İOS ve Android için En İyi 5 Habit Tracker Uygulaması

Bu dijitalleşme çağında, sık sık hayatımızdaki temel şeylere kör bir gözle bakarız. Facebook, Instagram ve Twitter gibi sosyal dikkat dağıtıcıları taşıyan telefonlarımız üretkenliğimizi azalttı. Son zamanlarda bir hedefe ulaşmayı ya da küçük alışkanlıkları ve önemli faaliyetleri takip etmeyi zor buldunuz mu?

Arrow 2889040 1280

Bunun için bir çözümümüz var – Habit Tracking uygulamaları. Hem App Store hem de Play Store çeşitli alışkanlık izleyici uygulamalarıyla doludur. Bu uygulamalar ilaç almak, yürüyüş yapmak, geceleri diş fırçalamak, bitkileri sulamak, vb. Gibi rutin izlemelerde yararlı olabilir. Bunlar, herhangi bir alışkanlık izleme uygulamasını kullanmak için kullanılabilecek senaryolardan sadece birkaçıdır.

Bu yazıda, iOS ve Android için en iyi beş alışkanlık izleyici uygulamasında size rehberlik edeceğiz. Detaylar en iyi özellikleri, uygulamanın vurgulanmasını, fiyatını, platformlar arası işlevini ve daha fazlasını içerecektir. Hadi içeri girelim.

1. TickTick

TickTick listedeki çok yönlü bir üründür. Uygulamanın mükemmel görev yönetimi işlevleri için bilinir. Ama aynı zamanda zamanlayıcı ve alışkanlık takibi sunuyor.

İşlev, varsayılan olarak etkin değildir. Ayarlar> Sekme Görünümü> Alışkanlık takibini etkinleştir.

Tick Tick AddTick Tick 2

Şimdi, + simgesine dokunun, uygulama size alışkanlıkların bir listesini sunar ve sıklık, gün ve hatırlatmalar ekleyebilirsiniz.

Rutin liste takvimin altında görünecektir. Bir zaman dilimi içinde her alışkanlığı elle kontrol etmeniz gerekir. İstatistikler hakkında konuşurken, ilerlemeyi aylık olarak takip edebilir ve bir etkinliği tamamlama sayısını görebilirsiniz.

Tick Tick

Diğer özellikler görev yönetimi, zamanlayıcı desteği, çeşitli temalar, simge paketleri, hatırlatıcılar ve daha fazlasını içerir. Yılda 29,99 $ maliyeti ve kısa bir süre için denemek için 3 dolarlık aylık bir planı seçebilirsiniz.

Uygulama, iOS, Android, Windows, Web ve Mac ekosistemi için kullanılabilir.

2. Yaşam Biçimi

Adından da anlaşılacağı gibi, Yaşam Yolu sürekli bir alışkanlık zinciri ile hayatı geliştirmekle ilgilidir. Uygulamayı başlattığınızda, bazı günlük alışkanlıklar eklemeniz istenecek. Bir de onların rutinlerini de ekleyebilirsiniz.

Way Of Life HomeWay Of Life Goal

Ana sayfa, haftalık takvim görünümünde listelenen alışkanlıkları görüntüler. Üzerine dokunup bugünün görevini manuel olarak onaylayabilir veya reddedebilirsiniz. Kullanıcılar canlı verileri giriş sekmesinden yeşil / kırmızı sekmelerde görebilecekler.

Trendler bölümünde tamamlanan toplam rutinler bir çubuk grafikle gösterilir.

Way Of Life Stats

Way Of Life Settings

Diğer işlevler arasında hatırlatıcı, farklı uygulama simgeleri, uygulama temaları, istatistikler yoluyla ayrıntılı veriler ve daha fazlası bulunur. Bu uygulamanın en iyi kısmı fiyatı – 3.99 $ bir kerelik ödeme sınırsız öğeleri kilidini açmak için. Diğerleri gibi abonelik yolunu takip etmez.

3. Döngü

Döngü yalnızca hareket halindeyken izleme alışkanlıklarıyla ilgilidir. App yukarıda belirtilen uygulamalar gibi süslü şeyler sunmuyor. Döngü temelleri çivilediğinden bu iyi olmalı. Varsayılan olarak, sizi yalnızca en başında ana seçeneklerin bulunduğu haftalık bir takvimden oluşan ana sayfaya götürür.

Loop ScreenLoop New Item

+ Simgesine dokunun ve izlemek istediğiniz alışkanlıkları ekleyin. Ayrıca alışkanlığı iade etmek için soru / yorum ve hatırlatıcı ekleyebilirsiniz.

Alışkanlığı tamamlamak için basitçe x işaretine uzun basın. Alışkanlık adına tıklayın ve uygulama size aylık istatistikler ve başarı oranı gibi tüm olası detayları sunar.

Loop StatsLoop Settings

Diğer fonksiyonlar arasında koyu tema, ihracat ve yedekleme desteği bulunur.

4. Bugün

Bugünün UI rakipleri ile karşılaştırıldığında benzersizdir. Tercihinize bağlı olarak, beğenebilir veya beğenmeyebilirsiniz. Uygulama, seçenekler arasında gezinmek için kart arayüzüne güveniyor.

Varsayılan olarak, sizi ana sayfaya götürür ve yeni alışkanlıklar eklemenizi sağlar. ‘+’ Simgesine dokunun, sıklığı, hatırlatıcıları ayarlayın ve gitmeye hazırsınız.

Today HomeToday Stats

Belirli bir alışkanlığı iade etmek için yukarı kaydırın ve takvim tarihine manuel olarak basın. Bir alışkanlığı tamamladığınızda, sürekli bir zincir göreceksiniz.

Diğer işlevler arasında özel arka planlar, bir numara gibi farklı kart türleri, fotoğraf galerisi, Apple Health ve daha fazlası bulunur.

Today Settings

Bir de verileri güvende tutmak için parmak izi tarayıcı veya Yüz Kimliği kullanabilirsiniz. En iyi kısmı, bir kerelik 5.99 $ fiyat.

5. HabitMinder

HabitMinder, tüm malzemeyi tek bir tabakta sunmakla ilgilidir. Uygulamanın sizin için büyük kaldırma yapar. Varsayılan olarak, size beden, zihin, sağlık ve daha fazlası hakkında çeşitli alışkanlıklar sunar.

Habit MinderHabiit Minder Add

Arayüz tüm alışkanlıklarınızı dikey bir sırada görüntüler. Alışkanlıklarınızın ayrıntılarını doğasına göre özelleştirebilirsiniz. Örneğin, egzersiz yapmak için bir zamanlayıcı ekleyebilir ve pushup’ları sayarsınız.

Diğer işlevler arasında bilgi içeren ayrıntılı bir tablo, koyu tema, çeşitli uygulama simgeleri ve daha fazlası bulunur.

Habit Minder HomeHabit Settings

HabitMinder ayrıca Apple Health ile sıkı entegrasyon sunuyor. Uygulamanın verileri okumasını ve uygulamada otomatik olarak check-in yapmasını sağlayabilirsiniz

Yıllık 7 ABD Doları’dır ya da ömür boyu lisans için 15 ABD Doları ödeyebilirsiniz.

Verimliliğinizi ve Yaşamınızı Artırın

Tüm bu uygulamalar, alışılagelmiş aktivitelerin yanı sıra alışkanlıkları takip etmenize ve uzun vadeli hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olabilir. Yukarıda belirtilen uygulamalardan birini seçin, rutinlerinize bağlı kalın ve verimliliğinizin ve yaşamınızın giderek arttığına tanık olun.

Sıradaki: Alışkanlıklar hakkında konuşmak, meditasyon benim günlük rutinlerimden biri. Hem Sakin, hem de Boşluk bu alanda mükemmeldir. İkisi arasında detaylı bir karşılaştırma görmek için aşağıdaki yazıyı okuyun.