İOS için Chrome'da Görüntüleri Kaydetmenin En İyi 3 Yolu

İOS için Google Chrome, Safari’nin en iyi alternatiflerinden biridir. Ve yenilenen kullanıcı arayüzü, herhangi bir görevi yerine getirmenin artık oldukça sezgisel olduğu anlamına geliyor. Ama yine de kafanı çizmene izin verebilecek tuhaf bir hareket var. Örneğin, duvar kağıdı olarak indirmek ve kullanmak veya başka biriyle paylaşmak istediğiniz harika bir resme rastladığınızı varsayalım – ama bunu nasıl yapıyorsunuz?

Neyse ki, Chrome'da görüntü kaydetmenin tek yolu değil, birden çok yolu var. Yani daha fazla uzatmadan, hadi onlara bir bakalım.

Note: It’s not possible to save images that are part of a webpage background.

1. Fotoğraflar App Kaydet

Chrome, rastladığınız herhangi bir resmi Fotoğraflar uygulamanıza kaydetmeyi çok kolaylaştırır. Bir fotoğrafa birkaç saniye basılı tutmanız yeterlidir; daha sonra bir ekran menüsü görünecektir.

Şimdi, Görüntüyü Kaydet öğesine dokunun; otomatik olarak Fotoğraflar uygulamasının Camera Roll albümüne kopyalanan görüntüyü bulmalısınız. Harika değil mi?

Note: If you receive a ‘Cannot Save image’ error message, check the Troubleshooting Section further below to figure what you can do about that.

Also on Guiding Tech
Top 18 Chrome for iOS Tips and Tricks to Surf like a Pro

Read More

2. Panoya Kaydet

Görüntüleri Photos uygulamasına kaydetmek iyi bir seçenek ancak bunun yerine başka bir uygulamaya doğrudan kopyalanmasına ne dersiniz? Fotoğraf kitaplığınızı karıştırmadan notunuza veya mesajınıza bir resim eklemek istiyorsanız bu oldukça yararlı olur, değil mi?

Neyse ki, Chrome bunu yapmanıza izin veriyor. Menüdeki Görüntüyü Kopyala seçeneğine dokunmanız yeterlidir (görüntüye dokunduktan ve basılı tuttuktan sonra görüntülenenle aynı) ve iOS panosuna kopyalanmalıdır.

Bir uygulamaya gidin (Mesajlar, Notlar, Posta vb.) Ve resmi yerleştirmek istediğiniz alana dokunun ve basılı tutun.

Yapıştır öğesine dokunun; görüntünün hemen görünmesi gerekir.

3. Sürükle ve Bırak (Yalnızca iPad)

İPad'inizde Chrome kullanıyorsanız, buna bayılacaksınız. Resimleri yukarıdaki yöntemlerle kaydetmek veya kopyalamak yerine, resimleri anında diğer uygulamalara taşımak için iOS'in sürükle ve bırak işlevini kullanabilirsiniz. Ancak bunu daha da iyi yapan şey, aynı anda birden fazla fotoğrafı da taşıyabileceğiniz gerçeğidir.

Hem Chrome'u hem de görüntüleri bölünmüş görünümde kopyalamak istediğiniz uygulamayı açarak başlayın. Ardından görüntülerle sayfaya gidin. Şimdi, bir görüntüyü basılı tutun ve görüntünün altına yapışması için parmağınızı hafifçe sürükleyin.

Tip: To initiate split-view, drag the app from the iPad dock over Chrome — once it starts to hover, simply pull down on the handle above the floating window.

Şimdi, diğer görüntünün üzerine dokunarak orijinal görüntünün altında istiflenmeleri için başka bir parmağınızı kullanın. Sayfayı yukarı ve aşağı da kaydırabilirsiniz, ancak hareketi başlatmak için kullandığınız parmağınızı kaldırmayın – bu olursa sıfırdan başlatmanız gerekir.

Tüm görüntüleri seçtikten sonra, onları diğer uygulamaya sürükleyin ve sonra parmağınızı bırakın. Hemen kopyalanmalılar! Bu hareketi kullanarak görüntüleri Fotoğraflar uygulamasına da kaydedebilirsiniz.

Note: When dragging over the images, the counter on top of the stack turns green to indicate supported areas where you can release your finger. Certain apps may not support the gesture at all.

Also on Guiding Tech
How to Block Ads in Chrome for iOS

Read More

Sorun giderme ipuçları

Yukarıdaki yöntemlerle ilgili herhangi bir sorun yaşarsanız, aşağıdaki sorun giderme ipuçları bir anda sorun gidermeye yardımcı olacaktır.

Fotoğraflar App kaydedemiyorum – İzinler sağlayın

Görüntüyü Kaydet seçeneğini kullanarak görüntülerinizi doğrudan Fotoğraflar uygulamasına kaydetmeye çalışırken, bir 'Görüntü Kaydedilemiyor' hata mesajı alabilirsiniz. Bu, Chrome'un görüntüleri Fotoğraflar uygulamasına kopyalamak için izinleri olmadığında gerçekleşir. Ancak, sorunu çözmek oldukça kolaydır.

Ayarlar uygulamasına gidin ve ardından Chrome'a dokunun. Sonraki ekranda Fotoğraflar'a dokunun.

Erişim izinlerini Oku ve Yaz olarak ayarlayın. Bu, tarayıcıya görüntüleri Fotoğraflar uygulamasına kaydetmek için gereken izinleri sağlamalıdır.

Panoya Kopyalanamıyor – Chrome'u Güncelleyin

Tarayıcının görüntüleri panoya kopyalama özelliği yalnızca Google Chrome 71.0 sürümünden itibaren mümkündür. Chrome'un güncellenmiş bir sürümünü çalıştırmıyorsanız (otomatik güncellemeler devre dışı bırakılmışsa mümkündür), olasılıkla Görüntü Kopyala seçeneğini görmemeniz olasıdır.

Chrome'u güncellemek için App Store'a gidin ve ardından Güncellemeler'e dokunun.

Yeni güncellemeleri taramak için Güncellemeler ekranında aşağı doğru kaydırın. Google Chrome'da bir güncelleme mevcutsa, GÜNCELLEME öğesine dokunun.

Güncellemeden sonra, bir görüntüye uzun basarken Görüntü Kopyala seçeneğini görmelisiniz.

Sürükle ve Bırak Çalışmıyor – Force-Quit Apps

Zaman zaman, görüntüleri bölünmüş görünümde başka bir uygulamaya sürüklemek işe yaramayabilir. Bu, genişletilmiş çoklu görev oturumlarıyla ilişkili rastgele aksaklıklar nedeniyle olur ve hem Chrome'u hem de söz konusu uygulamayı zorla bırakarak hızlı bir şekilde çözebilirsiniz.

Her iki uygulamayı da zorlamak için, uygulama değiştiriciyi açmak için iPad'inizdeki Giriş düğmesine iki kez dokunun ve ardından birleştirilmiş uygulama kartını yukarı kaydırın.

Bundan sonra, her iki uygulamayı da yeniden başlatın, bölünmüş görünümü yeniden başlatın ve ardından görüntüleri yeniden kopyalamayı deneyin – büyük ihtimalle herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız.

Also on Guiding Tech

.camp-list-518{background-image:linear-gradient(to left,rgba(42,0,113,.3),rgba(42,0,113,.8) 50%),url(‘https://cdn.guidingtech.com/imager/media/assets/208292/Chrome-Find-and-Remove-Harmful-Software-Featured_1584714de1996cb973b8f66854d0c54f.png?1542636565’);background-size:cover;background-position:center center}

#chrome

Click here to see our chrome articles page

Onları kurtar!

Böylece fotoğrafları Chrome'dan iOS cihazınıza kaydetmeye devam edersiniz. Görüntüleri Photos uygulamasına indirdikten sonra bunları başka bir uygulama çalışmasına aktarırken, diğer yöntemler çok daha hızlıdır (özellikle iPad'e sürükleyip bırakın) ve ayrıca çok daha az karışıklığa neden olur. Bu yüzden, gerektiğinde ve gerektiğinde bunları kullanmayı unutmayın.