IPhone ve Android Cihazların Kilidini Nasıl Açılır?

Telefonunuz taşıyıcı kilitliyse ve sözleşmeniz sona erdiğinden veya başka bir nedenden ötürü taşıyıcıyı değiştirmeyi planlıyorsanız, önce cihazınızın kilidini açmanız gerekir. Kilit açma bir zorunluluktur çünkü bunu yapmazsanız, başka bir operatörden başka bir SIM kartını telefonunuza koyduğunuz anda, arama yapamayacağınızı, metin yollayamayacağınızı veya bir mobil veri planı kullanamayacağınızı göreceksiniz. Başka bir deyişle, telefonunuz kilitliyse, başka bir ağda kullanamazsınız. IPhone ve Android cihazların kilidini nasıl açacağınızı merak ediyorsanız, bu yayını oldukça yararlı bulabilirsiniz.

Telefonunuzun kilitli olduğundan emin değil misiniz? Telefonunuzun ağ kilitli olup olmadığını anlamanın en kolay yolu, operatörünüzle iletişim kurmaktır. Bu sizin için bir güçlükse, başka bir operatörden başka bir SIM kartı telefonunuza takın. Arama yapamıyorsanız, mesaj gönderin, vb. Telefonunuz kilitlenir. Diğer yandan, arama yapabilir, metin gönderip alabilir ve mobil veri kullanabilirseniz, telefonunuz kilitlenmez.

Ayrıca bkz: iPhone'unuzu iPhone X için Nasıl Ticari Yapabilirsiniz

IPhone ve Android'in kilidini açmak için: Unlock Authority

Ağ kilitli bir telefonunuz varsa ve bunu herhangi bir GSM sim kartı ile kullanmak istiyorsanız, Cihaz kilidini kaldır ile cihazınızın kilidini açabilirsiniz. Basit, güvenilir, hızlı ve kolay kilit açma sunan saygın bir kilit açma hizmetidir. Telefonunuzun kilidini sadece birkaç tıklamayla evinizin rahatlığında açabilirsiniz.

Yapman gerekenler işte burada. Yetkilendirmeyi İptal et web sitesine gidin. Telefonunuzun marka adı, kilit açma servisi, e-posta adresiniz, telefon modeliniz ve IMEI numaranız gibi birkaç bilgi ile doldurmanız gereken bir form göreceksiniz. Telefonunuzun IMEI numarasını nasıl bulacağınızdan emin değilseniz, sadece * # 06 # tuşlayın. Formu doldurduktan sonra Telefonumun kilidini şimdi aç'ı tıklayın.

Kilit açma kodunu e-posta adresinize alacaksınız. Kodu aldığınızda, tek yapmanız gereken girmektir, ve voila, telefonunuzun kilidi açılır. Bu, herhangi bir GSM sim kartı ile kullanabileceğiniz anlamına gelir.

IPhone veya Android cihazınızın kilidini açmanın en kolay yolunu arıyorsanız, işte bu kadar. Artı puan olarak, bu telefonunuza zarar veremez veya garantiyi geçersiz kılmaz.

Unlock Authority, işleri gerçekten basitleştiren en iyi çevrimiçi kilit açma hizmetidir. Bu nedenle, başka bir sim kartı kullanmak istiyorsanız, Yetkilendirmeyi Kilitle sayfasını ziyaret edin ve hiçbir zaman yapılmayacaksınız.

 

IPhone ve Android'in nasıl kaldırılacağı: Operatörünüzle iletişim kurun

Sahip olduğunuz başka bir seçenek de operatörünüzle bağlantı kurmaktır. Önceki seçeneğin aksine, bu çok zaman ve çaba gerektirecektir. İsim ve numaraya ek olarak, IMEI numarası, sözleşme detayları vb. Gibi hazırladığınız diğer tüm önemli bilgilere sahip olduğunuzdan emin olun. Telefonunuzun kilidini açmanız için birçok gereksinim vardır. Operatör, kilit açma servisine uygun olup olmadığınızı size söyleyecektir. Gereksinimler söz konusu olduğunda, bunlar bir taşıyıcıdan diğerine değişir.

Verizon'daysanız, şanslısınız çünkü cihazları kilitli değil. Öte yandan, AT & T, T-Mobile veya Sprint müşterisiyseniz, daha fazla bilgi almak için operatörle iletişime geçmeli veya web sitesini ziyaret etmeli ve kilit açma talebinde bulunmalısınız. Aşağıdaki linklere tıklayın:

AT & T,

T mobil

sürat koşusu

 

IPhone ve Android'in nasıl kilitleneceği: Servis mağazası

Birçok telefon servis mağazası kilit açma hizmeti sunuyor. Ancak, telefon mağazaları tarafından sunulan bu hizmet oldukça pahalı olabilir. Fiyat bir dükkandan diğerine değişir, fakat eğer bir sebepten dolayı bunu en uygun bulursanız, bunun için gidin.

 

Bunlar iPhone ve Android cihazların kilidini açmanın en iyi ve en kolay yoludur. Örneğin, bir yazılımı indirmek veya Android'inizi rootlamak gibi belirli başka yöntemler de vardır ve sonra belirli bir yazılımla kilidini açabilirsiniz. Ancak, bunlardan kaçınmalısınız çünkü herhangi birisinin telefonunuza zarar verip vermeyeceğinden veya telefonun garantisini geçersiz kılacağından emin olamazsınız.

Telefonunuzun kilidini açmak isterseniz, yukarıdaki yöntemlerden birini seçin ve tamamlandığında, telefonunuzu diğer ağlarda da kullanabileceksiniz.