IPhone için en iyi 13 WhatsApp Püf noktaları

WhatsApp'ın aylık kullanıcı tabanı şimdiye kadar yaklaşık iki milyar olmalı. Anlık mesajlaşma ve çıkartma / gif gönderme yanında, mesajlaşma uygulaması ayrıca birkaç gizli mücevher ve özellik içerir. İPhone için WhatsApp, kolayca seçenekler ve ayarlar sunan Android meslektaşı aksine, uygulama etrafında biraz kamaştıran gerektirir.

WhatsApp for iPhone'un özellikler ve seçenekler arasında hızlı bir şekilde gezinmek için hareketler içerdiğini biliyor muydunuz? Bu jestlerden vazgeçtiğinizde, tüm deneyim oldukça üretken olur. Bir profesyonel gibi iPhone için WhatsApp kullanmak için en iyi 12 numaraya bakalım.

İPhone için WhatsApp'ı İndirin

1. Pin Sohbeti

WhatsApp'ı bir süre kullandıktan sonra, uygulamanın ana ekranı sohbetleri dolduruyor. Önemli konuşmaları takip etmek zaman alıcı bir süreç olabilir. Çoğunlukla, tekrar ziyaret etmek istediğinizde kaydırma yapmak zorunda kalacaksınız. Neyse ki, uygulama en üste sohbet yapmanıza izin veren bir Pin seçeneği sunuyor.

Pin seçeneğini görmek için herhangi bir sohbet başlığında sola kaydırın. Pin'e tıkladığınızda konuşma küçük bir pin simgesiyle tüm sohbetlerin başında görünecektir.

2. Oku / Okunmamış Konuşma

Sohbet dizisi için okunan işaretleme oldukça kolaydır. Bir sohbeti açabilir veya sola kaydırabilir ve Oku seçeneğini belirleyebilirsiniz. Bu sohbeti de okunmamış olarak işaretlemek istediğinizde numara çok kullanışlı. Aynı hareketi takip edin ve okunmadı olarak işaretleyin.

Also on Guiding Tech
Android Messages vs WhatsApp: How Do They Compare

Read More

3. Tümünü Oku

Hepimizin WhatsApp mesajlarını kontrol etmek için vaktimiz olmadığı yoğun günlerden birine sahibiz. Daha sonra, bireysel konuşmalardan ve grup sohbetinden gelen her iletiyi geçerek bir angarya gibi hissediyorum.

Bekleyen mesajları okunmuş olarak işaretlemek için Düzenle üzerine dokunabilir, sohbet konularını seçebilir ve alttaki Tümünü Oku seçeneğine basabilirsiniz. Bu grup sohbetlerinde gezinmekten kaçınmak istediğinizde size yardımcı olur.

4. Makbuzu Okuyun

İOS'ta, mesajlarının okundu bilgisi hızlı bir şekilde gözden geçirilebilir. Herhangi bir mesajda sola kaydırın ve aşağıdaki ekran iki önemli ayrıntı gösterecektir – mesaj teslim süresi ve alıcı bunu okuduğunda.

5. Arşiv Sohbeti

Bir sohbeti silmek yerine, WhatsApp'ın ana ekranını gizleyerek bunları kaldırabilirsiniz. Herhangi bir sohbette sağa kaydırın ve Sohbet Sohbeti seçeneğine dokunun.

Android'de, arşiv listesine sohbet listesinin en altına kaydırma yaparak erişilebilir. iOS, tek bir hareketle kolayca erişilebilir olmasını sağlar. Arama kutusunun altındaki Arşivlenmiş Sohbetler seçeneğini göstermek için aşağı doğru kaydırın veya ana ekranda aşağı açılan bir hareket gerçekleştirin.

6. Sohbetin Sesini Kapat

Bir sohbeti susturma seçeneği benim gibi biri için tanrının gönderdiği bir şey. Kişilerimden bazıları beni iş ürünleriyle sık sık spam ediyor. Sessiz seçeneğiyle, çalışırken gereksiz dikkat dağıtıcı durumlardan kaçınabilirim.

Bunu etkinleştirmenin iki yolu vardır. Her iki konuşmadan da kişi adına dokunabilir ve alttaki Sesi Kapat seçeneğine basabilirsiniz. Veya, ana ekrandan kişinin sohbet başlığında sola kaydırın, üç noktalı bir düğmeye dokunun, Diğer'e dokunun ve Sessiz'i seçip Sesi Aç'a aynı akışı tekrarlayın.

7. Sohbeti Dışa Aktar

Android'den iOS'a veya tam tersine geçmek, tüm WhatsApp mesajlarını başarıyla aktarmaz. Ayrıca, WhatsApp resmi olarak Google Drive kullanarak platformlar arası yedeklemeyi desteklemediğinden bunu yapmanın kolay bir yolu yoktur. Sohbeti Dışarı Aktar seçeneği kurtarmaya gelir.

Herhangi bir sohbet dizisinde sola kaydırın, Diğer üzerine dokunun ve Sohbeti dışa aktar'ı seçin. WhatsApp medya, fotoğraf, video ve belgeler ekleyebilecek veya hariç tutabilecek bir seçenek sunacaktır. Seçeneklerden birini seçtikten sonra, dışa aktarılan sohbetin kopyasını göndermek üzere bir uygulama seçme için Paylaş sayfasını alırsınız.

Also on Guiding Tech
How to Transfer WhatsApp Data and Media from iPhone to Android for Free

Read More

8. Sohbeti Sil

WhatsApp'tan istenmeyen bir sohbet dizisini silmek oldukça kolaydır. Kaldırmak istediğiniz sohbette sola kaydırın, Üç noktalı Diğer seçeneğine dokunun ve Sohbeti sil seçeneğini seçin.

9. Sohbette Hızlı Yanıt

Geçen yıl, WhatsApp hızlıca bir hareketle belirli bir mesajı hızlıca cevaplama özelliğini sundu. Bir sohbette, aldığınız herhangi bir mesajda sola kaydırın ve doğrudan o mesaja bir cevap oluşturmaya başlayabilirsiniz.

10. Mesaj Ara

Belirli bir mesaj bulmak istediğinizi ve konuşmalar denizinde gezinmek istemediğinizi varsayalım. WhatsApp, ana ekranda hızlıca aşağı kaydırma hareketi ile arama kutusunu alarak belirli bir kelimeyi veya terimi aramanızı sağlar.

Note: The search box hides in two scenarios — when you’ve force-quit WhatsApp or when you reboot your iPhone.

Arama menüsüne alakalı bir terim yazın; arama ipuçlarını en üstte ve arama mesajlarını kalın harflerle gösteren bireysel konuları gösteren arama sonuçlarını bulacaksınız.

11. Grup Sohbetinden Özel Mesaj

En son iPhone v2.16 için WhatsApp'ta tanıtıldı, artık grup sohbetindeki belirli bir mesaja özel olarak cevap verebilirsiniz. Öyleyse bir göndericiye belirli bir mesajla ama özel olarak konuşmak istediğinizi varsayalım. Bu mesaja özel olarak bir cevap gönderebilir ve grup halinde sormak yerine özel bir sohbete katılabilirsiniz.

Bir rollover menüsünü ortaya çıkarmak için grup sohbetinde mesaja uzun basın, Seçim'e dokunun ve Özel olarak cevapla WhatsApp bu kişiyle doğrudan bir konuşma başlatır ve seçtiğiniz adı grup adıyla birlikte seçer. Orada bir cevap oluşturabilir ve özel sohbeti başlatabilirsiniz.

12. Resimlere Çıkartmalar Ekleme

Geçen yıl, WhatsApp çıkartmalar desteği ekledi. Ayrıca iOS'taki en son güncellemeyle, göndermeden önce resimlere çıkartmalar ekleyebilirsiniz. Daha önce, WhatsApp renk filtreleri, metinler ile açıklamalı resimlere izin verdi. Şimdi bu fotoğraflara kişisel bir dokunuş vermek için çıkartmalar ekleyebilirsiniz.

13. Konuşmayı ve Durumu Gözetlemek için 3D Dokunma kullanın

Sonunda WhatsApp, desteklenen iPhone'larda 3D Touch özelliği ile Peek ve Pop durumu oluşturma özelliğini ekledi. WhatsApp kişisinin herhangi bir durumuna uzun basın ve size hızlı bir göz atmak için mesaj açılacaktır.

Ayrıca, başka bir kişiyle yeni bir sohbete hızlı bir şekilde göz atmak için herhangi bir sohbet başlığında 3B Dokunma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Umarım WhatsApp iPhone XR'de aynı uzun basma işlevi için bir sonraki güncellemeyle destek ekler.

Pro tip: When you view a status using 3D Touch, the contact won’t get notified that you have seen his/her status.

Also on Guiding Tech

.camp-list-1153{background-image:linear-gradient(to left,rgba(42,0,113,.3),rgba(42,0,113,.8) 50%),url(‘https://cdn.guidingtech.com/imager/media/assets/213825/Safari-IOS-Dark-Mode-Workaround-Featured_1584714de1996cb973b8f66854d0c54f.png?1548079408’);background-size:cover;background-position:center center}

#Tips & Tricks

Click here to see our Tips & Tricks articles page

WhatsApp'ı Pro gibi kullanın

Birkaç yıl önce, WhatsApp çok basit olduğu için bir parça para alıyordu. Bu son iki yılda değişti. WhatsApp, sıradan ve güçlü bir kullanıcı arasındaki boşluğu kademeli olarak daraltmaktadır. Şık hareketler için 3D Touch ve Peek and Pop API'nin eklenmesi hoş bir değişiklik.

İPhone kullanıcıları, özellikle iPhone 6s Plus ve daha üstü olan kullanıcılar, zaman kazanmak ve WhatsApp'tan en iyi şekilde yararlanmak için bu ipuçlarını kullanabilirler.

Sıradaki: WhatsApp Grupları daima mesajlarla doludur ve ezici olabilir. Bu 10 şaşırtıcı WhatsApp Grubu ipuçları ve püf noktaları, Grup oluşturma ve yönetme konusunda şampiyon olmanıza yardımcı olacaktır.