İOS 13 güncellemesinden sonra iPhone’unuz açılmazsa ne yapmalı?

Yakın zamanda iOS 13 güncellemesini alan birçok iPhone sahibi, cihazlarının kapalı olduğunu ve artık açılmayacağını bildirdi. Ancak bu sorunla ilgili olan şey, cihazınızda herhangi bir fiziksel ve / veya sıvı hasarı belirtisi olmadığı sürece, her zaman tekrar yanıt vermesini sağlayabilmenizdir. İPhone’unuzu canlandırmak için bazı karmaşık prosedürler bile yapmanız gerekmez.

Bu yazıda, iPhone’unuzu tekrar yanıt vermeyecek birkaç temel ama etkili çözümü sizinle paylaşacağım. Bu nedenle, böyle bir sorundan rahatsız olan sahiplerden biriyseniz, bu makale size bir şekilde yardımcı olabileceği için okumaya devam edin.

Bir çözüm bulmaya çalışırken sitemizi bulan akıllı telefon sahipleri için, telefonunuzun desteklediğimiz cihazlardan biri olup olmadığını görmeye çalışın. Öyleyse, o cihazın sorun giderme sayfasını ziyaret edin, kendinize benzer sorunları bulmak ve çözümlerimizi ve geçici çözümlerimizi kullanmaktan çekinmeyin. Ancak, bundan sonra hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurun ve bizimle iletişime geçmek için gönder’i tıklayın.

İOS 13’ten sonra açılmayacak bir iPhone’u düzeltme

Çoğu zaman, bu tür bir sorun bir ürün yazılımı çökmesinden kaynaklanır. Bu genellikle cihazınızın donanımla ilgili bir tür sorunu olduğu izlenimini verir, ancak gerçekte aslında oldukça küçük bir ürün yazılımı problemidir. İşte bu sorun hakkında yapmanız gerekenler…

İlk çözüm: iPhone’unuzu yeniden başlatmaya zorlayın

Bu prosedür, sistem çökmelerine karşı en etkili prosedürdür. Aslında, bir ürün yazılımı güncellemesinden sonra açılmayacak olan iPhone’unuzu düzeltmek için yapmanız gereken tek şey olabilir. Zorla yeniden başlatma, aslında cihazınızın belleğini yenileyecek ve tüm hizmetleri yeniden yükleyecek simüle edilmiş bir pil çıkarma işlemidir. Bu, dosyalarınızı veya verilerinizi silmez. Bu nedenle, böyle bir problemle başa çıkmak güvenli ama oldukça etkilidir. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

    Sesi Açma düğmesine ve ardından Sesi Kısma düğmesine hızlıca basın ve bırakın. Sesi azaltma düğmesini bıraktığınız anda, Apple logosu ekranda görünene kadar Side veya Power tuşunu basılı tutun.

Çoğu zaman, bu siyah bir ekrana yapışmış bir iPhone’u düzeltir. Ancak cihazınızı yanıtlayamadıysanız, bir sonraki prosedürü gerçekleştirmeden önce bu prosedürü birkaç kez daha yapın.

İkinci çözüm: iPhone’unuzu şarj edin ve Zorunlu Yeniden Başlatma yapın

Sorunu çözmek için ilk çözüm ve iPhone’unuz hala açılmıyorsa, pilin tamamen boşalmış olması çok olasıdır. Cihaz kritik pil seviyesine ulaştığında veya meyve suyu bitmeden önce aygıt yazılımının çöktüğü zamanlar vardır. Bu olduğunda, iPhone’unuz şarj cihazına yanıt vermez veya açma / kapatma tuşunu basılı tutarsanız. Ama endişelenme, her zaman bu konuda yapabileceğin bir şey var. İşte böyle…

    İPhone şarj cihazını çalışan bir duvar prizine takın. Orijinal kabloyu kullanarak telefonu şarj cihazına bağlayın. Telefonun şarj sembolünü gösterip göstermediğinden bağımsız olarak, en az 10 dakika şarj cihazına bağlı bırakın. Sesi Açma düğmesine ve ardından Sesi Kısma düğmesine hızlıca basın ve bırakın. Sesi azaltma düğmesini bıraktığınız anda, Apple logosu ekranda görünene kadar Side veya Power tuşunu basılı tutun.

İPhone’unuz fiziksel veya sıvı hasarı nedeniyle kapanmadığı sürece, bu işlemlerden birini yaparak tekrar yanıt verebilmeniz gerekir.

Umarım bu yazı bir şekilde iPhone’unuzu tekrar yanıtlamayacak hale getirmenize yardımcı olmuştur. Kelimeyi yaymamıza yardımcı olsaydınız çok memnun oluruz, bu yüzden yararlı bulduysanız lütfen bu yayını paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın. Her hafta faydalı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.