Instagram’da Birisi Nasıl Sessize Alınır? Bütün Bilgiler

Sessiz, sessiz bir şey koymak anlamına gelir. Çevrimiçi platformlara gelince, sessizlik, sessizliği kapatmak veya bildirimleri kapatmak anlamına gelir. Hepimiz sinir bozucu uygulama bildirimlerinin zaman zaman nasıl olabileceğini biliyoruz.

Instagram dilsiz bildirimleri ile sınırlı değildir. Ayrıca yazılar ve hikayeler için farklı bir konsept olarak mevcuttur. Instagram’da üç çeşit kısma vardır. Mesajlar için bir, tüm push bildirimleri için ikinci ve öyküler ve gönderiler için sonuncusu. İlk ikisi bildirimleri içerirken, sonuncusu içeriği filtrelemek için kullanılır.

Bunlara dalalım ve nasıl işlediklerini görelim.

Mesajların Sesini Kapat

Mesajlar veya Instagram Direct için, dilsizin farklı ve bariz bir anlamı vardır – gelen bildirimleri susturmanıza izin verir. Diyelim ki, Instagram’da her zaman sizinle ilgili olmayan şeylerden bahseden üyeleri olan bir grubun parçasısınız. Gruptan ayrılacaksınız veya Instagram’da bildirimleri tamamen kapatacaksınız. Ancak, bu kadar sert bir adım atmanıza gerek yok. Burası dilsizin yardım ettiği yerdir.

Bildirimlerini devre dışı bırakmak istediğiniz kişiler veya grup görüşmeleri için ayrı ayrı kullanabilirsiniz. Instagram’da görüntülü sohbet özelliği de var, bu yüzden mesajları ve görüntülü sohbetleri kapatmak için iki ayrı seçenek sunuyor. Bu özellik, Instagram web sitesinde mesaj özelliği bulunmadığından kullanılamaz.

İşte mesajların ve görüntülü sohbetlerin sesini kısmak:

1. Adım: Instagram uygulamasını başlatın ve sağ üst köşedeki Doğrudan simgesine dokunun.

Adım 2: Sesi kapatmak istediğiniz konuşmaya dokunun. Konuşmaya girdikten sonra, üst kısımdaki adlarına dokunun.

Adım 3: Burada iki seçenek bulacaksınız – Mesajları Kapat ve Görüntülü Sohbetleri Kapat. İstediğiniz seçenek için geçişi açın. İkisini de etkinleştirebilirsiniz.
Alternatif olarak, mesaj listesindeki konuşma dizisine dokunup basılı tutun ve menüden Mesajları kapat veya Görüntülü sohbeti kapat öğesini seçin. Sesi açmak için, adımları tekrarlayın ve sesini kapatın.

Bildirimleri Kapatırsanız Mesaj Alacaksınız

Evet, mesajlar sessizce gelen kutunuza gelecek. Onlardan haberdar edilmeyeceğinizden, onları kontrol etmek için gelen kutusunu açmanız gerekir.

Tüm Mesajları Susturabilir misiniz

Evet, herhangi bir görüşme için bildirim almak istemiyorsanız, iletiler için bildirimleri kapatmanız gerekir. Bunu yapmak için Instagram ayarlarına gidin ve Push Bildirimleri üzerine dokunun. Aşağı kaydırın ve Instagram Direct seçeneğindeki Kapalı seçeneğini seçin.

Birinin Mesajlarını Susturduğunuzda Bilecekler

Hayır. Instagram, onları sessize aldığın diğer kişiye haber vermez.

Dilsiz Süresini Sağlayabilir misiniz?

Hayır. Mesajların sesini kısmak için zaman ayarlayamazsınız. Ancak, bunu yapmak istemeniz durumunda, aşağıda gösterildiği gibi Anında iletme bildirimlerini kapat seçeneğini kullanabilirsiniz.

Push Bildirimlerini Kapat

Bir süredir canlı videolar, IGTV, mesajlar, vb. Gibi tüm Instagram bildirimlerini kapatmak istiyorsanız, Mute push bildirimleri bunu yapmanıza izin verecektir. Bu özelliği etkinleştirdiğinizde, cihazınızda herhangi bir bildirim almayacaksınız, ancak Instagram açtığınızda tüm bildirimleri göreceksiniz.

Bu yöntemi kullanarak, Instagram’ın bildirimleri sessize alacağı bir süre sonra sessize alabilirsiniz. On beş dakika ila sekiz saat arasında seçim yapabilirsiniz.

Push bildirimlerini kapatmak için şu adımları izleyin:

Adım 1: Instagram uygulamasını başlatın ve Ayarlar’a gidin.

Adım 2 : Push Bildirimler üzerine dokunun.

Adım 3: Push Push Bildirimleri için geçişi açın ve verilen seçeneklerden isteğinize göre zamanı seçin.

Instagram ayarlanan süreyi tamamladığında, bildirimler telefonunuzda açılmaya devam eder. Ondan önce açmak istiyorsanız, yukarıdaki adımda Cancel (İptal) seçeneğini kullanın.

Yayınları ve Öyküleri Sessize Al

Sessiz seçeneği, hikayeleri olan tüm sosyal ağlarda bulunur ve birisinin hikayelerini izlemeden izlemekten vazgeçmenizi sağlar.

Genellikle takip ettiğimiz birkaç kişinin gönderilerinden veya hikayelerinden sıkılırız. Sessiz özelliğinin yardım edebileceği yer burasıdır. Mute, birçok kullanıcı can sıkıcı hikayeler ancak ilginç yazılar gönderirken, öyküler ve gönderiler için ayrı ayrı kullanılabilir. Birisi sizi çok rahatsız ediyorsa, iki seçeneği de kapatabilirsiniz.

Bir öyküyü susturduğunuzda, kullanıcı hikaye listesinin sonunda gri görünür. Hala hikayelerine dokunup görüntüleyebilirsiniz. Benzer şekilde, yayınları kapattığınızda, kullanıcının gönderdiği yeni yayınlar zaman çizelgenizde görünmez ve en son yayınları görüntülemek için profillerini ziyaret etmeniz gerekir.

Yayınları ve hikayeleri kapatmak için şu adımları izleyin:

Adım 1: Sesini kapatmak istediğiniz Instagram profilini açın.

Adım 2: Sağ üst köşedeki üç nokta simgesine dokunun ve menüden Sessiz’i seçin.

Adım 3: Üç seçeneğe sahip olacaksınız : Mesajları Sustur, Hikayeyi Sustur ve Mesajları Sustur ve Hikaye. Sonuncusu hem yayınları hem de hikayeleri susturur. Seçiminize göre birini seçin.
Gönderileri kapatmak için, gönderinin üstündeki üç nokta simgesine dokunun ve menüden Sesi Kapat’ı seçin. Benzer şekilde, bir öyküyü susturmak için öykü tepsisindeki öyküye uzun dokunun ve Sessiz’i seçin. Ne yazık ki, Instagram’ın web arayüzü insanları susturma seçenekleri sunmuyor.

Birini susturursanız, bilecekler mi

Hayır. Yayınları veya hikayeleri sessize alsanız da, diğer kişiye bu konuda bilgi verilmeyecektir.

İnsanları Susturup Mesajlarınızı ve Öykülerinizi Görün

Evet. Sessiz insanlar hala yazılarınızı ve hikayelerinizi görebilir. Yayınlarınızı görmelerini istemiyorsanız, onları takipçilerinizden kaldırmanız veya engellemeniz gerekir. Hikayeler için, yerleşik hikayeleri gizle ayarını kullanarak bunları gizleyebilirsiniz.

İnsanları Sessize Alma

Evet, beğenebilirler, resimler hakkında yorum yapabilir ve size mesaj gönderebilirler.

Sesi Kapatmak

Hiç şüphesiz, Instagram aklımızı geri yüklemek için şaşırtıcı özelliklerle donatılmıştır. Üç sessiz işlevinin tümü aynı ada sahip olsa da, her biri benzersiz işlevler sunar. Şimdi farkı anladınız, onları uygun şekilde kullanabilirsiniz. Özetlemek için, iletilerin sesini kapatma bildirimleri susturur ve gönderilerin ve öyküler için susturma zaman çizelgenizden gizler.

Sessiz, istenmeyen postaları ve hikayeleri atlamak için kullanılan harika bir özellik olsa da, Instagram, işi susturmanın tam tersi olan başka bir özellik sunar. Diyelim ki belirli bir profilden hoşlanıyorsunuz ve bir hikaye ya da gönderi yazdıkları her zaman haberdar olmak istiyorsunuz. Bunu, profil için bildirimleri açarak yapabilirsiniz.