Instagram’ın yeni karanlık modunu etkinleştirme

Karanlık mod, bu günlerde daha fazla uygulamada kullanılabilen bir seçenektir. Android 10’un piyasaya sürülmesinden bu yana yerel olarak mevcut olan bu, Android’in eski sürümleri için geçerli değildir, ancak bazı uygulamalar artık işlevselliği sunmaktadır. Instagram, bu karanlık modu herkes için entegre ederek adım atan son uygulamadır.

Twitter, YouTube ve Messenger’dan sonra, şimdi kullanıcılar arasında çok popüler olan bu özelliği sunma sırası geldi. Karanlık mod, gece vakti daha az parlak bir ortamın keyfini çıkarmanıza ve gözlerinizi daha fazla dinlendirmenize olanak tanır. AMOLED ekranlı bir akıllı telefonunuz varsa, aynı zamanda biraz enerji tasarrufu da sağlar.

    Karanlık tema veya karanlık mod gerçekten ne kadar pil tasarrufu sağlıyor?

Instagram tarafından dağıtılan karanlık mod, iOS 13, Android 10’da değil, aynı zamanda Android 9 Pie çalıştıran akıllı telefonlarda da kullanılabilir.

Android’de Instagram’ın Karanlık Modunu Etkinleştirme

Android 10’da

Prosedür basittir. Android 10’da Instagram’ın karanlık modunu etkinleştirmek için şu adımları izleyin:

    Etkinleştirmek için Ayarlar> Ekran> Karanlık Mod’a gidin

androidpit enable dark mode

    Instagram’ı açın ve işiniz bitti, bu kadar kolay

androidpit instagram dark mode

Android Pie 9’da

Devam etmeden önce Instagram’ın en az v114.0.0.0.38.120 sürümüne sahip olup olmadığınızı kontrol etmelisiniz. Durum böyle değilse, lütfen Google Play Store’dan güncelleyin. Bu işlevsellik şu anda yalnızca birkaç kullanıcı için ayrılmıştır. Ancak, bundan yararlanan şanslı birkaç kişiden biri olabilirsiniz. Her şey yolunda giderse, Instagram bu karanlık modu gelecekteki güncellemelerde tüm kullanıcılar için dağıtmalıdır.

Bu adımları takip et:

    Instragam’ı açın ve sağ alt taraftaki profilinizin simgesini tıklayın Sonra sağ üst taraftaki Ayarlar’ı ve ardından açılır menüdeki Ayarlar’ı tıklayın. Temalar’ı ve ardından Karanlık’ı tıklayın.

Ayrıca, Android Pie’daki akıllı telefonunuzun, üreticinizin sunduğu arayüz sayesinde karanlık bir moddan faydalanması da mümkündür. Bu durumda, bu modu ayarlardan etkinleştirip ardından Instagram’ı açarak Android 10’daki prosedürün aynısını uygulayın.

Instagram’daki karanlık modu kullanacak mısınız?

Apps
Tips & Tricks

Facebook Twitter