İOS ve Android için En İyi 9 Outlook E-posta İpuçları ve Püf Noktaları

2014 yılında Microsoft popüler mobil e-posta uygulaması olan Acompli’yi satın aldı. Şirketin mobil çabalarını artırmak için Microsoft, uygulamayı iOS ve Android’de Outlook olarak yeniden adlandırdı. Yıllar geçtikçe, şirket uygulamayı daha fazla işlevle geliştirdi ve diğer Microsoft ürünleriyle entegre etti.

Email 4284157 1280

İOS ve Android’de uygun bir Gmail veya Apple Mail alternatifi arayan herkese Microsoft Outlook’u şiddetle tavsiye ettiğim bir noktaya geldi. Outlook Mobile hakkında sevdiğim en iyi şeylerden biri, uygulamanın diğer rakiplere kıyasla hızlı gelişmesidir.

Örneğin, uygulama zaten iOS 13 karanlık temasıyla uyumludur ve mobil cihazlarda ve Apple Watch, Galaxy Active 2 ve Android Wear gibi giyilebilir cihazlarda kullanılabilir.

Bu yazıda, Outlook’u iOS ve Android’de kullanmak için en iyi 9 ipucu ve püf nokta hakkında konuşacağız.

Not: The screenshots below represent the iOS version of Outlook. The same tricks apply to the Android version as both the apps are identical in terms of looks and function.

1. Odak Gelen Kutusunu Kullan

Outlook, gönderene göre en alakalı e-postayı otomatik olarak düzenleyen ‘Odak Gelen Kutusu’ işleviyle birlikte gelir. Benim için olmazsa olmaz. Uygulama sadece önemli e-postaları bildirir ve Diğer gelen kutusuna önemsiz gönderir.

Outlook FocusOutlook Focus 2

Odak Gelen Kutusu’nda gelecekte e-posta göndermek için her zaman bir kural ayarlayabilirsiniz. Gerçekten bir zaman kazandırıcıdır ve verimliliğinizi bir sonraki seviyeye taşır.

2. Karanlık Tema

İOS için Outlook zaten sistem genelinde yerel koyu temayı destekliyor. AMOLED panellerde iyi görünen ve pil tasarrufu sağlayan saf siyah bir tema.

Outlook DarkOutlook Dark 2

Etkinleştirmek için Ayarlar> açık karanlık temaya gidin ve geceleri zorlanmadan yararlanın.

3. Dosyalara ve Seyahat Ayrıntılarına Tek Dokunuşla Erişin

Outlook, tüm önemli ayrıntılara tek bir dokunuşla erişmenizi sağlayan temiz bir arama işlevine sahiptir. Arama menüsünden PDF’ler, seyahat bilgileri ve kişiler gibi bilgileri arayabilir ve bulabilirsiniz.

Outlook Search

4. Takvimi Diğer Hizmetlerle Entegre Etme

Microsoft, popüler takvim uygulaması ‘Sunrise’ı satın aldı ve işlevlerinin çoğunu Outlook takvimine entegre etti. Hizmet ilk başta temel görünebilir, ama şık hilelerle dolu.

Outlook CalendarOutlook Evernote

Facebook ve Evernote etkinliklerini doğrudan Outlook takvimine entegre edersiniz. Yerel etkinlikleri ve arkadaşları ve ailenin doğum gününü tek bir yerde takip etmek yararlıdır.

Ayarlar> Takvimler Uygulamaları’na gidin ve üçüncü taraf entegrasyonunu açın.

5. Outlook’u Kullanmak için Microsoft’u Kullanma

Microsoft’un ekosistemiyle ilgili en iyi şeylerden biri, uygulamaları ve hizmetleri arasında keyfini çıkaracağınız entegrasyon.

Outlook Mobile uygulaması, Bayrak işlevi aracılığıyla Microsoft To Do uygulamasıyla doğrudan görüşür. Outlook uygulamasında bir e-postayı işaretleyebilirsiniz ve e-posta Microsoft Yapılacaklar’daki İşaretli listesine eklenir.

Outlook Flag

Kredi kartı faturalarımı izlemek için kullanıyorum. En son aylık fatura hakkında bir e-posta aldığımda, e-postayı işaretlerim ve görev uygulamasına eklenir. Oradan, faturayı ödemek için bir hatırlatma almak için zaman ve tarih ekleyin.

6. Spor Takvimini Entegre Edin

Outlook ayrıca spor hayranı için temiz bir takvim işlevine sahiptir. Outlook Takvim uygulamasında Beyzbol, Basketbol, Kriket, Futbol, Golf vb. Programları ekleyebilirsiniz.

Outlook SportsOutlook Cricket

Bir uygulama aracılığıyla bir ekibi ve gelecekteki programını takip edebilirsiniz. Indian Cricket Team’i takip ediyorum ve Outlook Takvim’e IPL (Indian Premier League) ekledim.

Ayarlar> Bing Takvim’e gidin ve uygulamada spor takımını ekleyin.

7. Varsayılan Hatırlatıcı Uygulamasını Outlook ile bağlayın

Apple Hatırlatma uygulaması aracılığıyla Outlook görevleri ekleyebileceğinizi biliyor musunuz? Nasıl ayarlayacağınız aşağıda açıklanmıştır. İlk olarak, Ayarlar> Şifre ve Hesap’a gidin ve varsayılan Hatırlatıcılar uygulaması için Outlook hatırlatıcılarını açın.

Buradan sonra, tüm Outlook Hatırlatıcıları varsayılan Apple uygulamasındaki iCloud hatırlatıcılarının hemen altında gösterilecektir.

Outlook Apple ReminderOutlook Reminder 2

Şimdi, yeni bir hatırlatıcı eklediğinizde veya bir liste oluşturduğunuzda, bunu Outlook bölümünün altında yapın.

Outlook E-posta’nın masaüstü uygulaması üzerinde çalışırken, açılır pencere belirli bir zamanda hatırlatma olarak gelir.

8. TV Takvimini entegre edin

Bu TV izleyicileri için olmazsa olmazlardan. Outlook, TV programının tamamını Takvim uygulamasının içine eklemenize olanak tanır.

Ayarlar> İlginç Takvimler> TV’ye gidebilir ve menüden ilgili standart saati seçebilirsiniz.

Outlook TvOutlook Tv 3

Yukarıdaki örnekte, Atlantik Standart Saati’ni seçtim ve Outlook desteklenen kanallar ve hizmetler listesini attı. En sevdiğiniz kanalı seçin ve asla tek bir bölümü kaçırmayın.

9. E-posta İmzasını Değiştirin

Varsayılan ‘Outlook Al’ imzasını korumak, kullanıcının Ayarlar’dan değiştirmemesinin tembelliğini gösterir.

Outlook, Ayarlar menüsünden varsayılan İmzayı değiştirmenize olanak tanır. Ayarlar> İmza’ya gidin ve hesap başına imzayı ayarlayın. Ne yazık ki, çizim işlevini kullanarak gerçek bir imza ekleyemezsiniz.

Outlook Signature

Outlook Ayarlarından çeşitli işlevleri gerçekleştirmek için Siri Kısayolları da kullanılabilir.

Outlook’u Profesyonel gibi kullanın

Yukarıdaki listeden de görebileceğiniz gibi, Microsoft rakipleri Outlook’u seçmek için bir sürü zorlayıcı neden sunuyor. Ve şirket yeni başlıyor. Yazılım şirketinin kısa süre içinde Microsoft To Do, Teams ve diğer hizmetlerden daha fazla entegrasyon eklemesi bekleniyor.

Son olarak, tamamen kullanım ve konfor seviyelerinize bağlıdır.

Sıradaki: Outlook, varsayılan Apple Mail uygulaması üzerinden seçmek için birçok işlev sunar. Karışıklığı gidermek için aşağıdaki karşılaştırmayı okuyun.