Instagram Samsung Galaxy A50’de durmaya devam ediyor. Bunu nasıl düzeltebileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Instagram gibi popüler bir uygulama, Samsung Galaxy A50 gibi bir akıllı telefonda durmaya veya kilitlenmeye devam ettiğinde, uygulamanın her zaman bir sorun olmasını bekleyebilirsiniz. Facebook’un aksine, Instagram bir A50’ye önceden yüklenmiş olarak gelmiyor ve çökmeye devam eden üçüncü taraf uygulamaların düzeltilmesi gerçekten zor değil.

‘Instagram durmaya devam ediyor’ hata mesajı genellikle uygulamayı açtığınızda görünür. Çoğu zaman, uygulamanın logosunu kapatmadan ve ekranda hata görünmeden önce ekranda görebilirsiniz. Söylemeye gerek yok, bu sorun ortaya çıkarsa, söz konusu uygulamayı artık kullanamazsınız. Bu nedenle, uygulamayı tekrar kullanabilmek için bazı sorun giderme prosedürlerini uygulamanız gerekir.

Bu yazıda, Galaxy A50’nizi ‘Instagram durmaya devam ediyor’ hatasıyla sorun gidermede size yol göstereceğim. Gerçek sorunun ne olduğunu tespit edip düzeltebilene kadar her olasılığı araştırmaya ve birbiri ardına dışlamaya çalışacağız. Dolayısıyla, bu cihazın sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer bir sorunla karşılaşıyorsanız, bu makale düzeltebileceğinden okumaya devam edin.

Farklı bir soruna çözüm arayanlar için sorun giderme sayfamıza uğrayın, çünkü bu telefonla ilgili en yaygın sorunlardan bazılarını zaten ele aldık. Sizinkine benzer sorunları bulmak için sayfaya göz atın ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Onlar sizin için çalışmıyorsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimiz aracılığıyla istediğiniz zaman bize ulaşın.

‘Instagram durmaya devam ediyor’ hatasını gösteren bir Galaxy A50’de sorun giderme

Daha önce de söylediğim gibi, çökmeye devam eden üçüncü taraf uygulamaları düzeltmek daha kolaydır, çünkü her şey başarısız olursa, uygulamayı telefonunuzdan kaldırabilirsiniz ve hata da ortadan kalkacaktır. Ama bu uygulamayı kullanmak istediğiniz bir gerçeği biliyoruz, bu yüzden düzeltmenize yardımcı olacağız. Bununla birlikte, yapmanız gerekenler:

İlk çözüm: Telefonunuzu yeniden başlatmaya zorlayın

Bu yordamı, özellikle daha önce bu sorunla karşılaşmadıysanız yapmanız önemlidir. Uygulamayı açtığınızda ilk kez ‘instagram durmaya devam ediyor’ hatası ortaya çıkarsa, zorla yeniden başlatma sorunu düzeltebilir. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

    Sesi Kıs düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu da 15 saniye boyunca veya Galaxy A50 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Telefon yeniden başlatmayı tamamladıktan sonra, uygulamayı açtığınızda ‘Instagram durmaya devam ediyor’ hatasının hala görünüp görünmediğini görmeye çalışın. Hala devam ediyorsa, bir sonraki çözüme geçin.

AYRICA OKUYUN: Donmaya devam eden Samsung Galaxy A50’yi sabitlemek için adım adım kılavuz

İkinci çözüm: Instagram’ın önbelleğini ve verilerini temizleyin

Sorun uygulamada ise, önbelleği ve Instagram verilerini temizlemek genellikle yeterli olacaktır. Bu, uygulamanın önbelleğini ve veri dosyalarını siler ve bunları yenileriyle değiştirir. Galaxy A50’nizde şu şekilde yapılır:

    Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üst tarafından aşağı doğru hızlıca kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Öğesine gidin ve ardından Uygulamalar’a dokunun. Instagram öğesini bulun ve dokunun. Depolama’ya dokunun. Önbelleği temizle’ye dokunun. Verileri temizle’ye dokunun ve ardından onaylamak için Tamam’a dokunun.

Bu işlemi tamamladıktan sonra uygulamayı açın ve ‘Instagram durmaya devam ediyor’ hatasının hala görünüp görünmediğine bakın. Hala devam ediyorsa, bir sonraki çözüme geçin.

Üçüncü çözüm: Instagram’ı kaldırın ve yeniden yükleyin

Bu noktada, ürün yazılımı ve diğer uygulamalarla ilişkilerini kaldırmak için uygulamayı cihazınızdan tamamen kaldırmak daha iyi olacaktır. Bundan sonra, Play Store’daki en son sürümü kullandığınızdan emin olmak için uygulamayı yeniden yükleyin. İşte böyle yapılır:

    Instagram simgesinin bulunduğu ekrana gidin. Seçenekler görünene kadar Instagram simgesine uzun dokunun. Kaldır’a ve onaylamak için Tamam’a dokunun. Ana ekrana dönün ve Play Store’u başlatın. Instagram’ı arayın ve yüklemeye başlamak için Yükle’ye dokunun. Yükleme tamamlandığında, uygulamayı başlatmak için Aç’a dokunun.

Çoğu zaman, bu prosedürler böyle sorunları çözmek için fazlasıyla yeterlidir. Ancak, sorun bundan sonra devam ederse, bu sadece bir bellenim sorununun sonucu olabilir. Bir sonraki çözüme geçin.

AYRICA OKUYUN: Samsung Galaxy A50 gecikmeye devam ediyor. İşte düzeltme.

Dördüncü çözüm: Telefonunuzu sıfırlayın

Yukarıdaki tüm prosedürler sorunu çözemezse, sorun ürün yazılımı ile olabilir ve Instagram çöken uygulamalardan sadece biri olabilir. Bu noktada bir sıfırlama gerekli olacaktır. Bu nedenle, önemli dosyalarınızı ve verilerinizi yedekleyin, google ve samsung hesaplarınızı kaldırın ve ardından telefonunuzu sıfırlamak için şu adımları izleyin:

    Sesi Yükselt ve Güç tuşlarını basılı tutun. Galaxy A50 logosu gösterildiğinde, üç tuşun tümünü serbest bırakın. Galaxy A50’niz Kurtarma Modunda önyüklemeye devam edecektir. Mavi ve sarı metinleri olan siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Sesi azaltma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet’ vurgulanana kadar Sesi azaltma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım ‘Instagram durmaya devam eder’ hatasını gösteren Galaxy A50’nizi düzeltmenize yardımcı olabiliriz. Kelimeyi yaymamıza yardımcı olsaydınız çok memnun oluruz, bu yüzden yararlı bulduysanız lütfen bu yayını paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın. Her hafta faydalı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.