İPhone veya iPad’de ekran görüntüsü nasıl alınır, ana sayfa düğmesi veya hiç

Ekran görüntüleri daha sonra kontrol etmeniz gerektiğinde bilgileri telefonunuza hızlı bir şekilde kaydetmek için kullanışlıdır ve genellikle hızlı ve basittir. Ancak iOS cihazlarında, biraz güçlenebilir, özellikle de yeni jenerasyon ana düğmeyi ses düğmesini kullanmak için kapattığından. Bu rehberde onu düz tutmanıza yardımcı olacağız.

  Android cihazınızla bir ekran görüntüsü nasıl çekilir Samsung Galaxy S9 + vs Apple iPhone XS: kim X-tra verir?

Ekran görüntüsü alma bölümüne atlayın …

  … iPhone X’te veya daha yenisinde … yeni iPad Uzmanlarında … eski iPhone’larda ve iPad’lerde … AssistiveTouch kullanarak

İPhone X veya daha yenisinde nasıl ekran görüntüsü alınır?

  İPhone’un sağ tarafındaki Side düğmesini basılı tutun. Sol taraftaki Ses açma düğmesine hızlıca basın, ardından düğmeleri bırakın. Ekranınızın önizleme küçük resmi, ekranın sol alt köşesinde birkaç saniye boyunca görünür. Düzenlemek ve Küçük resim ile çizimler ve metin eklemek için küçük resme dokunabilir, ekran görüntüsünü paylaşmak için küçük resme dokunup basılı tutabilir veya kapatmak için küçük resme sola kaydırın.

iPhone xs 06

IPad Pro 11-inç ve iPad Pro 12.9-inç’te ekran görüntüsü alma

  Üst düğmesini ve ardından Sesi Aç düğmesini basılı tutun, ardından her iki düğmeyi de bırakın. Ekranınızın önizleme küçük resmi, ekranın sol alt köşesinde birkaç saniye boyunca görünür. Düzenlemek ve Küçük resim ile çizimler ve metin eklemek için küçük resme dokunabilir, ekran görüntüsünü paylaşmak için küçük resme dokunup basılı tutabilir veya kapatmak için küçük resme sola kaydırın.

İPhone 8 veya önceki sürümlerde, iPad ve iPod touch

  Üst veya Yan tuşunu basılı tutun. Hemen Giriş düğmesini tıklayın, ardından Üst veya Yan düğmesini bırakın. Ekranınızın önizleme küçük resmi, ekranın sol alt köşesinde birkaç saniye boyunca görünür. Düzenlemek ve Küçük resim ile çizimler ve metin eklemek için küçük resme dokunabilir, ekran görüntüsünü paylaşmak için küçük resme dokunup basılı tutabilir veya kapatmak için küçük resme sola kaydırın.

AndroidPIT Apple iphone 8 0212

AssistiveTouch ile ekran görüntüsü alma

AssistiveTouch, iOS cihazınızda daha karmaşık hareket komutları uygulamanıza olanak sağlayan bir yazılım özelliğidir; örneğin, sıkıştırma, 3D Dokunma veya çoklu parmakla kaydırma.

  İlk önce, Ayarlar> Genel> Erişilebilirlik ve AssistiveTouch seçeneklerine gidin. AssistiveTouch özelliğini yalnızca ekran görüntüleri için bile etkinleştirebilirsiniz. Ekran görüntüsü işleminin Açık Menü seçeneğinde (varsayılan biçim) olmasını seçebilirsiniz. Ancak bunu, Ayarlar> Genel> Erişilebilirlik> AssistiveTouch> Üst Düzey Menüyü Özelleştir’de daha da hızlı yapmak için de özelleştirebilirsiniz. Orada, Screenshot ekleme komutunu atayabilir ve menünün tek dokunuşla, çift dokunuşla, uzun basışla veya 3D dokunuşla açılmasını isteyip istemediğinizi seçebilirsiniz. AssistiveTouch’ı sadece ekran görüntüleri için kullanıyorsanız, aynı işlemi doğrudan ekran görüntüsü almak için de ayarlayabilirsiniz. Ayarlarınızı bağlı olarak Menüyü getirmek için atadığınız işlemi kullanın veya doğrudan ekran görüntüsü alın. Fiziksel düğmeleri kullanan ekran görüntülerinde olduğu gibi, hızlı bir flaş ve deklanşör sesi (sessiz modda değilse) ve düzenlemek veya kapatmak için dokunduğunuzda dokunabileceğiniz aynı önizleme kük resmini görmelisiniz.

Ekran görüntülerinizi herhangi bir iOS cihazında bulmak için, Fotoğraflar> Albümler> Ekran Görüntüleri bölümüne bakın. İPhone veya iPad’de ekran görüntüsü almayı zor buldunuz mu? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.