

Şehrinizle ilgili ilanı da, ya kentteki diğer kişilerden ya da yaşadığınız yerin görünümünü seven insanlardan takipçileri almak için mükemmel bir yoldur. Popüler yerlerin iyi çekimlerini gönderiyorsanız, insanların onları göreceği ve daha fazlasını görmek için sizi takip etme şansı çok daha yüksektir.

Think of each post as if it were your last: is it perfect? If not, make it so. / © ANDROIDPIT

Her posta sayımını yapın

Bu, bilgeliğin tek en iyi altın külçesi. Her gün herkesin gözünü kaç kere yayınladığını düşündüğünüzde, kendinizi ayağa kaldırmak kolay değildir. Öyleyse eski bir şeyi postalamayın, her postayı yalnızca biriniz gibi kullanın.

Biraz düşünce verin, altyazılarınızı iyi ifade edin, bazı fikir veya mizah sunun, yayınınızı alakalı, akıllı veya eğlenceli hale getirin, insanlara söz et, soru sormak, insanlara bilmediklerini söylemek. Bunu sıklıkla yapın ve kaç kişinin daha fazla uğrayıp geri gelmesi sizi şaşırtacaktır.

Bunlar en iyi ipuçlarımızdan ve hilelerimizden oluşuyor; ancak hayal gücünün herhangi bir esnasında kapsamlı bir liste değil – kaçırdığımız birkaç şey olmalı. Instagram için en sevdiğiniz bahşiş (veya numara) nedir? En sevdiğiniz uygulamadan daha fazla yararlanmanıza nasıl yardımcı oldu? Aşağıdaki yorumları bize bildirin.

Google Pixel XL'in nerede satın alınacağı

Best price

Google Pixel XL 32GB Unlocked CASH ON COLLECTION ONLY I CAN POST ASK FIRST

£330.00

£330.00 total

Check Offer

Google Pixel XL 32GB Unlocked CASH ON COLLECTION ONLY I CAN POST ASK FIRST

£330.00

£330.00 total

Check Offer

Google Pixel XL 32GB 4G LTE SIM FREE/ UNLOCKED – Black

£425.99

£425.99 total

Check Offer

SIM FREE NEW Google Pixel XL 4G LTE G-2PW2200 Quite Black 32GB Unlocked

£444.77

£444.77 total

Check Offer

Google Pixel XL 128GB 4G LTE SIM FREE/ UNLOCKED – Black

£454.99

£454.99 total

Check Offer

Compare prices