Instagram Samsung Galaxy A20 üzerinde durmadan duruyor. İşte düzeltme.

Instagram, günümüzde en çok kullanılan uygulamalardan biridir ve iyi durumda olmasına rağmen, sorunların yaşandığı zamanlar her zaman vardır. Samsung Galaxy A20 cihazının bazı sahipleri, uygulamayı ve tüm hizmetlerini kullanmalarını engelleyen ‘Instagram’da durmaya devam ediyor’ hatası aldığını bildirdi. Hata, kelimenin tam anlamıyla, uygulamanın durduğu veya çökmeye devam ettiği anlamına gelir. Uygulamayla ilgili bir sorun veya ürün bilgisi sorununun işareti olabilir. Gerçek anlaşmanın ne olduğunu bilmenin tek yolu, bazı temel sorun giderme prosedürlerini yerine getirmektir.

Bu yazıda ‘Instagram devam ediyor’ hatasıyla birlikte Galaxy A20’nizde sorun giderme konusunda size yol göstereceğim. Önce uygulamayı gidermeyi deneyeceğiz, daha sonra sorun devam ederse bellenimi gidermek için ilerlemeye devam edeceğiz. Sorunun ne olduğunu belirleyene ve umarım sorunu çözene kadar bir olasılığını birbiri ardına koyalım. Bu nedenle, bu telefonun sahiplerinden biriyseniz ve şu anda bu sorunla ilgileniyorsanız, bu makalenin size yardımcı olabileceği için okumaya devam edin.

Ancak, başka bir şey yapmadan önce, telefonunuzla ilgili başka bir sorununuz varsa, sahipler tarafından bildirilen yüzlerce sorunu ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza gidin. Muhtemelen web sitemizde zaten mevcut çözümler var ya da en azından, zaten çözdüğümüz benzer sorunlar var. Öyleyse, probleminize benzer veya ilişkili olanları bulmaya çalışın. Bununla birlikte, daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorun anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Galaxy A20 ile ‘Instagram’da durmaya devam ediyor’ hatası ile ilgili sorun giderme

Çoğu zaman, bu sorun küçük bir sorundur ve yalnızca hata mesajındaki uygulamayı ilgilendirir. Ancak daha önce de söylediğim gibi, her zaman daha ciddi bir ürün yazılımı sorununun bir sonucu olma ihtimali vardır, özellikle de açıldığında çöken başkaları varsa. Şimdi, işte bu probleminiz varsa yapmanız gerekenler…

İlk çözüm: Telefonunuzu yeniden başlatmaya zorlayın

Olası bir bellenim sorununa sahip bir telefonu sorun giderirken, her zaman Zorla Yeniden Başlatma işlemini yaparak başlamanız gerekir. Telefonunuzun belleğini tazeleyecek ve tüm uygulamaları ve hizmetleri yeniden yükleyebilecek benzetilmiş bir batarya çıkarma. Bu sadece küçük bir ürün yazılımı sorunu veya aksaklığı nedeniyle ise, o zaman bu prosedür kesinlikle çözecektir. İşte bunu nasıl yapıyorsunuz:

    Sesi Azalt düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu 15 saniye boyunca veya Galaxy A20 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Telefon yeniden başlatmayı tamamladıktan sonra, ‘Instagram sürekli duruyor’ hatasının hala ortaya çıkıp çıkmadığını görmek için uygulamayı açın. Hala devam ederse, bir sonraki çözüme geçin.

Ayrıca OKUYUN: Samsung Galaxy A20 ‘Ayarlar durmaya devam ediyor’ hatasıyla yavaş çalışıyor

İkinci çözüm: Instagram Sıfırla

Uygulamalar söz konusu olduğunda, sıfırlama önbelleğini ve verilerini temizlemek anlamına gelir. Bir uygulama önbelleği, uygulamanın sorunsuz çalışmasına yardımcı olurken, veri dosyaları kullanıcının tercihlerini ve ayarlarını içerir. Bu dosyaları silmek, genellikle sorunun çözülmesine neden olur. Bu sadece uygulama ile bir sorun ise, o zaman bu prosedür onu düzeltecektir. İşte böyle yapılır:

    Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Öğesine gidin ve ardından Uygulamalar öğesine dokunun. Instagram’ı bulup dokunun. Depolama öğesine dokunun. Önbelleği temizle öğesine dokunun. Verileri temizle öğesine dokunun ve ardından onaylamak için Tamam öğesine dokunun.

Bundan sonra, biraz RAM serbest bırakmak ve yenilemek için telefonunuzu yeniden başlatmanız en iyisidir. Bundan sonra, ‘Instagram durdurulmaya devam ediyor’ hatasının hala ortaya çıkıp çıkmadığını görmek için uygulamayı başlatın.

Üçüncü çözüm: Instagram’ı kaldırın ve yeniden yükleyin

İlk iki prosedürü uyguladıktan sonra uygulama hala çökmeye devam ediyor, yapmanız gereken bir sonraki şey diğer uygulamalarla ve bellenim ile olan tüm ilişkilerini kaldırmak için cihazınızdan tamamen çıkarmak. Bundan sonra, en yeni sürümü kullandığınızdan emin olmak için tekrar yükleyin. İşte bu şeyleri nasıl yaptığınız:

    Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Öğesine gidin ve ardından Uygulamalar öğesine dokunun. Instagram’ı bulup dokunun. Depolama öğesine dokunun. Verileri temizle öğesine dokunun ve onaylamak için Tamam öğesine dokunun. Uygulamayı telefonunuzdan kaldırmak istediğinizi onaylayın. Yeniden başlattıktan sonra Play Store’u başlatın. ‘İnstagram’ı arayın ve sonra Instagram’a dokunun. Kuruluma başlamak için Kur’a dokunun. Kurulum tamamlandığında, uygulamayı başlatmak için Aç’a dokunun.

Eğer ‘Instagram durdurulmaya devam ediyor’ hatası hala görünüyorsa, bir sonraki çözüme geçin.

Ayrıca OKUYUN: Samsung Galaxy A20 yeniden başlatılıyor. İşte bunu düzeltmek için nasıl.

Dördüncü çözüm: Telefonunuzu sıfırlayın

Bazı nedenlerden dolayı Instagram ilk prosedürleri uyguladıktan sonra bile çökmeye devam ederse, ürün yazılımıyla ilgili bir sorun olması ve uygulama çökmesinin belirtilerden yalnızca biri olması çok olasıdır. Bu nedenle, ana sıfırlama gerekli olacaktır. Ancak, telefonunuzu gerçekten sıfırlamadan önce, önemli dosyalarınızın ve verilerinizin işlem sırasında silinecekleri bir kopyasını oluşturduğunuzdan emin olun. Ondan sonra, kilitlenmemesi için Google ve Samsung hesaplarınızı kaldırın, sonra telefonunuzu sıfırlamak için şu adımları izleyin:

    Aygıtı kapatın. Sesi Aç ve Güç tuşlarına basın ve basılı tutun. Galaxy A20 logosu göründüğünde, üç tuşu da bırakın. Galaxy A20’niz Kurtarma Modunda açılmaya devam edecek. Mavi ve sarı metinlerle siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanana kadar Ses kısma tuşuna basın. Master sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Bir sıfırlama kesinlikle böyle bir sorunu çözecektir, ancak olası tüm çözümleri tüketmeden hemen önermiyoruz.

Umarım Galaxy A20’nizi ‘Instagram devam ediyor’ hatasıyla düzeltmenize yardımcı olabiliriz. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Ayrıca OKUMA: Samsung Galaxy A20 ‘Instagram durur tutar’ hatası göstermeye devam ediyor

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın. Ayrıca her hafta yararlı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.