İPhone'da TikTok Videolarını İndirmenin En İyi 5 Yolu

TikTok'un (eski adıyla Musical.ly) yükselen popülerliği, genç neslini fırtına ile çekmeye devam ediyor. Aslen Çin'de ByteDance adlı bir şirket tarafından başladı, uygulama Hindistan'da da oldukça popüler hale geliyor. ABD'de bile, TikTok yavaş yavaş Instagram ve Snapchat'ın beğenilerine karşı ayak basıyor.

Farklı stil öğeleri, müzik, mem ve komik ifadelerle 15 saniyelik bir video kaydetmek, video içeriğini web'de paylaşmanın en yeni yoludur.

Uygulamadaki kataloğa göz atarken, diğer platformlarda paylaşmak için eğlenceli veya benzersiz bir videoyla karşılaşabilirsiniz. Aşağıdaki kılavuzun ardından, iPhone'daki TikTok'taki herhangi bir videoyu kolayca indirebilir ve arkadaşlarınıza ve ailenize gönderebilirsiniz. Android platformunda Tiktok videolarını indirmek için benzer bir yazı yaptık. Başlayalım.

İPhone için TikTok'u indirin

Disclaimer: Downloading other’s videos without their consent might be deemed as unethical or could be qualified as stalking.

1. Video Seçeneğini Kaydet seçeneğini kullanın

Varsayılan olarak, uygulama çoğu video için 'Video Kaydet' seçeneği sunar. Video otomatik oynatılırken, sadece paylaş düğmesine basın ve paylaşım menüsünden Video Kaydet'i seçin. Video anında iPhone'unuzun Fotoğraflar uygulamasına indirilecektir. Ayrıca, Fotoğraflar uygulaması Tiktok uygulamasından indirilen tüm videoları saklamak için TikTok adlı ayrı bir albüm oluşturur.

Also on Guiding Tech
4 Best Android Apps to Edit TikTok Videos like a Pro

Read More

2. Ne 'Video Kaydet' Seçeneği Var değilse

Doğrudan 'Video Kaydet' seçeneği olmayan videoları keşfedebilirsiniz. Bu tür videoları cihaza kaydetmek için zor bir geçici çözüm var. Ancak önce Instagram'ı indirmeniz ve bir hesap oluşturmanız veya orada oturum açmanız gerekir.

Şimdi bir video indirmek için paylaş düğmesine basın ve 'Instagram Hikayeleri' seçeneğine dokunun. App Instagram hikayeleri arayüzüne götürecek. Oradan indirme düğmesine basıp yükleme işlemini Instagram'a iptal edebilirsiniz. Ne de olsa, bu rastgele videoları Instagram beslemelerine kim göndermek ister?

3. Gif Olarak Kaydet

Bir videodaki sesi beğenmemeniz durumunda, onu Gif olarak da kaydedebilirsiniz. Bir videoyu gif olarak indirmek için, paylaşım düğmesine dokunun ve aşağıdaki menüden 'Gif olarak kaydet'i seçin. TikTok onu bir gif'e çevirir ve resim kütüphanesine kaydeder.

GIF'i doğrudan WhatsApp, Twitter ve Facebook gibi diğer uygulamalarla paylaşabilirsiniz. Unutmayın, her videoda gif olarak kaydetme seçeneğini bulamazsınız. Bu yüzden videoyu indirmek için önceki bölümde belirtilen numarayı kullanmanız gerekecek.

4. Canlı Fotoğraf Olarak Kaydet

2015'te tanıtılan Live photo işlevi, sahnenin birkaç saniyesini yakalar ve cihazda küçük bir video olarak kaydeder. TikTok canlı video işlevselliğini entegre etti. Bir videoyu Canlı fotoğraf olarak kaydetmenin yararlarından biri de onu duvar kağıdı olarak ayarlayabilirsiniz. Neden birisinin bunu yapmak istediğinden emin değilim, ama yine de yapabilirsiniz.

Videoyu canlı fotoğraf olarak kaydetmek için, paylaşım düğmesine dokunun, sağ seçeneklere ilerleyin ve sonunda canlı fotoğraf seçeneğini görürsünüz. Canlı fotoğraf düğmesine basın; uygulama videoyu Canlı fotoğraf olarak dönüştürür ve fotoğraf galerisine kaydeder.

Fotoğraflar uygulamasına gidin, en son resmi bulun ve oradan varsayılan duvar kağıdı olarak ayarlayabilirsiniz.

Also on Guiding Tech

.camp-list-1085{background-image:linear-gradient(to left,rgba(42,0,113,.3),rgba(42,0,113,.8) 50%),url(‘https://cdn.guidingtech.com/imager/media/assets/206808/discord-vs.-twitch_1584714de1996cb973b8f66854d0c54f.jpg?1540562436’);background-size:cover;background-position:center center}

#social media

Click here to see our social media articles page

5. Toplam Uygulamayı Kullan

İPhone'daki TikTok videoları indirmek için üçüncü taraf uygulamaları da kullanabilirsiniz. Böyle bir teklif Toplam adlı bir uygulama. Şimdi videoları kaydetmek için aşağıdaki adımları izleyin.

İPhone için toplam dosyaları indir

Adım 1: TikTok'u açın ve test etmek için herhangi bir videoyu oynatın.

Adım 2: Paylaş düğmesini seçin ve bağlantıyı kopyala seçeneğini seçin.

Adım 3: Toplamı açın ve sağ alt köşedeki küre simgesine dokunun.

Adım 4: Bağlantıyı arama çubuğuna yapıştırın ve klavyeye gidin.

Adım 5: Oynat düğmesine dokunarak videoyu başlatın.

Adım 6: Uygulama videoyu oynatır ve videoyu indirmek için bir seçenek olacaktır.

Adım 7: Videonun indirileceği yeri seçin ve tamam düğmesine basın.

Toplam uygulamasından video paylaşabilir veya önce indirilen videoları fotoğraf uygulamasına kaydedebilir ve ardından oradan paylaşabilirsiniz.

Pro tip: By using the above trick with Total app, you can also download Twitter videos on the iPhone.

Also on Guiding Tech
Top 10 TikTok (Musical.ly) App Tips and Tricks

Read More

En Esnek Yol mu?

Elbette, TikTok videolarını indirmenin varsayılan yolu 'Video Kaydet' işlevini kullanmaktır. Fakat 'Video Kaydet' seçeneği yoksa? Bu durumda, seçebileceğin iki yolun var. Instagram kullanıyorsanız, seçenek 2 devam etmenin bir yoludur. Ve videoları düzenli olarak sosyal medya uygulamalarından indiren biriyseniz, Total app TikTok videolarını indirmenin en kapsamlı yoludur.

Sıradaki: Hangi uygulamayı kullanman gerektiğini merak ettin – TikTok veya Tiktok Lite? Sizin için en iyi olanı bulmak için her iki Tiktok uygulamasını karşılaştırdık.