Instagram Samsung Galaxy S10 Plus çökmesini tutar

Instagram gibi popüler bir uygulama Samsung Galaxy S10 Plus gibi üst düzey bir cihaza çökmeye devam ederse, sorun ya uygulamanın kendisiyle ya da küçük bir ürün yazılımı sorununun bir sonucu olabilir. Geçmişte karşılaştığımız hemen hemen tüm uygulamalarla ilgili sorunlarda hep böyle olmuştur. Bu sorunlar, uygulamaya çok ihtiyaç duyduğunuzda karşılaşabileceğinizden dolayı oldukça can sıkıcı olsa da, düzeltilmesi oldukça kolaydır, bu yüzden her zaman bu konuda yapabileceğiniz bir şey vardır.

Bu yazıda, çökmeye devam eden veya “Maalesef Instagram Instagram durdu” hatasını göstermeye devam eden Galaxy S10 Plus Instagram ile ilgili sorunları gidereceğim. Sorunun ne olduğunu belirleyene ve umarım sorunu çözene kadar her olasılığı göz önünde bulundurmaya ve birbiri ardına koymayı deneyeceğiz. Bu nedenle, bu cihazın sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer bir sorunla karşılaşıyorsanız, bu makalenin size yardımcı olabileceği için okumaya devam edin.

Farklı bir soruna çözüm arayanlar için, bu telefondaki en yaygın sorunlardan bazılarına değindiğimiz için sorun giderme sayfamıza bakın. Sizinkine benzer sorunları bulmak ve önerdiğimiz çözümleri kullanmak için sayfaya göz atın. Sizin için çalışmıyorlarsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizden istediğiniz zaman bize ulaşın.

Instagram Galaxy S10 Plus üzerinde çökmesini tutar

Telefonunuzda uygulama sorunları olan sorun gidermede, temel prosedürleri kullanarak sorunu çözebileceğiniz için eksiksiz olmanız gerekir. Öncelikle, uygulamanın yalnızca bir sorun olup olmadığını bulmanız ve ardından sorun devam ederse bellenimi gidermeye devam etmeniz gerekir. Bu söylenirken, işte yapmanız gerekenler:

İlk çözüm: Arka plan uygulamalarını temizleyin ve telefonunuzu yeniden başlatmaya zorlayın

Yapmanız gereken ilk şey, hafızayı silmek için arka planda çalışan tüm uygulamaları kapatmak. Instagram, sosyal bir uygulama olarak, bu sorunun gelişimine katkıda bulunabilecek birçok uygulama ile ilişkilidir. Bu yüzden, bu sorunun yaşadığı diğer uygulamalar nedeniyle olmadığından emin olmalıyız. Arka plandaki tüm uygulamaları kapatmak için, eve geri dönün ve ardından Son tuşuna dokunun. Genellikle Giriş tuşunun sol tarafındadır. Bundan sonra, Tümünü kapat’a dokunun.

Arka planda çalışan tüm uygulamaları kapattıktan sonra, hafızasını yenilemek ve tüm uygulamalarını ve servislerini yeniden yüklemek için telefonunuzu yeniden başlatmaya zorlama zamanı geldi. Bu adımları takip et:

  Sesi azaltma düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken, açma / kapatma tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu da 15 saniye boyunca veya Galaxy S10 Plus logosu görünene kadar basılı tutun.

Bunları yaptıktan sonra, zorla yeniden başlattıktan sonra bile Instagram’ın çökmeye devam edip etmediğini bilmek için uygulamayı açın. Varsa, bir sonraki prosedüre geçin.

DA OKUMA: Samsung Galaxy S10 Plus yavaş performans ile nasıl düzeltilir

İkinci çözüm: Instagram uygulamasının önbelleğini sil

Bir uygulama çökmesinin en yaygın nedenlerinden biri bozuk veya eski önbellektir. Uygulamanın ilk kullanımdan sonra sorunsuz çalışması için sistem tarafından oluşturulan geçici bir dosyadır. Bu dosyayı silebilirsiniz ve yenisiyle değiştirilecektir ve işte böyle yaparsınız:

  Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı kaydırın. Ekranın sağ üst köşesindeki Ayarlar simgesine dokunun. Ayarlar açıldıktan sonra, Uygulamaları bulmak için aşağı kaydırın ve üzerine dokunun. Instagram’ı bulup dokunun. Depolama öğesine dokunun. Şimdi, Önbelleği temizle öğesine dokunun.

Bundan sonra, ana ekrana geri dönün ve uygulama çekmecesini yukarı çekin ve ardından Instagram’yı açın. Hala çöküyorsa, sıfırlamanın zamanı geldi.

Üçüncü çözüm: Sıfırlamak için Instagram veri dosyalarını silin

Bu uygulama ile sadece bir sorun varsa, o zaman bu prosedür kesinlikle düzeltecektir. Sadece sıfırlamak için veri dosyalarını silmek zorunda. Bunu yapmak, uygulamayı varsayılan ayarlarına döndürür. Hesabınızdan çıkış yapacaksınız ama endişelenmeyin, sorun çözüldüğünde tekrar giriş yapabilirsiniz. Ayrıca, Instagram yayınlarınızdan hiçbiri silinmeyeceğinden endişelenmeyin. İşte Galaxy S10 Plus’ınızda nasıl yapıldığı…

  Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı kaydırın. Ekranın sağ üst köşesindeki Ayarlar simgesine dokunun. Ayarlar açıldıktan sonra, Uygulamaları bulmak için aşağı kaydırın ve üzerine dokunun. Instagram’ı bulup dokunun. Depolama öğesine dokunun. Şimdi Verileri temizle öğesine dokunun. TAMAM düğmesine dokunarak sıfırlamayı onaylayın.

Instagram bu prosedürü uyguladıktan sonra bile çökmeye devam ederse, belki kurulum dosyalarından bazıları bozulmuş demektir. Bir sonraki çözüme geçin.

Ayrıca OKUYUN: Samsung Galaxy S10 Plus’ı kapattı ve yanıt vermiyor

Dördüncü çözüm: Instagram’ı kaldırın ve yeniden yükleyin

Uygulamayı kaldırmak, tüm dosyalarını ve ilişkilendirmelerini diğer uygulamalarla ve donanım yazılımı ile kaldırır. Bundan sonra telefonunuzda uygulamanın hiçbir iz bulunamadı. Bu nedenle, sorun bazı bozuk yükleme dosyalarından kaynaklanıyorsa, bu dosyaları kaldıracak ve uygulamayı yeniden yüklediğinizde, en son sürümü kullandığınızdan emin olabilirsiniz. Bunu yapmak için şu adımları izleyin:

  Giriş ekranından, uygulama çekmecesini açmak için yukarı kaydırın. Instagram’ı bulun ve ardından üzerine dokunun. Seçenekler gösterildiğinde, Kaldır’a dokunun. Telefonunuzu yeniden başlatın. Telefon yeniden başlattıktan sonra aktif hale geldiğinde Play Store’u açın. ‘İnstagram’ için arama yapın ve sonra Instagram’a dokunun. İndirme ve yükleme işlemini başlatmak için Yükle’ye dokunun.

Uygulama çökmeleri söz konusu olduğunda çoğu zaman bu prosedür onları düzeltmek için yeterlidir. Bununla birlikte, Instagram tüm bunları yaptıktan sonra çökmeye devam ederse, çökmeler bir bellenim sorunundan kaynaklanmış olabilir. Bunun için telefonunuzu sıfırlamanız gerekir.

DA OKUYUN: Spotify Samsung Galaxy S10 Plus’ınıza çarpmaya devam ederse ne yapmalı?

Beşinci çözüm: Dosyalarınızı yedekleyin ve telefonunuzu sıfırlayın

Sıfırlama, uygulama çökmeleri de dahil olmak üzere herhangi bir yazılımla ilgili sorun için nihai çözümdür. Ancak, bazı önemli dosya ve verileri kaybettiğinizde, olası tüm çözümleri tüketmeden önce bu prosedürü önermekte tereddüt ediyoruz. Ancak şimdi başka bir seçeneğiniz olmadığından, telefonunuzu sıfırlamanın zamanı geldi. Sıfırlamadan önce, önemli dosyalarınızı yedeklediğinizden ve Google ve Samsung hesaplarınızı kaldırdığınızdan emin olun, böylece yaptıktan sonra cihazınız kilitlenmeyecektir.

  Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Galaxy S10 Plus logosu ekranda göründüğünde, tüm tuşları serbest bırakın. Telefonunuz kurtarma moduna erişinceye kadar önyükleme işlemine devam edecektir. Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla ‘yı vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘vurgulanır. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında,’ Sistemi şimdi yeniden başlat ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım Galaxy S10 Plus’ı Instagram ile çözmenize yardım etmeyi başarmışızdır. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek, lütfen kelimeyi yayın.

İLGİLİ POSTLAR:

  WifiSamsung Galaxy S10 Plus, “nem algılandı” uyarısını göstermeye devam ederken Galaxy S10 Plus “internet kullanılamayabilir” hatası nasıl düzeltilirSamsung Galaxy S10 Plus, “Maalesef, Chrome durdu” hatası göstermeye devam ediyor