Instagram’da nasıl ekran görüntüsü alın

Instagram, son on yılda fotoğrafların modern çağda görüntülenmesinin en iyi yolu haline geldi. Hem iOS hem de Android cihazlar, yaptıkları ekran görüntüsü işlevselliğini farklı bir şekilde etkinleştiriyorlar – bu nedenle her cihaz türü için her yolu not edeceğiz.

İOS cihazlar için tek yapmanız gereken uygulamayı açmak, istediğiniz gönderiye gitmek ve işlerin ortalandığından emin olmaktır. Ekran görüntüsü almak için yapmanız gereken tek şey, uyku / uyandırma düğmesini basılı tutmak ve ardından ana ekran düğmesine basıp bırakmaktır. Ekran görüntülerinizi cihazdaki film rulonuzda bulacaksınız. İPhone X kullanıyorsanız, biraz farklıdır – uyku / uyandırma düğmesini ve üst ses düğmesini aynı anda basılı tutmanız ve ardından ekran görüntüsü almak için serbest bırakmanız gerekir.

Android’de, istediğiniz resmi bulmak için yine de uygulamadan geçmeniz gerekiyor. Ortalayın ve ardından ses kısma düğmesinin yanındaki güç düğmesini basılı tutun. Cihaza bağlı olarak, bir küçük resim gösterecektir ya da Fotoğraflar uygulamanızda bulabilirsiniz.

Karar

Gördüğünüz gibi, Instagram ile bir ekran görüntüsü almak gerçekten çok kolay. Snapchat’in aksine Instagram, fotoğraflarının veya videolarının ekran görüntüsünü aldığınızda kullanıcıyı bilgilendirmez.