İnterneti kullanırken geciken Note8 için düzeltme (wifi veya mobil veri üzerinde)

Bu sorun giderme makalesi, # GalaxyNote8 ile ilgili olarak internete bağlandığında gecikmiş gibi görünen bir sorunu ele almaktadır. Bu durumda gecikme sorunu, kullanıcının ne yaptığına bakılmaksızın, cihazın genel olarak kötü bir performans sorunu yaşadığı açıkça görülüyor. Benzer bir durumunuz veya sorununuz varsa, bu yazı yardımcı olacaktır.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altında verilen bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak istiyoruz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Mümkünse, nereden başlayacağımız konusunda bize bir fikir vermek için tam hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, yanıtlarımızdan atlayabilmemiz için bunlardan bahsettiğinizden emin olun.

Bugünün sorunu: İnternet kullanırken geciken Note8 (ister wifi ister mobil veri olsun)

Merhaba. ilk olarak hemen hemen tüm telefonların günümüzde su geçirmez olduğu için bataryaya özel olarak Not8’e erişemezsiniz, bu yüzden önce bunu yoldan çıkaralım.

Tuhaf bir şekilde bunu yazarken klavye hızlı tuşum gerçekten yavaş çalışıyor. Ben yazarken, kelimeler sonsuzluğu alıyor; bu gerçekten rahatsız edici. Ama bu ve diğer birçok gizem arasında, bağlantımla popoda bir acı çekiyorum.

Yarım dolu veya 4 bar wifi daha az alabilirsiniz ve bu korkunç gecikmeler olsun veya Youtube videoları kesmeye devam. Örneğin, sayfaların açılması daha uzun sürer, uygulamalar şimdi aynı şeyi yapar. Aslında bu etkiyi görüyorum çünkü yazarken gecikiyor. Tüm bunlar daha önce hiç olmadı, özel olarak 4G’de olduğum zaman oluyor, ancak sanırım bu durumlara saygı duymak için kullanılan resepsiyon ve veriler.

Belki bir ayar mı yoksa bir hata mı yoksa ne yapacağımı gerçekten bilmiyorum. Eski telefonum kırıldığından beri telefonum oldukça yeni. Yeni bir telefona sahip olmanın iyi bir şey olduğunu düşündüm, güncellemelerim dolu ve her zaman bakım yapıyorum.

Ve oh, bakımda tuhaf bir şey oldu. Aynı dosyayı tekrar tekrar alıyorum. bu bir belge ve geri gelmeye devam ediyor. Ayrıca bir kez ve son telefonumda olmayan çok şey olur. Lütfen bana yardım et, yalvarırım.

Telefonumu yeniden başlatacağım ve önbellek parçalarını temizleyeceğim ve daha sonra güvenli modda ince çalıştıracağım. Sorun şu ki, güvenli modda ne arayacağımı bilmiyorum. Çok teşekkür ederim. – Patricio Abello

Çözüm: Merhaba Patricio. Eski veya yeni telefonlar, tıpkı bir bilgisayar gibi, birkaç nedenden dolayı yavaşlama ve düşük performans gösterme eğilimindedir. Sorunun nerede olabileceğini bilmek için bir dizi sorun giderme adımı gerçekleştirmeniz gerekir. Yavaş performans, yazılımla ilgili hatalar, kötü uygulamalar, bozuk önbellek veya donanım arızasından kaynaklanabilir. Bu kısa makale, nedeni nasıl belirleyeceğiniz konusunda size rehberlik etmelidir.

Düzenli olarak yeniden başlat

Telefonunuz gibi bilgisayarlar, düzenli olarak yeniden başlatıldıklarında yararlanabilirler. Bir cihaz ne kadar uzun süre çalışırsa, genel olarak performansını etkileyebilecek hatalarla karşılaşma olasılığı o kadar yüksektir. Bu hatalar ciddi sorunları garanti edecek kadar ciddi olmasa da, rahatsız edici olabilirler, çünkü normal bir görev gerçekleştirmesini istediğinizde telefonunuzun ne kadar hızlı tepki vereceğini veya işini etkileme eğilimindedirler. İdeal olarak, küçük performans hatalarından kaçınmak için telefonunuzu birkaç günde bir yeniden başlatmanız gerekir.

Yumuşak sıfırlama

Yumuşak sıfırlama, yeniden başlatma için süslü bir terimdir. Yumuşak sıfırlamanın normal yeniden başlatma ile sahip olduğu tek fark, nasıl elde edildiği. Samsung, Galaxy amiral gemisi cihazlarındaki çıkarılabilir pil paketlerinden uzaklaşırken, pili çıkarmanın etkisini simüle etmenin bir yolunu bulmalı. Pili telefondan çıkarmak, geçmişte çıkarılabilir pil paketlerine sahip cihazlardaki sorunları çözmenin etkili yollarından biridir. Samsung Galaxy S6 ile başlayarak, amiral gemisi telefonları artık bu sorun giderme kolaylığının tadını çıkarmıyor, bu nedenle Samsung’un çıkarılabilir pilleri olmayan cihazlarda simüle etmesinin bir yolunu oluşturması gerekiyor. Bu yordama artık yumuşak sıfırlama adı verilmektedir.

Note8’inizde yumuşak sıfırlama işlemini nasıl yapacağınızı merak ediyorsanız, aşağıdaki adımları izleyin:

    Önce Sesi Kısma düğmesini basılı tutun, ancak bırakmayın. Basılı tutarken Güç tuşunu basılı tutun. Her iki tuşu da 10 saniye veya daha fazla basılı tutun.

Uygulama ve Android güncellemelerini yükleme

Bilinen hatalar, aksaklıklar ve performans sorunları bazen basit bir güncelleme adımı ile giderilir. Note8’inizin yakın zamanda güncellendiğini anlıyoruz, bu iyi bir şey ama uygulamalarınız ne olacak? Performans sorunlarına yol açabilecek hataları en aza indirmek için hem uygulamaların hem de işletim sisteminin güncellenmesi gerekir. Ayrıca, kullanılabilir olduklarında yükleyebilmeniz için uygulama güncellemelerini kontrol ettiğinizden emin olun. Uygulama güncellemeleri, Android güncellemelerinden daha sık olma eğilimindedir, bu nedenle Play Store uygulamasını otomatik olarak indirip yükleyecek şekilde ayarlamadıysanız, düzenli olarak kontrol ettiğinizden emin olun.

Önbellek bölümünü temizle

Not 8’iniz, uygulamaları hızlı bir şekilde yüklemek için önbellek bölümünde depolanan sistem önbelleği adı verilen özel bir dosya ve klasör kümesi kullanır. Bazen bu sistem önbelleği bozulur, bu nedenle düzenli olarak silmeniz gerekir. Bunu yapmak, cihazı sıfırdan yeni bir önbellek oluşturmaya zorlayacaktır. Önbellek bölümünü temizlemek, performansla ilgili birçok sorunu düzeltmenin etkili bir yoludur. Aşağıdaki adımları uygulayarak bu çözümü yaptığınızdan emin olun:

    Sesi Yükselt tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları serbest bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye önce görünecektir ‘önbellek bölümünü sil’ seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet’ vurgulanana kadar Sesi kısma tuşuna basın ve Güç düğmesine basın. önbellek bölümü tamamlandı, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Güvenli moda geçin ve gözlemleyin

Play Store’dan yüklediğiniz uygulamaların sorunlara neden olabileceğini herkes bilmiyor. Evet bu doğru. Tüm uygulamalar aynı uzmanlık ve deneyim düzeyinde oluşturulmaz. Bazıları kusursuz bir şekilde çalışabilirken bazıları böyle çalışmayabilir. Genellikle cihazınıza saygın bir kaynaktan olup olmadıklarını kontrol etmeden uygulamaları yüklerseniz, sorunlarla karşılaşmanız veya daha da kötüsü kişisel bilgilerinizin güvenliğini tehlikeye atmanız sadece bir zaman meselesidir.

Durumunuzdaki sorun giderme amacıyla, güvenli moda önyükleme yapmak, yavaş performans gösteren Note8’inizin bir uygulamadan kaynaklanıp kaynaklanmadığını bilmek için iyi bir yoldur. Bu moddayken, cihazınızın kutusundan çıkarıldıktan sonra indirilen ve yüklenen tüm uygulamaların çalışmasına izin verilmez. Bu nedenle, Note8’iniz normal şekilde çalışacaksa, uygulamalardan birinin soruna neden olduğunun bir işareti.

Note8’inizi güvenli moda çalıştırmak için şu adımları izleyin:

    Cihazı kapatın.Güç tuşunu model adı ekranının ötesinde basılı tutun. Ekranda “SAMSUNG” görüntülendiğinde, Güç tuşunu bırakın.Güç tuşunu bıraktıktan hemen sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutun. Cihaz yeniden başlatılıncaya kadar sesi kısma tuşu.Safe modu ekranın sol alt köşesinde görüntülenecektir. Güvenli Modu gördüğünüzde Sesi kısma tuşunu serbest bırakın. Note8’inizi bu modda 24 saat çalıştırın. Normal moda döndürmemek için yeniden başlatmamaya dikkat edin.

24 saat sonra herhangi bir fark olup olmadığını söyleyebilmelisiniz. Note8’iniz düzgün çalışıyorsa ve gecikmiyorsa veya kötü performans göstermiyorsa, sorunlu bir üçüncü taraf uygulamanızın işareti. Hangi uygulamanın soruna neden olduğunu bilmek için, onu tanımlamak için zaman ve çaba harcamanız gerekir. Unutmayın, güvenli mod tam uygulamayı tam olarak belirlemez. Bunu kendiniz yapmanız gerekecek ve bu, kaldırma, gözlemleme ve kaldırma döngüsü yaparak yapılır. Temel olarak, yapmak istediğiniz şey:

    bir uygulamayı kaldırın, cihazı yeniden başlatın ve telefonu birkaç saat gözlemleyin.

Note8’iniz bir uygulamayı kaldırdıktan sonra veya gözlem yaparken normal şekilde çalışıyorsa, son silinen uygulama suçlanır. Hiçbir değişiklik yoksa, suçluyu tanımlayana kadar yukarıda açıklanan aynı döngüyü yapın.

Bu sürecin biraz zaman alabileceğini biliyoruz, ancak hangi uygulamanın soruna neden olduğunu bilmenin tek yolu bu.

Fabrika ayarları

İdeal olarak, Note8’iniz şimdiye kadar zaten düzeltilmiş olmalıdır, ancak yukarıdaki tüm önerileri yaptıktan sonra hiç olmazsa, fabrika ayarlarına sıfırlama yapmaktan başka seçeneğiniz yoktur. Adından da anlaşılacağı gibi, tüm yazılım ayarlarınız fabrika varsayılanlarına döndürülecektir. Fabrika durumu yazılımının bir Note8’i yavaşlatmayacağını biliyoruz, bu nedenle işletim sistemiyle ilgili sorunla karşılaşırsanız fabrika ayarlarına sıfırlama yardımcı olacaktır.

Note8’inizi fabrika ayarlarına sıfırlamak için şu adımları izleyin:

    Fotoğraflar, videolar, belgeler vb. Gibi kişisel verilerinizin bir yedeğini oluşturun. Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, bırakın tüm tuşlar (‘Sistem güncellemesini yükleme’, Android sistem kurtarma menü seçeneklerini göstermeden önce yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca görünecektir). “Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla” seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. ‘Evet – tüm kullanıcı verilerini sil’ vurgulanana kadar ses kısma tuşu. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Profesyonel yardım alın

Son olarak, eğer her şey başarısız olursa, sadece kötü donanımın suçlanacağını varsayabilirsiniz. Daha önce de belirtildiği gibi, böyle bir sorun, kötü bir donanım olasılığı da dahil olmak üzere birçok şeyden kaynaklanabilir. Yukarıda önerilen tüm sorun giderme adımlarımız bir şeyi bilmek içindir – bir uygulama veya yazılım hatasının Not8’inizin korkunç bir performans sergilemesine neden olup olmadığını görmek için. Bu önerilerden biri yardımcı olmadığından, yalnızca bir sonuç var – Note8’inizde bir donanım sorunu var. Düzeltmek için, onarılabilmesi veya değiştirilebilmesi için göndermeniz gerekir.

 


Bizimle etkileşime geçin

Cihazınızla bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu nedenle Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurun ve cevaplarımızı sonraki yazılarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt garanti edemeyiz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmenin başka bir yolunu bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy’un sosyal ağ varlığı da var, bu yüzden Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.