Instagram Samsung Galaxy A30’da durmaya devam ederse ne yapmalı

Instagram gibi uygulamalar iyi korunur ve sorunsuz çalıştıklarından emin olmak için güncellemeler düzenli olarak sunulur. Ancak hiçbir uygulama veya cihaz mükemmel değildir, bu nedenle her zaman ve her zaman sorunlarla karşılaşırsınız. Samsung Galaxy A30’un bazı sahipleri için Instagram’ın bir nedenle telefonlarında durmaya devam ettiğini bildiren durum böyle. Ancak üçüncü taraf uygulamaları ile ilgili şey, çökmeye başladığında veya düzgün çalışmadığında, sorunun genellikle uygulamanın kendisiyle sınırlı olmasıdır. Söylemeye gerek yok, düzeltmesi oldukça kolay.

Bu yazıda, Instagram ile ilgili bazı sorunları olan Galaxy A30’unuzda sorun gidermede size rehberlik edeceğim. Tüm olasılıkları inceleyeceğiz ve sonra sorunun gerçekte ne olduğunu bize anlayana kadar bunları birbiri ardına dışlayacağız. Bu nedenle, bu cihazın sahibiyseniz ve şu anda aynı sorundan rahatsız oluyorsanız, bu makale size bir şekilde yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Farklı bir soruna çözüm arayan kullanıcılar için, bu cihazla ilgili en yaygın sorunlardan bazılarını zaten ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza uğrayın. Sizinkine benzer sorunları bulmak için sayfaya göz atın ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Çalışmazlarsa veya daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Galaxy A30’u ‘Instagram durmaya devam ediyor’ hatasıyla düzeltme

Çökmeye devam eden üçüncü taraf uygulamalarının düzeltilmesinin oldukça kolay olmasının nedeni, her şey başarısız olduğunda bunları her zaman cihazınızdan kaldırabilmeniz ve bununla ilgili sorunu ortadan kaldırmasıdır. Ancak elbette, bu uygulamanın sizin için önemli olabileceğini biliyoruz. Bu yüzden kullanmaya devam edebilmeniz için düzeltmeye çalışacağız. Bununla birlikte, yapmanız gerekenler:

İlk çözüm: Zorunlu Yeniden Başlatma işlemini gerçekleştirin

Uygulamayı düzgün bir şekilde kullanabildiyseniz ve daha sonra ‘Instagram durmaya devam ediyor’ hatası belirgin bir neden veya neden olmadan ortaya çıktıysa, sorun sadece oldukça küçük bir firmware sorununun sonucu olabilir. Hataların meydana geldiği zamanlar vardır ve gerçekleştiğinde, bazı uygulamalar bundan etkilenebilir ve bu hata bu durumlardan sadece biri olabilir. Bu nedenle, bu yordamı uygulayın ve sorunun bundan sonra da devam edip etmediğine bakın:

    Sesi Kısma düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses seviyesi düğmesini basılı tutarken Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu da 15 saniye boyunca veya Galaxy A30 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Telefonunuz başarıyla yeniden başlatıldıktan sonra, uygulamayı açtığınızda sorunun devam edip etmediğini görmeye çalışın. Instagram durmaya devam ediyor hatası hala görünüyorsa, bir sonraki çözüme geçin.

AYRICA OKUYUN: Samsung Galaxy A30 ‘Facebook durmaya devam ediyor’ hatasını gösteriyor

İkinci çözüm: Instagram uygulamasının önbelleğini ve verilerini temizleyin

Daha önce de belirttiğim gibi, böyle bir sorun oluştuğunda, sorun sadece uygulamada olabilir. İlk çözüm sorunu çözemediğinden, yapmanız gereken bir sonraki şey Instagram’ı sıfırlamaktır. Bunu önbelleğini ve verilerini temizleyerek yapabilirsiniz. Bunu şu şekilde yapabilirsiniz:

    Instagram simgesinin bulunduğu ekrana gidin. Seçenekler görünene kadar Instagram simgesine uzun dokunun. Uygulama bilgisi’ne dokunun. Depolama’ya dokunun. Önbelleği temizle’ye dokunun. Şimdi, Verileri temizle’ye ve onaylamak için Tamam’a dokunun.

Instagram varsayılan ayarlarına geri getirilecek ve bu sadece bazı bozuk önbellek ve veri dosyalarının neden olduğu uygulamada bir sorunsa, bu prosedür bunu düzeltebilmelidir. Bununla birlikte, ‘Instagram durmaya devam ediyor’ cihazınızda hala görünüyorsa, bir sonraki çözüme geçin.

İLGİLİ POSTLAR: Samsung Galaxy A30, bir güncellemeden sonra ekran titremesi sorununu yaşamaya başladı

Üçüncü çözüm: Instagram’ı kaldırın ve yeniden yükleyin

İlk iki prosedür sorunu çözemezse, yapmanız gereken bir sonraki uygulamayı uygulamayı cihazınızdan kaldırmaktır. Bu ayrıca bellenim ve diğer uygulamalarla olan tüm ilişkilerini kaldıracaktır. Bundan sonra, uygulamanın en son sürümünü kullandığınızdan emin olmak için uygulamayı yeniden yükleyin. Bunları şu şekilde yapabilirsiniz:

    Ekranın üst tarafından aşağı doğru kaydırın ve ardından Ayarlar simgesine dokunun. Uygulamalar’ı bulup dokunun. Instagram’ı bulun ve üzerine dokunun. Depolama’ya dokunun. Önbelleği temizle’ye dokunun. Verileri temizle’ye dokunun ve onaylamak için Tamam’a dokunun. Geri tuşuna bir kez dokunun ve ardından Kaldır’a dokunun. Uygulamayı telefonunuzdan kaldırmak istediğinizi onaylayın.

Uygulamayı telefonunuzdan başarıyla kaldırdıktan sonra, yeniden yüklemenin zamanı geldi.

    Play Store’u başlatın. ‘İnstagram’ kelimesini arayın. Instagram’ın yanındaki Yükle simgesine dokunun ve yükleme bitene kadar bekleyin. Uygulama başarıyla yüklendikten sonra, başlatmak için Aç’a dokunun.

Temel olarak, bunlar ‘Instagram durmaya devam ediyor’ hatasını düzeltmek ve uygulamanın tekrar mükemmel çalışmasını sağlamak için yapmanız gereken şeyler. Bununla birlikte, sorun devam ederse veya her seferinde ortaya çıkarsa, cihaz yazılımında bir sorun olabileceğinden cihazınızı sıfırlamanız daha iyi olur. Veri dizini biçimlendirileceğinden cihazı Kurtarma Modundan sıfırlamak en iyisidir. Ancak bundan önce, önemli dosyalarınızı ve verilerinizi yedeklediğinizden emin olun ve ardından kilitlenmemek için Google hesabınızı kaldırın. Hazır olduğunuzda, Ana Sıfırlamayı gerçekleştirmek için aşağıdaki adımları izleyin.

    Sesi Yükselt ve Güç tuşlarını basılı tutun Galaxy A30 logosu gösterildiğinde, üç tuşun tümünü serbest bırakın. Galaxy A30’unuz Kurtarma Moduna önyükleme yapmaya devam edecektir. Mavi ve sarı metinleri olan siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet’ vurgulanana kadar Sesi azaltma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım sorunu cihazınızla çözmenize yardımcı olabiliriz. Kelimeyi yaymamıza yardımcı olsaydınız çok memnun oluruz, bu yüzden yararlı bulduysanız lütfen bu yayını paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın. Her hafta faydalı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.