İnternet Samsung Galaxy A50’de duruyor. İşte düzeltme.

Samsung Galaxy A50’nin bazı sahipleri, telefonun ‘İnternet’ adlı varsayılan web tarayıcısını kullanarak göz atmaya çalıştıklarında ortaya çıkan ‘İnternet durmaya devam ediyor’ hatasını aldığını bildirdi. Cihazlarındaki İnternet’in durduğunu ve artık e-posta alamayacaklarını düşündükleri için çok endişe duyan sahipleri vardı. Ama burada durum böyle değil.

‘İnternet durmaya devam ediyor’ hata mesajı, telefonunuzdaki web tarayıcılarından birinin çöktüğü anlamına gelir. Ancak bu hatayla karşılaşsanız bile, Chrome’u veya başka bir üçüncü taraf web tarayıcısını kullanarak web’e göz atabilirsiniz. Aslında, bu sorunu hemen gidermeniz gerekmeyebilir. Ancak, sadece bu sorunu çözmek istiyorsanız, o zaman her zaman bu konuda yapabileceğiniz bir şey vardır.

Bu kılavuzda, Galaxy A50’nizi ‘İnternet durmaya devam ediyor’ hatasıyla ilgili sorun giderme konusunda size yol göstereceğim. Bu sorunun nedenini belirleyene kadar her olasılığı araştırmaya ve birbiri ardına dışlamaya çalışacağız. Bunu düzeltmenin en iyi yolu budur. Bu hatanın neden olduğu bu cihazın sahiplerinden biriyseniz, bu yayın size yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Her şeyden önce, cihazınızla ilgili başka sorunlarınız varsa, bu cihazla ilgili birkaç sorunu ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza göz atmayı deneyin. Oranlar, benzer sorunları ele alan bir yayın yayınlamış olmamızdır. Şu anda sahip olduğunuzlarla benzer semptomlara sahip olan sorunları bulmayı deneyin ve önerdiğimiz çözümleri kullanmaktan çekinmeyin. Sizin için işe yaramıyorlarsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, anketimizi doldurun ve bizimle iletişime geçmek için gönder’i tıklayın.

Galaxy A50’de ‘İnternet durmaya devam ediyor’ hatasıyla ilgili sorun giderme

İnternet önceden yüklenmiş bir uygulamadır ve bunun gibi bir sorun sadece uygulamayla ilgili bir sorun olsa da, bunun her zaman ciddi bir bellenim sorununun işareti olma olasılığı vardır. Bunu ele alacağız ve söylenerek, işte yapmanız gerekenler:

İlk çözüm: Zorunlu Yeniden Başlatma işlemini gerçekleştirin

Başka bir şeyden önce, zorla yeniden başlatmayı biraz zaman ayırın, çünkü bu hata sadece bellenimdeki küçük bir aksaklıktan kaynaklanabilir. Aksaklıklar ve diğer küçük sorunlar bu prosedürle giderilebilir. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

    Sesi Kıs düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses düğmesini basılı tutarken Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu da 15 saniye boyunca veya Galaxy A50 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Telefonunuz başarıyla yeniden başlatıldıktan sonra uygulamayı başlatın ve ‘İnternet durmaya devam ediyor’ hatasının hala görünüp görünmediğine bakın. Varsa, bir sonraki çözüme geçin.

AYRICA OKUYUN: Instagram, Samsung Galaxy A50’de durmaya devam ediyor. Bunu nasıl düzeltebileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

İkinci çözüm: İnternet uygulamasının önbelleğini ve verilerini temizleyin

Uygulamanın önbelleğini ve verilerini silmek uygulamayı sıfırlar. Bu sadece uygulamayla ilgili bir sorunsa, bu prosedür kesinlikle düzeltecektir. Ancak, tarama geçmişi ve yer işaretleri gibi verilerinizi kaybedebilirsiniz. Ancak telefonunuzu hesabınızla senkronize edebildiyseniz, bu veriler zaten buluta kaydedilmiş olabilir ve bundan sonra bunları yine de alabilirsiniz. Uygulama sıfırlamayı şu şekilde yapabilirsiniz:

    Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üst tarafından aşağı doğru hızlıca kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Öğesine gidin ve ardından Uygulamalar’a dokunun. İnternet’i bulup dokunun. Depolama’ya dokunun. Önbelleği temizle’ye dokunun. Verileri temizle’ye ve ardından onaylamak için Tamam’a dokunun.

Bunu yaptıktan sonra uygulamayı başlatmayı deneyin ve ‘İnternet durmaya devam ediyor’ hatasının hala görünüp görünmediğini görün.

AYRICA OKUYUN: Galaxy A50 metinleri çalışmıyor nasıl düzeltilir | metin gönderememek veya alamamak için sorun giderme

Üçüncü çözüm: Telefonunuzun tüm ayarlarını sıfırlayın

Birinci ve ikinci prosedürler sorunu çözemezse, yapmanız gereken bir sonraki şey, dosyalarınızı ve verilerinizi silmeden telefonunuzun ayarlarını fabrika varsayılanlarına geri döndürmektir. Bu, uygulama sorunlarına karşı etkili bir çözümdür ve yapılması oldukça kolaydır. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

    Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üst tarafından aşağı doğru hızlıca kaydırın. Sağ üst köşedeki Ayarlar simgesine dokunun. Genel yönetim’e gidin ve dokunun. Sıfırla’ya dokunun. Ayarları sıfırla’ya dokunun. Ayarları sıfırla düğmesine dokunun. İstenirse, PIN kodunuzu, Parolanızı veya Deseninizi girin. Son olarak Sıfırla’ya dokunun.

Ayarları sıfırladıktan ve uygulama açıldığında hala çöktükten sonra, ürün yazılımı sorunlarını giderme zamanı.

Dördüncü çözüm: Önbellek bölümünü silin

Önbellek bölümünün içeriğini silmek, eski önbelleği siler ve yenisiyle değiştirir. Sistem önbelleği bozulmuş olabileceği ve değiştirilmesi gerektiğinden bu önemli bir yordamdır. Endişelenmeyin, bunu yaparsanız dosyalarınızın ve verilerinizin hiçbiri silinmez:

    Sesi Yükselt ve Güç tuşlarını basılı tutun. Galaxy A50 logosu gösterildiğinde, üç tuşun tümünü serbest bırakın. Galaxy A50’niz Kurtarma Modunda önyüklemeye devam edecektir. Mavi ve sarı metinleri olan siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. Önbellek bölümünü silmek için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Evet’i vurgulamak için Sesi kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. Silme önbellek bölümü tamamlandığında, sistemi şimdi yeniden başlat Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Telefon başarıyla yeniden başlatıldıktan sonra, uygulamayı başlatın ve ‘İnternet durmaya devam ediyor’ hatasının hala görünüp görünmediğini görmek için göz atmaya çalışın. Varsa, bir sonraki çözümü yapmanız gerekir.

AYRICA OKUYUN: Samsung Galaxy A50 için “kamera başarısız” hatasını gösteren hızlı düzeltme

Beşinci çözüm: Master Galaxy A50’nizi sıfırlayın

Sıfırlama işlemi bu sorunu çözebilir ancak dosyalarınızın ve verilerinizin de silineceğinden bir kopyasını oluşturduğunuzdan emin olmanız gerekir. Yedeklemeden sonra, sıfırlama işleminden sonra cihazınızdan kilitlenmemeniz için google ve samsung hesaplarınızı kaldırın. Hazır olduğunuzda, telefonunuzu sıfırlamak için şu adımları izleyin:

    Sesi Yükselt ve Güç tuşlarını basılı tutun. Galaxy A50 logosu gösterildiğinde, üç tuşun tümünü serbest bırakın. Galaxy A50’niz Kurtarma Modunda önyüklemeye devam edecektir. Mavi ve sarı metinleri olan siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Sesi azaltma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet’ vurgulanana kadar Sesi azaltma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarız Galaxy A50’nizi ‘İnternet durmaya devam eder’ hatasıyla düzeltmenize yardımcı olabildik. Kelimeyi yaymamıza yardımcı olsaydınız çok memnun oluruz, bu yüzden yararlı bulduysanız lütfen bu yayını paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın. Her hafta faydalı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.