Instagram Nasıl Ekran Görüntüsü

Instagram, modern çağda fotoğrafların izlenebilmesinin prömiyer yolu haline gelmek için son on yılda büyüdü. Hem iOS hem de Android cihazlar ekran görüntüsünü işlevselliğini farklı bir şekilde yapıyorlar – bu yüzden her bir cihaz tipi için her bir yolu not edeceğiz.

İOS cihazları için tek yapmanız gereken uygulamayı açmak, istediğiniz gönderiye gitmek ve işlerin ortalanmış olduğundan emin olmak. Ekran görüntüsü almak için yapmanız gereken tek şey uyku / uyandırma düğmesini basılı tutmak ve ardından ana düğmeye basıp bırakmaktır. Ekran görüntülerini cihazdaki kamera rulosunda bulacaksınız. İPhone X kullanıyorsanız, biraz farklıdır – uyku / uyanık düğmesini ve üst ses düğmesini aynı anda basılı tutmanız ve ardından ekran görüntüsü almak için serbest bırakmanız gerekir.

Android’de, hala istediğiniz görüntüyü bulmak için uygulama üzerinden gitmek zorunda. Ortalayın ve ardından ses kısma düğmesinin yanındaki güç düğmesini basılı tutun. Aygıta bağlı olarak, bir minik resim gösterecek veya Fotoğraflar uygulamanızda bulabileceksiniz.

Karar

Gördüğünüz gibi Instagram ile ekran görüntüsü almak gerçekten çok kolay. Ve Snapchat’in aksine Instagram, fotoğraflarının veya videolarının ekran görüntüsünü alırken kullanıcıyı uyarmıyor.