Instagram’da video yayınlarken veya izlerken Galaxy S8 ekranı kararıyor

Bazı # GalaxyS8 kullanıcıları, Instagram uygulamalarının son zamanlarda düzgün çalışmadığı konusunda bize ulaştı. Özellikle, Instagram’a video gönderirken veya izlerken S8 ekranlarının siyahlaştığını söylediler. Instagram için çalışmıyoruz ve Instagram’a özgü hataların farkında değiliz, bu nedenle bu yayında size söyleyebileceğimiz tek şey herhangi bir uygulama sorunu için genel çözümler. Bu yayını kendi Instagram sorununuzu çözmede yararlı bulacağınızı umuyoruz.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altında verilen bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak istiyoruz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Mümkünse, nereden başlayacağımız konusunda bize bir fikir vermek için tam hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, yanıtlarımızdan atlayabilmemiz için bunlardan bahsettiğinizden emin olun.

1. Çözüm: Instagram uygulamasını kapatın ve yeniden açın

Uygulamalar bazen düzeltemedikleri dahili hatalarla karşılaşabilir. Bunun sonucu, küçük bir aksaklıktan işletim sistemini içerebilecek önemli bir can sıkıcı soruna kadar değişebilir. Uygulama sorunlarının çoğu kullanıcı tarafından düzeltilebilir ve yapabileceğiniz temel şeylerden biri, sorunlu uygulamayı kapatıp yeniden başlatmaktır. Durumunuz bir istisna değildir, bu nedenle kapattığınızda ne olacağını görmeye çalışmanız ve ardından Instagram uygulamanızı yeniden açmanız gerekir. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Son kullanılanlar düğmesine (Bixby düğmesinin solunda bulunur) dokunarak en son kullanılan uygulamaları görüntüleyin ve uygulamalar listesinde ilerleyin. Not: Simgeyi görüntülemek için cihazın sol alt köşesine dokunun. Instagram uygulamasını bulun Uygulamayı kapatmak için dokunun ve basılı tutun, ardından ekranı sola veya sağa kaydırın. bir şey göndermeye çalışırken veya video oynattığınızda.

2. Çözüm: Smart Stay özelliğini etkinleştirin

Bazı kullanıcılar için, video izlerken Smart Stay özelliğini etkinleştirmek ekranın kararmasını önler. Aslında, Smart Stay’ın Samsung tarafından kullanılmasının nedeni, ekranı kullanırken ekranın zaman aşımını önlemek için. Smart Stay’u etkinleştirmenin yardımcı olup olmayacağını görmek için, nasıl açılacağıyla ilgili aşağıdaki adımları izleyin:

  Ayarlar uygulamasını açın Ekran’a dokunun. Aşağı kaydırın ve Smart Stay’ı arayın. Smart Stay seçeneğine dokunun. Smart Stay kaydırıcısını açmak için sağa kaydırın.

Smart Stay özelliğinin yüzünüzü algılamak için ön kamerayı kullandığını unutmayın. Ekrana baktığınız ve ön kamera yüzünüzü yakaladığı sürece ekran açık kalmalıdır. Bu, Instagram’a yayın gönderirken ekranın kararmasını önlemeye yardımcı olmayabilir, ancak bir video izlerken de olabilir.

3.Çözüm: Ekran zaman aşımını daha uzun aralığa ayarlayın

Bir video izlerken olduğu gibi, ekranı kullanırken ekranın kararmasını önlemek için başka bir geçici çözüm daha uzun bir Ekran Zaman Aşımı seçeneği belirlemektir. Bunu yapmak için aşağıdakileri yapmanız gerekir:

  Ayarlar uygulamasını açın Ekran’a dokunun. Ekran Zaman Aşımı’na dokunun. En uzun Ekran zaman aşımı seçeneğini seçin (10 dakika).

Çözüm # 4: Instagram’ı Zorla

S8 ekranınız yalnızca Instagram’a video gönderirken veya izlerken siyahlaşırsa, yapılacak bir sonraki iyi uygulama çalışırken uygulamayı durdurmak için Zorla Durdur seçeneğini kullanmaktır. Bunu aşağıdaki adımları izleyerek yapabilirsiniz:

  Ayarlar uygulamasını açın. Uygulamalar’a dokunun ve Instagram’a dokunun. FORCE STOP düğmesine dokunun.

Çözüm # 5: Instagram Uygulama Önbelleğini ve Verilerini Temizle

Bir uygulamayı durdurmaya zorlamak temelde uygulamayı yeniden başlatıyor. Instagram şu anda hala sorunluysa, bir sonraki sorun giderme adımı uygulamanın önbelleğini ve verilerini silmektir. Önce uygulamanın önbelleğini silmeyi deneyin ve daha sonra nasıl çalıştığını görün. Bu yardımcı olmazsa, devam edin ve verilerini silin. İşte böyle:

  Ayarlar uygulamasını açın. Uygulamalar’a dokunun ve Instagram’a dokunun. Depolama’ya dokunun. Önbelleği Temizle düğmesine dokunun. Çözüm # 1’i izleyerek Instagram uygulamasını kapatın. Bu sorunu çözmezse, 1-4. Adımları tekrarlayın ve Verileri Temizle’yi seçin.

6. Çözüm: Instagram için güncellemeleri kaldırın

Bazen, uygulamayı varsayılan ayarlarına döndürmek sorunların giderilmesine yardımcı olur. Bunun nedeni, Android güncellemeleri gibi uygulama güncellemelerinin de kodlama sorunları getirebilmesidir. Instagram uygulamanız güncellenmediğinde iyi çalışıp çalışmadığını görmek için aşağıdaki adımları izleyin:

  Ayarlar uygulamasını açın. Uygulamalar’a dokunun ve Instagram’a dokunun.Uygulama Bilgisi sayfasında, sağ üst taraftaki Seçenekler simgesine dokunun. Güncelleştirmeleri Kaldır yazan tek seçeneği belirleyin. Uygulamayı fabrika ayarlarına döndürmek isteyip istemediğiniz sorulursa sürümünde Tamam’a dokunun.

Çözüm # 7: Instagram’ı Yeniden Yükleyin

Uygulamaya özgü herhangi bir sorunla başa çıkmanın bir başka iyi yolu, söz konusu uygulamayı yeniden yüklemektir. Instagram sorununuz bir istisna değildir, bu nedenle uygulamayı sildiğinizden emin olun, ardından Play Store’dan tekrar yükleyin.

Bir uygulamayı silmek için Ayarlar> Uygulamalar’ın altına gidin, Instagram uygulamasını bulun ve dokunun, ardından Mağazadaki uygulama ayrıntıları’na dokunun. Daha sonra Instagram’ın Play Store indirme sayfasına yönlendirileceksiniz. Kaldırmak için KALDIR düğmesine dokunun.

Çözüm # 8: Güncellemeleri kontrol edin

Uygulamalarınız için sık sık güncelleme yüklemezseniz, bazıları zaman içinde sorunlu hale gelebilir, özellikle yeni bir Android işletim sistemi sürümü gelir. İşletim sisteminin ve Instagram dahil tüm uygulamalarınızın güncel olduğundan emin olun.

9. Çözüm: Sorunu geliştiriciye bildirin

Yukarıdaki tüm önerilerimizi yaptıktan sonra sorun devam ederse, muhtemelen bir kullanıcının düzeltme yeteneğinin ötesinde bir kodlama sorunu vardır. Aksaklığı bildirmek için, aşağıdaki adımları uygulayarak Instagram’ın ayarlar menüsüne gidebilirsiniz:

  Instagram uygulamasını açın. Sağ alt taraftaki Profil simgesine dokunun, sağ üstteki üç noktalı simgeye dokunun. Aşağı kaydırın ve Sorun Bildir bağlantısına dokunun. Ardından, Sorun Bildir’e dokunun. belirtileri yaşamaya başlamadan önce cihazda yaptığınız değişiklikleri içeren sorun. Bu rapor Instagram’ın geliştirici ekibine iletilecek ve onlardan hak ettiği dikkati çekebilir veya edemeyebilir. Dışarıda milyonlarca Instagram kullanıcısı olduğunu ve bu konunun düşündüğümüz kadar yaygın olması durumunda, yeni oluşturduğunuz bileti “oylamaya” yardımcı olabileceğini unutmayın.

Bu arada, Instagram geliştiricilerinin raporunuz hakkında hemen bir şeyler yapacağından çok umutlu olmayın. Sadece rahatlayın, acele etmeyin ve sabırlı olun. Şanslıysanız, bir sonraki güncelleme sırasında bir yama yayınlanabilir.

 


Bizimle etkileşime geçin

Cihazınızla bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu nedenle Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurun ve cevaplarımızı sonraki yazılarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt garanti edemeyiz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmenin başka bir yolunu bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy’un sosyal ağ varlığı da var, bu yüzden Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.